I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Сре Мар 02 2011, 16:01

ognomet


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:37. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Пет Мар 25 2011, 15:35

Кога голем човек пружа рака малите бегаат повеќе од колку од стапот на тиранинот. Тоа е бар нешто што можат да го разберат.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Саб Мај 28 2011, 20:03

sonce


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:38. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by Александра on Нед Мај 29 2011, 10:37

кети маа, понекогаш си толку рационална, ама понекогаш ... или ти одлетуваш многу високо или облаците се многу ниско. дај боже да си ти во право flower
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Нед Мај 29 2011, 12:47

sonce


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:39. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by trpe on Нед Мај 29 2011, 16:03

Се тече, се се менува, нешто кон подобро, а нешто кон полошо
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Саб Јун 25 2011, 01:17

Импровизација
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Саб Јун 25 2011, 11:11

ognomet


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:41. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Саб Јун 25 2011, 12:11

- Добро бе, кога ќе те прашам за нешто важно, ме заебаваш!
- Оти си глупав и незрел, затоа!
- Не, ти си глупаво направен и контрадикторен!

( И така сега сме скар) kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Чет Сеп 15 2011, 11:32

Потполна доверба во својата воља, но ќе се створи ситуација на заведување која ја доживуваат непросветлени заради неочекувана чест.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Чет Сеп 15 2011, 11:39

На недоверба одговори со племенитост, не ги спуштај роговите за напад патот не е чист
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Чет Сеп 15 2011, 11:41

Постапките од твојата незрелост треба да се спречуваат, залудно е последователно каење
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Сре Јан 25 2012, 11:24

smesko


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:41. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Вто Јун 19 2012, 21:52Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:42. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Саб Ное 17 2012, 13:39

Безвреден ден

tazen
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Саб Ное 17 2012, 21:05

trepka


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 02:02. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Нед Ное 18 2012, 00:00

Ne, na mojot se odnesuva smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by Тото on Нед Ное 18 2012, 00:19

zbunet напиша:Безвреден ден


Уште 41 минута и тоа ќе помине
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Сре Дек 19 2012, 06:14

vinozito


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:36. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Саб Дек 22 2012, 02:34

.


Последната промена е направена од keti на Вто Фед 03 2015, 00:43. Мислењето е променето 2 пати.
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Нед Јан 06 2013, 13:02

Кети, I Ching veli deka ti e uste rano da dobies kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот