Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Страна 2 of 29 Previous  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Next

Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by ?????? on Чет Окт 01 2009, 14:52

киша око крагујевца

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by zbunet on Чет Окт 01 2009, 15:03

Sekoj zbor sto ke go kazam prvo odlebduva vo atmosferata okolu nas se pretvara vo parce mraz pocvrst od kamen i pravo na mene po glava, ma kolku i da begam
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by ?????? on Пет Окт 02 2009, 02:31

a kako ke stanam sabajle vo 8h

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by ?????? on Пет Окт 02 2009, 11:43

da kazam deka se smrznav.......

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by ?????? on Саб Окт 03 2009, 01:40

mislam deka ke letaat perduvi........nekoj ja pomina granicata na tolerancija

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by ?????? on Нед Окт 04 2009, 17:55

a da se istusiraav nabrzinka

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by ?????? on Нед Окт 04 2009, 23:05

kjotek ....bas toa sakam

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by zbunet on Нед Окт 04 2009, 23:18

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by ?????? on Нед Окт 04 2009, 23:23

hahahaha zbunet , daj edna gricka od vratot

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by ?????? on Нед Окт 04 2009, 23:37

sdk.........konecno na raat.......site nanaat

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by ?????? on Пон Окт 05 2009, 10:41

jas mislam na nickot zbunet ( da ne se razbereme greska, samo na imeto ) posto izgleda ima nekoja vrska so NET , stom se pisal zbuNET

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by ?????? on Пон Окт 05 2009, 14:14

izgovorite se izmisleni za da moze da se koristat

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by ?????? on Пон Окт 05 2009, 20:28

Ako mislis deka si mnogu mal za da imas vlijanie, probaj da zaspies so komarec pokraj krevetot

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by zbunet on Вто Окт 06 2009, 00:17

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by zbunet on Вто Окт 06 2009, 12:47

Pa koga moze da ima On Net, Taa Net, Su Net ...
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by ?????? on Вто Окт 06 2009, 17:27

Sakam da kazam deka posle licnata poraka koja ja dobiv, veke ne znam i jas sto da mislam

------------------------------------------------------------------

Ova
tvo vene vidi vici ne e bash naj .............Kako kje dokazjesh deka
si Mona Liza i koj ti gi napisha na noviot nik so star datom tolku
poraki. Ako uspeesjh i kaj mene da go smenish nikot a i plus da dodash
bodevi togash kje mozjam da ti poveruvam....... i me intresira za kogo
rabotish i koj ti e naloogdavec............pozdrav........
------------------------------------------------------------------

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by zbunet on Вто Окт 06 2009, 17:46

...od kaj e ova ?
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by ?????? on Вто Окт 06 2009, 21:45

сдк... сума сумарум.... пријатен ден

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by zbunet on Вто Окт 06 2009, 21:56

prati nesto energija navaka ako imas visak i koj ke dojde na forumov ke mu bide arno
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by zbunet on Вто Окт 06 2009, 23:37

Во спермата е клучот на долговечноста?

Спермидинот,
кој во голем процент го има во машката сперма, но и во сојата,
пченицата... може да им помогне и на болните од Алцхајмеровата и
Паркинсоновата болест

Спермата
би можела да биде клучот на долговечноста. Научниците откриле дека
семената течност содржи супстанца која го продолжува животот и која би
можела да се користи во борбата против Алцхајмеровата болест. Австриски
истражувачи велат дека станува збор за спермидинот, состојка во
спермата, која го продолжува и подобрува функционирањето на
имунолошките клетки. "Можеби го откривме светиот грал на
долговечноста", вели научникот Тобиас Ајзенберг, кој работел на
студијата.
Во текот на тестирањето, моќната состојка била вбризгувана во
глувци, објави хрватски ТПортал. Било воочено дека под влијание на
спермидинот значително се намалиле оштетувањата на клетките кои
предизвикуваат стареење. Тој, исто така, нагласил дека тој ја
зајакнувал и нивната способност за надоместување на оштетените
протеини. Овие откритија значително би можеле да помогнат во борбата
против Алцхајмеровата и Паркинсоновата болест. Спермидинот во голем
процент го има во машката сперма, но и во сојата, пченицата...
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by Александра on Саб Окт 10 2009, 23:27

ќе кажам дека овој на фотката е прав манекен, а и другар му горе десно не е лош :намигнува:
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by zbunet on Нед Окт 11 2009, 02:40

Значи може да служи како лек против заборавеност
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by trpe on Пет Окт 16 2009, 23:41

Bat Woman
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by Александра on Саб Окт 17 2009, 14:16

e mnogu sakate da znaete afro
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by Александра on Саб Окт 17 2009, 15:08

убаво е да имаш `расипан телефон` - кога сакаш некого да откачиш секогаш имаш `бекап` :бев до вц:
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 29 Previous  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот