I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Нед Сеп 05 2010, 20:43

keti напиша:
zbunet напиша:Така е Кети .Така бара и I Ching. Мене повеќе ме мачи чувството на залудност за тоа што го пишувам, ме прогонува мисла како нешто да крадам кога одвојувам време за пишување.

Само ти пишувај, за да може ние да се насладуваме на твојата мисла и збор...Она што е напишано, посебно твојата поезија и проза, остануваат за на век и секогаш ќе се најде некој што ќе посака да ги прочита и да им се воодушевува... guska guska backa


avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Вто Окт 05 2010, 15:00

Поради искреност и самодоверба ќе добиеш желкини оклопи да те заштитат.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Сре Окт 13 2010, 10:23

trepka


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:58. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Нед Окт 17 2010, 00:01

Има луѓе на водечки места, но со многу мала вредност затоа што не сакаат да се ослободат од себичноста. Потребно е да ги заборавиме и да си се посветиме меѓусебно во радост затоа што за никој од нас, никој од нив не мисли, ниту ќе мисли.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Нед Окт 17 2010, 19:08

smesko


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:59. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Нед Окт 17 2010, 19:10

Баш така
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Пет Ное 05 2010, 14:30

Непогрешлив, но не и сјаен, а тоа значи дека си само идеален просек.


И така то
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Вто Дек 14 2010, 13:22

Те чекаат и подобри времиња, но сега за сега ни еден знак не е видлив.
Држи го јазикот до заби и прави се наудрен.Хм, море ми иде све да отерам у ПМ, а не да ланчам некого. Гадови бесмислени lut
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Вто Дек 14 2010, 13:59

Факт е дека немаш кочници, да сфатиш дека си претерал не е грешка. Но и долготрајното сурово ограничување води во грешка. Благовременоста носи пофалби.


Да, да, иди па погоди го вистинското време. Тапшања по грб не ми требаат. kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Нед Јан 16 2011, 20:53

vinozito


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:59. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by the nurse on Нед Јан 16 2011, 22:01

Значи, не сум веќе тоа што бев iznenad
Па,и онака веќе не читам хороскопи...нема што ново да ми се случи
smesko
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Пон Јан 17 2011, 17:17

[quote="keti"]Што вели I CHING за промената на хороскопските знаци и за воведувањето на 13 хороскопски знак-Змијоносец.


Тој знак означува кукавици без храброст и само кукаат. Во односите се површни и расеани.

Тие кои ќе ги совладаат своите основни мани ќе бидат спектакуларни.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Пон Јан 17 2011, 17:31

trepka


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:43. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Пон Јан 17 2011, 17:48

Koj da gi znae koj e tocen.

Premnogu se apstraktni i dvata sistema za da se zastitat od greski.

Mozebi e najnestabilnata karika vo horoskopot i zatoa dosega bila prikrivana

Mudrec i glupav, hrabar i plasliv, strastven i bescuvstvitelen... smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Пон Јан 17 2011, 18:18

smesko


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:44. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Вто Фед 22 2011, 21:19Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:44. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Вто Фед 22 2011, 21:48

Тие кои нема да победат на избори се само обична криминална банда и може слободно да бидат уапсени, а досегашните обвинети ќе бидат ослободени од вината. smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Сре Фед 23 2011, 13:52

ognomet


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:45. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Сре Фед 23 2011, 16:50

Ништо не се случува што не е во склад со човековата природа.

Јас би додал дека луѓето во глобала не заслужуваат подобар живот.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Сре Фед 23 2011, 22:31

smesko


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:46. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

ПРОМЕНИ...?

Пишување by the nurse on Чет Фед 24 2011, 20:16

zbunet напиша:Ништо не се случува што не е во склад со човековата природа.

Јас би додал дека луѓето во глобала не заслужуваат подобар живот.

kez


Последната промена е направена од hot nurse на Пет Фед 25 2011, 00:23. Мислењето е променето 1 пати
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Чет Фед 24 2011, 23:14

trepka


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:46. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by the nurse on Пет Фед 25 2011, 00:20

Дај боже, да си во право.Јас сепак мислам дека голем дел од луѓето ,барем кај нас сеуште повеќе се плашат од казна,отколку што се радуваат на награда.И не се работи за неразумност,повеќе е несозреаност до одреден степен на свест,на кој би биле сите луѓе блиску до идеалното.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Пон Фед 28 2011, 09:46

vinozito


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:47. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Вто Мар 01 2011, 13:36

Обичниот народ нема сила за промени, тие кои ја имаат не сакаат промени.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот