Пред и потоа

Страна 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by Тото on Нед Окт 16 2011, 10:36

zbunet напиша:Според некои најнови измени во кривичниот законик - Крчење во сон, прдење и смрдливи чорапи ќе биле вброени во семејно насилство

Ааа, зависи од која страна гледаш!

Ако крчи - многу спие, значи малку му даваш!

Ако прди - неадекватно го храниш!

Ако чарапа му смрди - не го переш редовно!Кој е овде жртва на запоставување и семејно насилство?Последната промена е направена од Тото на Нед Окт 16 2011, 10:54. Мислењето е променето 1 пати
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Нед Окт 16 2011, 10:49

iznenad
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse on Нед Окт 16 2011, 13:24

Toto,vo pravo si...delumno.Mazite se golemi deca sto posle mama gi pere i hrani zenata,no za krcenjeto...mozebi ima zdravstven problem,ili premnogu pusi...Vo sekoj slucaj treba da go svrtis,mislam ne da go prevrtis...na strana se dodeka ne prestane da krci.Ako ne razbudi go,pa i on neka ne spie kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Вто Окт 18 2011, 14:54

Според некои најнови измени во кривичниот законик - Крчење во сон, прдење и смрдливи чорапи ќе биле вброени во семејно насилство kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse on Сре Окт 19 2011, 19:23

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Пет Ное 18 2011, 13:58

Додека е сама таа е нервозна, ако е нервозна кога не е сама значи се чувствува како да е сама или поарно да е сама kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by trpe on Вто Ное 29 2011, 13:22

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by trpe on Чет Дек 01 2011, 14:23

Што е брак?
- Периодот после животот, а пред смртта.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Нед Фед 05 2012, 00:06

Љубовта е како тивка магија додека се’ додека не се вмешаат мајки, тетки, стрини, галама, зурли и тапани kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by trpe on Пет Фед 10 2012, 11:20

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Сре Фед 22 2012, 13:03

Намќорот нема пријатели и ќе мора шфалерот на жена му да го изнесе кога ќе му дојде судниот час kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse on Вто Мај 15 2012, 17:10

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse on Пет Aвг 24 2012, 13:03

Treba živjeti zajedno sa nekim tko je veoma blag i lake naravi, i najmanje zlovoljan i ćudljiv; ćud se prima od onih s kojima se družimo i kao što neke bolesti u tjelesnom dodiru prelaze na nas, tako i duša predaje svoja zla bližnjima

.Seneka
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse on Пон Сеп 10 2012, 09:44

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by Тото on Саб Ное 24 2012, 01:55

Lubovta e sladok son, a brakot e budilnikot
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by Тото on Саб Ное 24 2012, 13:39

the nurse напиша:

od THE NURSE i prazniot post zasluzuva LAJK
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Саб Ное 24 2012, 17:21

Epa ke si procita toj za kogo e nameneto, koj ni' e kriv nas? kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by Тото on Саб Ное 24 2012, 19:51

obesen
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Нед Јан 06 2013, 15:06

Фетусот е двополен во прво време, така да кога ќе пораснат си го пронаоѓаат својот закржлавен дел во развиена форма. Ете каков ќе беше да се родеше како спротивен пол од тој кој си сега kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Сре Мај 01 2013, 10:04

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse on Вто Сеп 24 2013, 18:28

"Nemojte se ženiti zbog noći. Noću možete i spavati. 
Tražite ženu koja će vam rešiti probleme danju."

Duško Radović
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот