Ваши дела - уметност без граници

Страна 5 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by keti on Чет Фед 24 2011, 22:49

Збунет, дали оваа електронска музика сам ја произведуваш, односно дали е твоја идејата, музиката и изведбата...На какви инструменти знаеш да свириш, ме интересира?
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ДРВО НА ВИСТИНАТА

Пишување by keti on Чет Фед 24 2011, 23:25

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet on Пет Фед 25 2011, 00:08

keti напиша: Збунет, дали оваа електронска музика сам ја произведуваш, односно дали е твоја идејата, музиката и изведбата...На какви инструменти знаеш да свириш, ме интересира?

Kako mozes da zabelezis ova se sinteticki zvuci, znaci modificirani na kompjuter. Moze da se narece virtuelen sintisajzer so mnogu samplovi (fragmentarni zvuci) koi korisnikot gi spojuva da imaat logika t.e. gi preslusuva, gi brise nesoodvednite zvuci, znaci treba mnogu nervi i da go vlece da go raboti toa. smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by Александра on Пет Фед 25 2011, 00:41

palce браво за Збунет, Кети и Кидман (по азбучен ред) - вредните творци присутни на мекици guskaАлександра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by keti on Саб Фед 26 2011, 14:44

Збунет, електрониката ти е супер...обожавам диско музика, ама не ти ја разбирам сликата што си ја ставил со неа, некако не ми оди со неа...
и за тебе Зоки...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by the nurse on Саб Фед 26 2011, 17:34

Добра е,добра...само не се гледа дали е боса...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by the nurse on Нед Фед 27 2011, 23:42

wow Tvoja kosulja plava...? kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by keti on Пон Фед 28 2011, 00:48

Збунета електроника, збунета фотографија...Си размислувам каква ќе биде фотографијата на следното твое дело...се повеќе и повеќе се откриваат твоите мисли
Сепак, музиката ти е супер и еве од мене...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Сонце и Месечина...Sun and Moon

Пишување by keti on Пет Мар 04 2011, 00:49

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet on Пет Мар 04 2011, 00:51

se klanja 10
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by Александра on Пон Мар 07 2011, 01:02

со која техника се работи ова?
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by Кидман on Пон Мар 07 2011, 09:05

keti напиша:

mene ova mi se bendisa
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by keti on Вто Мар 08 2011, 08:56

fala trepka guska
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet on Саб Мар 12 2011, 16:15ЦРНА ЧИПКА
БЕЛА ЧИПКА


ЕЛЕКТРОНИКА
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet on Пон Мар 14 2011, 21:08АКО ТИ ПАДНЕ ПРЕД ДА ГО ПОКАЖЕШ - АФОРИЗМИ
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by the nurse on Вто Мар 15 2011, 00:10

Човек треба да има свое ,,јас, ,но не треба да
им досаѓа на другите со него.

Менталните препреки се посилни од металните.

На земјата има само два вида на живи
суштества.Луѓе и нелу
ѓе....

П.С.Поздрав до тој ,,типот, од насловната
guska
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кога назад е напред - поезија

Пишување by zbunet on Вто Мар 15 2011, 19:49

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by keti on Чет Мар 17 2011, 10:41

Збунет, што стори ти со своите дела...МУЗИКА, АФОРИЗМИ И ПОЕЗИЈА...три во едно... se klanja vinozito palce
Еве каде ќе го искористам моето слободно време овие денови...а после следува и коментарот... hehe
guska guska guska flower backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet on Чет Мар 17 2011, 10:44

guska guska guska
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

МОЛЧИ ДЕТЕ - ЕЛЕКТРОНИКА

Пишување by zbunet on Чет Мар 17 2011, 21:42

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by Александра on Чет Мар 17 2011, 22:49

Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet on Чет Мар 17 2011, 22:54

guska fala
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АЈ СЕ ЗЕЕМЕ - ЕЛЕКТРОНИКА

Пишување by zbunet on Саб Мар 19 2011, 17:29

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот