Ваши дела - уметност без граници

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by the nurse on Саб Окт 16 2010, 15:19

Кидман напиша:журка? журка? некој спомна журка?
првин ќе имаме поетско читање,
после ќе слушаме музика, ќе се испијаниме ко дрва дрвени
и ќе си викаме - Јас тебе многу те поштовам... хик
kez И јас сум за журка,а што е тоа со куферите? iznenad
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by Кидман on Саб Окт 16 2010, 15:24

ништо ма, глуми Селма

,,не нагињи се кроз прозор,,
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet on Саб Окт 16 2010, 16:22

Nisto ne e slucajno. Moz Dedo Boze me vika da mu se pretstavam so moite dela
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by Кидман on Саб Окт 16 2010, 16:27

vkusni ti se?
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by Тото on Саб Окт 16 2010, 16:31

zbunet напиша:Nisto ne e slucajno. Moz Dedo Boze me vika da mu se pretstavam so moite dela

А јас можеби сум бизнаЧКА на Анџелина Џоли .

Не куфери, Збунет. Кажи сефови
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet on Чет Окт 21 2010, 10:45

zbunet напиша:

" Papagalska pesna " navistina ja pee papagal
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet on Чет Окт 21 2010, 11:28

ja ne sum takov
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by the nurse on Саб Ное 13 2010, 15:49

Oној кој ќе сфати дека се' е само сон,тогаш сонот ќе стане реалност,а јавето сон каде се' e можно


Последната промена е направена од hot nurse на Нед Ное 14 2010, 18:10. Мислењето е променето 1 пати
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by keti on Саб Ное 13 2010, 17:16

„Ако си лош со другите лош си и за себе, ако си добар со другите , добар си за нив, а лош за себе“...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by Кидман on Нед Ное 14 2010, 17:28

срцето има такт, значи има и песна

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by keti on Нед Ное 14 2010, 21:40

Се ќе биде само илузија и ништо повеќе од тоа...Прашање е само кој како ќе се носи со таа илузија...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet on Чет Ное 25 2010, 14:55

Растопени мразулци

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by the nurse on Пет Ное 26 2010, 00:31


Првата ми е нај,нај,нај...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by keti on Саб Ное 27 2010, 20:17

Растопени мрзулци - Поезија од Збунет ... и повторно


Рајски порти
„..............
Слушни се'
истото пеење
со истиот глас
таму одекнува
го препознав
тоа не се заборава.

..................“

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Маски

Пишување by keti on Пет Дек 24 2010, 20:35

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Почеток без крај...

Пишување by keti on Нед Дек 26 2010, 18:17

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by the nurse on Нед Дек 26 2010, 18:19

palce guska
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

КРЕАЦИЈА „ПАЈАЖИНА“

Пишување by keti on Пон Дек 27 2010, 20:56

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Филозофија во црно-бело

Пишување by keti on Вто Дек 28 2010, 20:53

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet on Вто Дек 28 2010, 22:09

vinozito palce
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот