Сладолед

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Сладолед

Пишување by zbunet on Пет Aвг 20 2010, 15:06

Што лижеш најчесто ?

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by the nurse on Пет Aвг 20 2010, 19:08

Коцки мраз kez стално ме караа како мала,ама џабе...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by trpe on Пет Aвг 20 2010, 19:43

Упс, кочи Трпе, твоја тема...
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by trpe on Пет Aвг 20 2010, 19:46

hot nurse напиша:Коцки мраз kez стално ме караа како мала,ама џабе...


Е па јас и сега, кога ќе ме послужат со сок и внатре коцки мраз... Мммммм.... Убавина, скот го пијам за три секунди за да дојдам до мразот и оп, лап една коцка мраз во уста додека не се истопи, па втората...Уф, уф, убавина
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by Кидман on Пет Aвг 20 2010, 20:24

фуј... коцки мраз да се јадело
ами не ви студи?
вие изгледа многу сте ватрени
ние змиоликиве такви работи - НЕ!
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by zbunet on Пет Aвг 20 2010, 21:45

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by Кидман on Пет Aвг 20 2010, 21:53

види, види, на што него го асоцирале коцките мраз од Хоти...
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by the nurse on Пет Aвг 20 2010, 22:30

trpe напиша:
hot nurse напиша:Коцки мраз kez стално ме караа како мала,ама џабе...


Е па јас и сега, кога ќе ме послужат со сок и внатре коцки мраз... Мммммм.... Убавина, скот го пијам за три секунди за да дојдам до мразот и оп, лап една коцка мраз во уста додека не се истопи, па втората...Уф, уф, убавина
Трпе ме разбира...мммммм,исто и јас така праам,со сок,а со жестоко не можам толку брзо,па барам уште,уште мраз...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by Александра on Саб Aвг 21 2010, 11:43

Велат дека имало и солен сладолед, на стапче и во чинивче jazik

Само во слаткарница 69 kez
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by zbunet on Саб Aвг 21 2010, 12:15

Mmmm, ja pa nisto ne znam
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by Кидман on Саб Aвг 21 2010, 12:42

dalas2no напиша:Велат дека имало и солен сладолед, на стапче и во чинивче jazik

Само во слаткарница 69 kez


Dalas mor.....
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by Александра on Саб Aвг 21 2010, 12:48

е шо де? kez
немој после да речете, не си другарка, си знаела а не ни кажа lol!
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by trpe on Чет Aвг 26 2010, 02:02

Е ова ти се вика вистинска другарка, да не останеме во мрак и незнаење
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by Александра on Чет Aвг 26 2010, 10:39

ами како flower
особено ти, кога знаеме колку си по сладоледот sladoled
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by the nurse on Нед Aвг 29 2010, 10:23

Што сладолед се излижало додека не бев тука kez А да ве прашам сте мешале ли некојпат солен и благ,мислам sladoled ?
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by zbunet on Нед Aвг 29 2010, 14:56

dalas2no напиша:Велат дека имало и солен сладолед, на стапче и во чинивче jazik

Само во слаткарница 69 kez

hot nurse напиша:Што сладолед се излижало додека не бев тука kez А да ве прашам сте мешале ли некојпат солен и благ,мислам sladoled ?


avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by the nurse on Нед Aвг 29 2010, 19:17

И ...ти се допаѓаат мислењата и сакаш да не частиш сладолед?paga smea
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by zbunet on Нед Aвг 29 2010, 19:42

...немам пари
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by the nurse on Пет Сеп 03 2010, 00:14

kez Кој ти бара пари,онака кобајаги.Еве ти еден од мене sladoled
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by zbunet on Пет Сеп 03 2010, 00:20

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by trpe on Пет Сеп 03 2010, 00:39

Нешто не ми одеше прееска со сладоледот. Кога го изедов второто чинивче почна да ми отрпнува устата од ладно! Навистина не ми е јасно зошто???
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by zbunet on Пет Сеп 03 2010, 00:42

Ја лижам на собна температура
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by the nurse on Пет Сеп 03 2010, 00:42

Го губиш огнот во себе,гледај да тлее,ако се изгаси,мокро тешко се пали... trepka
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by trpe on Пет Сеп 03 2010, 00:57

Трпе оди на училиште и учителката го прашува: На гранка стојат 8 врапчиња, пука ловџија и
паѓаат две, колку останале?
Трпе одговара: 6 учителке!
Е не се 6 од страв избегале сите, не останало ниту едно. Но сепак ми се допаѓа како размислуваш.
А може ли јас сега да ви поставам едно прашање учителке? Слободно прашај.
Трпе: Е па вака, ако стојат 3 жени една до една и едната го лижи само врвот на сладоледот, другата
го лижи до половина а третата цел го лижи. Која од нив е мажена?
-Таа што го лижи цел?
- Не учителке, таа што има бурма на прстот, но сепак ми се допаѓа како
размислувате...
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by zbunet on Пет Ное 19 2010, 23:37

Куќа части smesko

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сладолед

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот