Kako znaete deka e "toa toa"????

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by the nurse on Чет 6 Јан - 13:05

Го гледав кога излезе,одличен е.
Приказната е единствена,Кејт Бланшет ми е омилена глумица и...така. flower

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Уште за Бенџамин Батон...

Пишување by the nurse on Чет 6 Јан - 15:33

Не сакав многу да зборувам за филмот,можеби некои не го гледале
а јас сум мајстор за расипување впечатоци... trepka

Но,преубаво е она совршено наоѓање во времето кое за двајцата оди
во спротивен правец.Совршен тајминг,,тоа е тоа,,

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by fragola on Нед 9 Јан - 19:13

Jas ne znam ni sto e "toa"

fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by zbunet on Чет 27 Јан - 21:22


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by zbunet on Саб 29 Јан - 19:29


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by zbunet on Нед 6 Мар - 21:18

Зошто жена е малку позаоблена од позади? Природно има оставено простор за тој кој е зад неа да стави раце на колковите и да ја привлече кон себе. А клучеви паѓаат и паѓаат...пријателства се растураат...
И значи самата природа се противи на пријателство помеѓу маж и жена, па кои сме ние да се спротиставуваме на законите на природата? kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by the nurse on Пон 7 Мар - 21:12


the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by zbunet on Чет 31 Мар - 16:45

Пред бирање партнер обавезно провери диоптер, да не се чудиш после кај ти биле очите.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by Александра on Саб 9 Апр - 9:28


Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by zbunet on Нед 10 Апр - 16:56

Разговорот со партнерот е како телефонски импулс. Има различна тарифа во текот на денот. kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by Тото on Пон 11 Апр - 22:24

За танго се потребни двајца. За љубов стига еден

Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by zbunet on Вто 12 Апр - 19:37

Кој сака тој и плаќа. kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by Кидман on Чет 14 Апр - 11:29

кога му ја лижеш потта од вратот
- убавината е вкусна

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by zbunet on Чет 14 Апр - 22:29

Pa na lepce namackano so m ... s , pa, pa kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by Александра on Пет 15 Апр - 0:49

Кидман напиша:кога му ја лижеш потта од вратот
- убавината е вкусна

ако пред тоа се туширал, да

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by zbunet on Пон 18 Апр - 14:30

Ако некој плаче заради скршено срце нек се обеси, наместо да дави наоколу

Абе клоца у гз и у нива да копа.
Не туку ќе ми кажува мрсулко за љубов kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by trpe on Чет 5 Мај - 8:52


trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by keti on Пон 16 Мај - 8:29

Кога во почетокот на врската или поточно на првата средба проструи енергија помеѓу двајцата партнери и предизвика зашеметеност или како поетски се објаснува, ти пролетале пеперутки во стомакот...тогаш биди сигурен дека „тоа е тоа“...зошто само „тоа“ може да ја одржи врската или да ти го сочува бракот...и...само со „тоа“ можат да се пребродат сите кризи кои можат да ти ја загрозат врската или да ти го уништат бракот... trepka

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by zbunet on Пон 16 Мај - 22:30

На таа која те сака, се’ кај тебе и’ се чини големо kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by zbunet on Саб 21 Мај - 18:45

Ljubovta ne se kupuva, samo teloto smesko

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by the nurse on Чет 2 Јун - 15:36

...Šta je, cirkuzaneru, šta me tako gledaš? Kao da nikad nisi video devojku za kojom ćeš patiti celog života?...Balasevic

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by keti on Пет 3 Јун - 7:54

ЉУБОВТА Е МОЈА РЕЛИГИЈА... backa

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by zbunet on Сре 8 Јун - 23:18

Ako ti se dopadne nekoja grabni ja i begaj. Po kratko vreme izvini se deka e greska i vrati ja. Sigurno nema da ti ja prosti taa greska. Ili ke te prijavi ili ke se omazi za tebe kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by keti on Чет 9 Јун - 8:15

kez guska backa

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by the nurse on Чет 9 Јун - 8:47

Ljubovta ne pravi od umni-ludi,od skromni-gordelivi...

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Kako znaete deka e "toa toa"????

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот