Пред и потоа

Страна 9 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse on Чет Јан 27 2011, 17:04


iznenad Пред тоа...е некогаш подобро.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Чет Јан 27 2011, 23:15

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Пет Фед 25 2011, 10:48

Ако сакаш да бидеш спремен за заеднички живот најдобра вежба би била претходно да чуваш куче од оние кои по извесно време го напаѓаат газдата.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse on Вто Апр 05 2011, 16:17

Пред: два пати дневно; Потоа: два пати месечно.
Пред: те остава без здив; Потоа: те гуши.
Пред: „Не престанувај...“; Потоа: „Не почнувај...“
Пред: грозница во сабота навечер; Потоа: фудбал во недела навечер.
Пред: „Се прашувам што би правел без неа...“; Потоа: „Се прашувам што да правам со неа...“
Пред: еротично; Потоа: невротично.
Пред: вчера спиевме на каучот; Потоа: вчера морав да побегнам од брачниот кревет и да спијам на кауч.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by Тото on Вто Апр 05 2011, 21:50

Неее, не се женам, не!
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Пет Апр 08 2011, 18:08

Се изготвува нов закон каде оние кои се во брак повеќе од 20 год. нема да се прифаќаат во суд како сведоци бидејќи не се повеќе при здрав разум и чиста совест. kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse on Пон Апр 25 2011, 19:38

1. Додворувајте и се малку на жена ви – како да не ви е жена, како да не ве сака, како да има некој друг, како да може да бира. А, жената не е неблагодарна. На тоа внимание ќе одговори со многу добрина – како да ве сака, како да нема друг, како да не може да бира.

2. Не верувајте им на убавите жени. Премногу се убави за да бидат верни. Истото важи и за паметните мажи.

3. Не трчајте по жените за да не се судрите со оние кои бегаат од нив.

4. Мажите не ги мразат жените онолку колку што викаат на нив, ниту пак жените ги сакаат мажите колку што ги слушаат и трпат.

5. Маж е име за оној кој ве сакал некогаш. Жена е име на онаа која сакала некој друг, а се омажила за вас.

6. Мајките ги учат ќерките да не бидат блесави како што биле тие во нивни години. Татковците како и секогаш имаат друго мислење: нема врска што мајките биле блесави, доволно е што татковците во тоа време биле глупави.

7. Наутро една жена го убедува својот мамурен маж дека е дома и дека таа му е жена. А, него не му е јасно: ако е тоа точно, што бара тој таму?

8. Ако твојата жена вредела, би се омажила за некој друг, не би те чекала тебе.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by Кидман on Пон Апр 25 2011, 20:17

Додворувајте и се малку на жена ви – како да не ви е жена, како да не ве сака, како да има некој друг, како да може да бира. А, жената не е неблагодарна. На тоа внимание ќе одговори со многу добрина – како да ве сака, како да нема друг, како да не може да бира.

хихииххии....
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by trpe on Чет Мај 05 2011, 09:09

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Саб Мај 07 2011, 23:02

Lazniot bracen moral se sveduva na moranje vo koj taa dodeka mora si vel "Ajde be svinjo edna groktava, simni se od mene veke" A toj zamisluva nekoja druga pod nego kolku da uspee da go zavrsi toa sto mora iznenad
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by Александра on Нед Мај 08 2011, 10:25

zbunet напиша:Lazniot bracen moral se sveduva na moranje vo koj taa dodeka mora si vel "Ajde be svinjo edna groktava, simni se od mene veke" A toj zamisluva nekoja druga pod nego kolku da uspee da go zavrsi toa sto mora

човек се жртвува за повисока цел.
во историјата и уметноста тие што се жртвуваат се сметаат за херои.
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Нед Мај 08 2011, 12:45

kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse on Нед Мај 08 2011, 17:22

Ако се мора ...тогаш е жален брачен морал kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Сре Мај 25 2011, 11:52

Секој брак има проблеми, но нема поголем кога самиот брак ќе стане проблем smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by keti on Сре Мај 25 2011, 21:59

Пред + х = потоа

х = потоа - пред

потоа = иднина
пред = минато

х = иднина - минато

х = сегашност

Резултат: Постои само овој момент и затоа живеј го онака како што најдобро знаеш... trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Чет Мај 26 2011, 14:08

Posakuvas nekoja zgodna zena i pred da trgnes da ja osvois, zamisli kako ste se zemale i za nekoe vreme pocnuva da te maltretira i stalno ti naoga mani deka si vakov ili onakov...kako taa doma sto ja imas, koja nekogas si ja posakal i si trgnal da ja osvois kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse on Чет Мај 26 2011, 20:08

Е ова ти е добро,да размислуваа вака сите мажи никој немаше да бара некоја што не му е жена kez

Но,мислам дека најмногу мажите ги пали тоа што не му е жена
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Саб Мај 28 2011, 12:25

Самохрана мајка е таа која не се храни по ресторани туку купува од пазари и самопослуги. kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse on Саб Јун 04 2011, 12:45

Пред брак жените бараат фраер,а мажите убавица...после во брак тоа почнува да му пречи на партнерот...затоа што тој е сеуште фраер,а таа убавица...и за другите. smesko
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by Тото on Нед Јун 05 2011, 00:13

hot nurse напиша:Пред брак жените бараат фраер,а мажите убавица...после во брак тоа почнува да му пречи на партнерот...затоа што тој е сеуште фраер,а таа убавица...и за другите. smesko

Кој си го бара ќе си го најде mladozenci
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Вто Јун 07 2011, 16:14

Ако сакаш да ги скараш, пофали и’ се на жена му како редовно помагаш по дома, ја изведуваш на вечера и ја изненадуваш со нешто романтично kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by trpe on Чет Јун 09 2011, 12:17

Пред брак можете да излегувате со другарите колку сакате и каде сакате, а потоа ви треба дозвола и тоа ако се смилува да ви ја потпише

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by Александра on Вто Јун 14 2011, 16:24

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Сре Јун 22 2011, 16:24

Според некоја теорија жената од мажот го очекува тоа што го добивала од татко и’, а мажот тоа што го добивал од мајка му. Значи би му дошло како мајка му и татко и’ да се земале kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by keti on Сре Јун 22 2011, 17:57

ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ.... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот