ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by zbunet on Сре Сеп 22 2010, 02:30

Тоа што и досега. И не заборавај да и’ поделиш комплименти
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by zbunet on Вто Окт 05 2010, 22:50

Значи дојдовме до нова наука - Малерологија !

Прогноза за малерот денес.
Ќе биде доумерено малерозно со повремени немоќни пцуења на сметка на државата, наместа на судбината и одредени личности на кои им придаваме преголемо значење.
Утринската малерозност ќе се движи од болки во крстот до печење на мокрачата. Постои можност да скршите чинија додека се расправате кој да оди да фрли ѓубре и да купи леб и млеко како и заради струите кои доаѓаат од неисправни и застарени инсталации во кои не е инвестирано ни денар, да немате струја едно три - четири часа додека е ефтина струја, додека се мислите што да правите со купишта валкана облека и кога ќе решите да ги превземете неопходните работи со своја рака, да имате прекин и со водоснабдување заради кој ќе дојде до наизменични напливи на ладна пот.
Попладневните нервози ќе придонесат да ви се намали апетитот, со желба да задавите некого и да го фрлите во некој ендек, на пример вашата крештава комшика или нејзиниот маж ванземаљац заради невообичаената слобода да се доаѓа на кафе кога ќе им текне.
Во ноќните часови ќе посакате утеха од близок која нема да ја добиете или ќе биде со уцени и на сила што ќе придонесе за заладување на температурата во креветот.
Ви пожелуваме пријатен викенд, а доколку одите некаде во природа, сигурно ќе заврне.
Вашиот малеоролог за денес - Збунет Реинмен
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Кидман on Вто Окт 05 2010, 22:55

hahahah go dumam ova
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by zbunet on Вто Окт 05 2010, 23:07

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Кидман on Вто Окт 05 2010, 23:14

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Александра on Пет Окт 08 2010, 03:17

повеќе нема да се жалам.
се` е супер. сите се супер. и ти си супер.
само јас сум безоловен.
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Тото on Саб Окт 09 2010, 21:35

Нешто слабо гледам во последно време. И погрешно прочитувам.
На пр. овој новиот член
http://mekici.forumn.org/profile.forum?mode=viewprofile&u=68

ми се виде како некое јапонско име - Ташаке, а тоа била „змијата“ а не ...
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by zbunet on Саб Окт 09 2010, 21:37

Epa space ne staila, ke popravi ako slucajno se vrati
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Кидман on Саб Окт 09 2010, 21:44

а ти па сигурен си дека е женско? ц..ц..ц... демек змијо една, а?
ама.... нели често пати и мажите ја спомнуваат змијата со одредена метафора? а? а? долга змија и такви ствари...
значи... може да е и машко
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Тото on Саб Окт 09 2010, 21:48

affraid Ташаке е женско?! Е сега е доцна. Кога јас нешто погрешно ќе запомнам - крај. Ни спасе не го спасува
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by ?????? on Нед Окт 10 2010, 14:36

toto i mene mi se vide tashake mesto thesnake zna4i ne si edinstveniot so ne gleda ko so treba kez lol!

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by zbunet on Пет Окт 29 2010, 10:25

Му отиде моторот

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by zbunet on Вто Ное 09 2010, 00:41

Me boli glata do tolku da mi se cini deka doslo vreme za
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Александра on Вто Ное 09 2010, 00:52

NOT YET guskaavatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Александра on Вто Ное 09 2010, 00:56

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Александра on Вто Ное 09 2010, 00:58

затки за уши (да нема забуна kez )
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Александра on Вто Ное 09 2010, 01:03

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by zbunet on Чет Ное 25 2010, 23:16

Се сеќавам ко мал...

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by fragola on Пет Ное 26 2010, 00:31

Dobro e sto se sekjavas!
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Wikileaks

Пишување by trpe on Сре Дек 22 2010, 13:05

Оператор: Гирадико, повелете!
Трпе: Добар ден! Имам една нарачка.
Оператор: Може ли прво да ми го дадете вашиот ЕМБГ?
Трпе: Мојот Ембг, само момент. Мојот Ембг е ..................
Оператор: Фала Трпе, сега видов дека живеете на улица Гоце Делчев бр.1
Трпе(зачуден): Може две свински гира!
Оператор: Мислам дека тоа не ви е добра идеја!
Трпе: Како тоа мислите?
Оператор: Трпе, вашите здавствени податоци укажуваат дека имате висок крвен притисок, затоа подобро е да не ризикувате...
Трпе: Па тогаш, што ќе ми препорачате?
Оператор: Можете да го пробате новото гиро од соја, сигурен сум дека ќе ви се допадне.
Трпе: Зошто така мислите?
Оператор: Па, минатата недела од книжарата сте ја купиле книгата "Гурмански рецепти од соја".
Трпе: Добро, добро, тогаш дај ми 2 гира од соја, и кажете ми цена?
Оператор: Тоа би требало да ви биде доволно за вас, вашата жена и трите деца, и тоа ќе ве чини 280 денари.
Трпе: Сега ќе ви го дадам бројот од кредитната картичка.
Оператор: Извинете г-не, но мора да платете во кеш бидејќи вашиот дозволен лимит е надминат.
Трпе: Добро, тогаш ќе му платам во кеш на вашиот доставувач?
Оператор: Ок, ако сакате можете да дојдете со вашиот мотор да ја земете инаку ќе мора да чекате околу 45 минути.
Трпе: Од каде знаете дека возам мотор?
Оператор: Тука пишува дека сте закасниле со ратата за кола и затоа банката ви ја одземала, а вашиот мотор е исплатен па претпоставив дека со мотор ќе дојдете.
Трпе: Ма идете во ку*ац...
Оператор: Пазете што зборувате г-не бидејќи имате две прекршочни пријави.
Трпе: без коментар
Оператор: Дали тоа ќе биде се од вашата нарачка?
Трпе: Донесете ми и еден литар кока кола!
Оператор: Извниете г-не но не смееме да им продаваме кока кола на дијабетичари!
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by keti on Сре Дек 22 2010, 16:09

Трпе, ги заборави чиповите...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by zbunet on Саб Јан 01 2011, 13:15

Dedo Mraz nesto mi docni. Koj znae kaj se zadrzal zbunet

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Тото on Вто Јан 04 2011, 22:13

Мењам бронхит за една цигара grip
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Александра on Сре Јан 12 2011, 01:18

1. огромно мувиште ми брчи низ кујна lut (од каде се најде среде зима?!)
2. не можам да ја фатам muva
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by zbunet on Сре Јан 12 2011, 01:26

Probaj so puska kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШО ЌЕ СЕ ПОЖАЛИТЕ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот