Кој си ти ?

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by trpe on Чет Дек 16 2010, 14:24

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet on Сре Дек 29 2010, 20:22

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by the nurse on Сре Дек 29 2010, 20:50

Не знам дали е ова Бик који седи или Џеронимо кој се спрема да... ajde be
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet on Сре Дек 29 2010, 20:55

Toj, sto se sprema kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by keti on Сре Дек 29 2010, 22:07

Сакам да прашам зошто земал пушка човекот, кого брани?
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by ?????? on Пон Јан 03 2011, 17:27

јас сум тоа што сум е тоа сум јас

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet on Вто Јан 25 2011, 20:36

Ти си оној кога си тврдоглав, останатото само им го правиш ќефот на другите.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by fragola on Вто Јан 25 2011, 22:40

Izguben slucaj.
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet on Чет Јан 27 2011, 16:57

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by the nurse on Чет Јан 27 2011, 17:18

paga smea
Кога си доволно возрасен да имаш лична карта...знаеш и кој си ти!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by Александра on Нед Јан 30 2011, 16:17

кога ќе ги оставам вака

луѓето обично не се на чисто дали сум дрска, храбра или само будалеста.

може да сум било што од тоа - зависи кој и што си ти
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by doc holliday on Нед Јан 30 2011, 17:51

Јас сум човекот од Џорџијадојдов тивко и влегов во легенда...
avatar
doc holliday


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by keti on Вто Фед 01 2011, 10:38

Поздрав до doc holliday и добредојде...guska
А каде замина Трпе?... trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet on Саб Фед 19 2011, 16:08

Ти си главниот глумец во твојот филм чиј жанр сам го бираш.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by the nurse on Нед Фед 20 2011, 19:59

zbunet напиша:Ти си главниот глумец во твојот филм чиј жанр сам го бираш.

Да,ти си главниот глумец... kez но,од режисерот и продукцијата зависи дали ќе живееш во ремек-дело или во некој ,,бљак,,филм. guska
Но,некогаш се случува да излезе ремек-дело и од мала,неамбициозна продукција...и обратно. zbunet
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet on Нед Фед 20 2011, 20:23

kez palce
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet on Нед Мар 06 2011, 21:46

Ти си факт често претворуван во фикција
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by Кидман on Нед Мар 06 2011, 22:37

zbunet напиша:Ти си факт често претворуван во фикција


smesko super e ova
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by Александра on Нед Мар 06 2011, 23:52

ти си тој што му дава смисол на групниот портрет на случајните минувачи низ твојот живот
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet on Пон Мар 14 2011, 18:55

Мораш прво да ги сфатиш другите за да се сфатиш себе оти кога гледаш во себе само слепило добиваш.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by keti on Саб Мар 26 2011, 00:26

Кој си ти Збунет?
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet on Саб Мар 26 2011, 21:12

Ja sum svetilnik za angeli smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by keti on Нед Мар 27 2011, 14:38

Ако си ти светилник за ангелите...тогаш...кое е твоето име???
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by Тото on Нед Мар 27 2011, 15:40

Ламбе Ангелов?
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet on Нед Мар 27 2011, 16:33

smeenje
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот