Кој си ти ?

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet on Нед Мар 27 2011, 17:15

Sakam da kazam deka samo angeli doagaat na forumov smesko

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by keti on Нед Мар 27 2011, 17:59

Ме насмеавте навистина... kez guska

Еве Збунет јас ќе кажам кој си ти...
Преку тебе зборува БОГ и ти си одбран да им помагаш на луѓето ... backa
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet on Пон Мар 28 2011, 13:32

Да не претеруваме. Ако е така ќе ме кара затоа што половина работи кои ми кажал да ги кажам, сум ги заборавил или сум ги извртел kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet on Сре Мар 30 2011, 10:51

Постојат три теченија на мисли во нас : Едните ни’ велат дека сме најдобри, другите велат да не се занесуваме многу и третите ни’ велат дека не не’ бива за ништо.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by Александра on Чет Мар 31 2011, 22:19

(чук, чук, чук): отворете милички!

седумте јариња: кој си ти?

д`биг бед вулф: јас сум вашата мајка козичка.

...
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by the nurse on Чет Мар 31 2011, 22:44

dalas2no напиша:(чук, чук, чук): отворете милички!

седумте јариња: кој си ти?

д`биг бед вулф: јас сум вашата мајка козичка.

...
Кажи лозинка! kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by Александра on Чет Мар 31 2011, 22:59

hot nurse напиша:
dalas2no напиша:(чук, чук, чук): отворете милички!

седумте јариња: кој си ти?

д`биг бед вулф: јас сум вашата мајка козичка.

...
Кажи лозинка!


БЕЕЕЕЈ!
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by keti on Саб Апр 02 2011, 01:17

„Јас не сум семоќен, но доволно сум моќен да го променам светот и да го направам подобар“ - рекол мудрецот, а ова му се допаднало на Бог па рекол „Ти си тој избраниот“...Но, кога видел Бог дека мудрецот прави чуда, го посакал за себе, па му ставил програма и го преобразил во жена...Бог се заљубил во жената и во неа почнал да ја гледа својата Марија Магдалена и само тој можел да ја види нејзината чиста душа, а за да не му ја превземе друг, почнал да создава заблуда кај другите дека таа жена била неморална, но сепак ја чувал и заштитувал од другите...Жената многу го сакала Бог што воопшто не се противела на неговата замисла и секогаш го подржувала во неговите дела, го советувала и целосно му се посветила...
Приказната овде не завршува, а продолжетокот е оставен за секој сам да си го протолкува... trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet on Чет Апр 14 2011, 10:55

Јас сум Лошко Лошковски. Имам завршено улично школо за пропалици и битанги. Во слободно време сум бескрајно мрзлив и невоспитан и наместа на повисоките места испаѓам глупав со наноси од патетичен талог. kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by trpe on Пон Мај 09 2011, 13:36

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet on Чет Мај 12 2011, 13:25

Во разоткривањето на себе си не смееш да имаш милост и да не прифаќаш заробеници, во спротивно не лај наоколу дека ваква или онаква личност оти појма немаш каков си. kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by keti on Пон Мај 16 2011, 08:42

За да откриеш „кој си ти“ потребно е да навлезеш длабоко во себе си, во своето сокриено внатрешно Јас и да го разоткриеш и извлечеш на површина за да го видат сите... Само на таков начин можеш себе си да се спознаеш и да го откриеш сето она што го носиш во себе... trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet on Нед Мај 22 2011, 16:49

Не дојдов за тоа, ниту ќе си заминам заради тоа. Не ме заморувај со погрешни претпоставки, изморен сум од твоето сезнаење. smesko

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by keti on Пон Мај 23 2011, 16:03

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet on Сре Мај 25 2011, 10:13

Гледај ги комшиите и ќе ти стане јасно каква е состојбата во државата и нема потреба да бараш други одговори kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by keti on Сре Мај 25 2011, 21:40

Извлечи го најдоброто од себе и ќе ја подобриш ситуацијата во светот... trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet on Саб Мај 28 2011, 12:26

Како идат годините сум поголема опасност. Можам да ограбам банка и никој нема да ме забележи, ниту ќе може да ме опише kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by keti on Саб Јун 04 2011, 12:53

ВИНОТО Е СИЛНО, КРАЛОТ Е ПОСИЛЕН, ЖЕНИТЕ СЕ УШТЕ ПОСИЛНИ...НО ВИСТИНАТА ЌЕ ГИ ПОБЕДИ СИТЕ... backa
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by the nurse on Саб Јун 04 2011, 13:00

Понекогаш сум и ...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by keti on Пон Јун 06 2011, 07:45

Вистината е непроменлива и вечна.Користа што ја добиваме од неа не зависи од променливоста на времето и од судбината. Во нејзиниот суд нема неправда; и таа е мудроста, силата, моќта и величественоста на сите времиња... trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet on Сре Јун 08 2011, 23:16

Nie ne znaeme koi sme oti celo vreme barame da bideme toa sto sme sega kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by keti on Чет Јун 09 2011, 08:12

Твојата најголема заштита е Љубовта! Ако на лошото му вратиш со добро, со Љубов, тогаш целосно ќе го преобразиш и ќе го претвориш во Светлина. Тоа е начинот на Свето духовно Божествено однесување...
trepka guska backa
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet on Чет Јун 09 2011, 11:45

Ако сакам да ги избркам од мене, ја кажувам вистината за себе kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by keti on Чет Јун 09 2011, 13:08

Вистината е непроменлива и вечна. Користа што ја добиваме од неа не зависи од променливоста на времето и од судбината. Во нејзиниот суд нема неправда; и таа е мудроста, силата, моќта и величественоста на сите времиња... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by the nurse on Саб Јун 11 2011, 11:53

Ne se falete sami...dozvolete toa nekoj drug da go napravi smesko
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој си ти ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот