Шминка и козметика

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Депилација со шеќер

Пишување by alisa on Вто Мар 29 2011, 14:48

Стар но ефикасен начин на отстранување на влакна е депилација со шеќер.
Она што е позитивно кај депилацијата со шеќер е тоа што со овој метод се отстрануваат и најситните влакненца, за разлика од депилацијата со восок за која мора да бидат пораснати до некоја должина.

Потребно ви е:
- 250 гр. шеќер
- 200 гр. мед
- лимон
- платнени траки

Како да се депилирате со восок:

Најпрво во еден сад треба да го згреете шеќерот додека да потемни, потоа додајдете ги медот и 2 супени лажици исцеден лимон. Смесата тргнете ја од оган и мешајте додека не стане некоја жолто – златна боја. На чиста кожа нанесете ја смесата и залемете ги платнените траки, кои ќе ги ставите врз смесата за потоа со спротивни движења од растот на влакната ќе ги повлечете. Остатоците можете едноставно да ги отстраните со млака вода.
Сепак треба да знаете дека овој вид на депилација не се препорачува за сите кои имаат чуствителна кожа бидејќи може да предизвика иритација.
avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шминка и козметика

Пишување by trpe on Нед Мај 29 2011, 16:31

Зошто косата паѓа?
- Затоа што не е зимзелена.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шминка и козметика

Пишување by zbunet on Вто Мај 31 2011, 13:47

Жените се дотеруваат за да бидат разбушавени и размачкани kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шминка и козметика

Пишување by trpe on Чет Јун 23 2011, 12:29

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шминка и козметика

Пишување by the nurse on Нед Сеп 04 2011, 13:18

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шминка и козметика

Пишување by Кидман on Пет Сеп 09 2011, 13:16

uste nekoj den i kje se zavrsi se`
kje si zaminat majstorite, kje se iscisti kukjata,
a moite planovi za buducnost se:
1. tretman na lice
2. masaza na telo
3. depilacija
4. frizer
5. sreduvanje nokti
6. i edna pijanka do sabajle
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шминка и козметика

Пишување by zbunet on Пет Сеп 09 2011, 13:31

Prvo treba da se izbanjaat majstorite za da go probaat kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шминка и козметика

Пишување by Кидман on Пет Сеп 09 2011, 13:34

aha... kaj tebe neka se izbanjaat
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шминка и козметика

Пишување by zbunet on Пет Сеп 09 2011, 13:48

Od ednas nema da ti ostane doma smeenje
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шминка и козметика

Пишување by Кидман on Пет Сеп 09 2011, 13:50

море само нека ми се мафнат побрзо
денес едниот ми вели, - Газдарице, денес расположена си, нема да маваш!

( хихихи... гледаш колку ми се плашат???
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шминка и козметика

Пишување by zbunet on Пет Ное 18 2011, 13:46

Losion za lice od cickino maslo. Hm...znaci maslo od cice. Pff...za sto davaat pari kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шминка и козметика

Пишување by trpe on Сре Ное 30 2011, 16:32

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шминка и козметика

Пишување by trpe on Вто Фед 14 2012, 12:26

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шминка и козметика

Пишување by trpe on Сре Фед 15 2012, 12:28

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шминка и козметика

Пишување by zbunet on Саб Мај 19 2012, 15:21

Жените лакираат нокти на нозете во две етапи: Почнуваат со дигнати чатали, некој тоа го гледа и ја прекинува заради свои неодложни потреби кои се јавуваат во моментот...и по некои 15 - ина минути продолжува да ги лакира ноктите kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шминка и козметика

Пишување by the nurse on Вто Мај 29 2012, 21:40

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шминка и козметика

Пишување by alisa on Сре Јун 13 2012, 10:17
avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шминка и козметика

Пишување by zbunet on Сре Јун 13 2012, 17:07

Ete kako od zena se pravi cveke kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шминка и козметика

Пишување by keti on Саб Јун 23 2012, 05:25

misli bidi umen kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шминка и козметика

Пишување by alisa on Чет Јун 28 2012, 15:19


avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шминка и козметика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот