Пред и потоа

Страна 5 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by ?????? on Саб Мај 01 2010, 01:50

А не, додека не пробам Европјанка жена ми е кралица

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Нед Мај 02 2010, 22:08

Чек да ти испратам една.
- Упс, грешка

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by trpe on Пет Мај 07 2010, 11:52

Ееее, проблеми, проблеми!!!
Глеам како прават сите, па и јас решив да бидам современ, па си фатив швалерка. И одам јас кај неа и после дива забава, запаливме по една цигара и си лежиме така во спалната. Гледам една слика на ѕидот, некој маж, и ај, да ја прашам кој е на сликата:
- Које ти е овој, маж ти?
-Не!
-Брат ти?
-Не!
- Е па кој е тогаш?
-Е па тоа сум јас пред операцијата!

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Пет Мај 07 2010, 18:24

Уште во првите денови од бракот доаѓа жена ми налутена и вели :
- Знаеш што ми рече професорот, оној комшијана, пази молим те професор кој треба да воспитува деца ?!
- Добро де, разбравме кој е, што ти рече ?
- Ај со среќа и кај ти е прчот ?


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Нед Мај 09 2010, 22:50

Ја вака и’ се закануем кога ќе се скараме :
- Еј, ај доста да не се налутам и ти забранам во кујна да влезеш, правосмукалка да пипнеш, абе еден тањир нема да дозволам да измиеш ! Све ја ќе праам по дома, па ќе видиш како ќе ти биде !

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by alisa on Нед Мај 09 2010, 23:03

Уф, сирота таа, сигурно многу била исплашена,за греотка
avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Нед Мај 09 2010, 23:36

Neka se plasi i sve vaka ke ja teram da sedi po doma

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by trpe on Сре Мај 19 2010, 14:42

Вчера си направила нова фризура
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by Тото on Чет Мај 20 2010, 10:34

Монотонија у моето семејство :
Баба ми, ај сине мери ми го притисокот.
Мајка ми, за 5 минути се што имаш за перење растовари во купатилото.
Татко ми, ти си на ред да ја искосиш тревата (иначе, секогаш јас сум на ред, кога е тој на ред ме најмува за 100 денари - какво понижување )
Сестра ми, Тошо душо , малиот многу се радува шо денес ќе оди во парк со тебе

и се така ...
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse on Чет Мај 20 2010, 21:18

Dobitnik Nobelove nagrade za medicinu Drauzio Veraella je izjavio na primanju nagrade:-U danasnjici se 5 puta vise ulaze u lekove za musku potenciju i za silikone za zene,nego za lecenje Alchajmerove bolesti.Iz toga sledi da ce mo kroz nekoliko godina imati stare zene sa velikim sisama i matore muskarce tvrdim k...m,a da se niko od njih nece cjecati cemu to sluzi.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Пон Мај 24 2010, 13:21

- Абе ќе се женам изгледа уште малку.
- Ај со среќа со убаво, само...
- Што ?
- Таа стварно те сака или е очајна ?

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by trpe on Вто Јун 01 2010, 00:30

Пред брак не јадеш сладолед клку што сакаш, а потоа можеш колку ти душа сака
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by Тото on Вто Јун 01 2010, 21:25

А ти бате трпе си повеќе по сладоледи што се јадат, а?
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by trpe on Сре Јун 02 2010, 00:32

Па тоа ти е исто како кога некој ќе научи да пуши, тешко се одвикнува. Исто и со лижењето, кога еднаш ќе пробаш, ќе посакаш пак.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Сре Јун 02 2010, 00:33

Да, и ја имам лижено и ми се допаднало

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse on Сре Јун 02 2010, 00:39

Pred ili potoa?
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Сре Јун 02 2010, 00:44

Од кога знам за себе, да сум знаел уште од градинка ќе лижев, ама не ми даваа за да не ме боли грлото

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse on Сре Јун 02 2010, 00:47

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Сре Јун 02 2010, 00:54

Кој лиже зло не мисли, нема намрштени лижачи

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by trpe on Сре Јун 02 2010, 00:56

А сладолед од боровница си пробал ?
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse on Сре Јун 02 2010, 00:57

Ако нека е со помин.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Сре Јун 02 2010, 01:00

Тој црвениот ? Тој го чувам како изненадување и го лижам во посебни моменти

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse on Сре Јун 02 2010, 01:02

Е стварно си бог да чува.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Сре Јун 02 2010, 01:15

Уште ако има некоја јагода у црвениот сладолед , м м м , убаини

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet on Саб Jул 10 2010, 14:20

Со лук. Ако не ми дае ќе го изедам пред спиење.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пред и потоа

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот