I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Нед 4 Jул - 21:33

Немам навистина брат близнак

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Нед 4 Jул - 21:35

trepka


Последната промена е направена од keti на Чет 20 Фед - 0:55. Мислењето е променето 1 пати

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Нед 4 Jул - 21:38

Се надевам дека не си разбрала погрешно затоа што стално ме критикува

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Нед 4 Jул - 21:45

smesko


Последната промена е направена од keti на Чет 20 Фед - 0:56. Мислењето е променето 1 пати

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Нед 4 Jул - 21:53

trepka


Последната промена е направена од keti на Чет 20 Фед - 0:56. Мислењето е променето 1 пати

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Нед 4 Jул - 21:54

Кога прашуваш за некого ја замислуваш целокупната негова личност т.е. тоа што знаеш за него затоа што има многу луѓе со исти имиња

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Нед 4 Jул - 22:02

trepka


Последната промена е направена од keti на Чет 20 Фед - 0:49. Мислењето е променето 1 пати

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Нед 4 Jул - 22:03


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Чет 5 Aвг - 13:31

До плодност не се доаѓа лесно, не работиш доволно за јавно добро.

Не се трудиш да стекнеш контакти со феудалното племство.
Мој коментар : Хм...да, вообичаено, никогаш не се цени трудот.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by Тото on Сре 25 Aвг - 1:22

Што ново вели Книгата на промени за Тото? ceka

Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Сре 25 Aвг - 10:41

Ќе мора да направиш нешто брзо и галамџиски. Ќе се засрамиш од себе затоа што си постапил така иако немало друг начин. Ќе се плашиш од последици, но нема да ги има, тек - тук нешто ситно по некој чуден поглед.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by Тото on Сре 25 Aвг - 11:45

Аха, значи ништо ново kez

Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Сре 25 Aвг - 12:06

Сем тоа што ќе направиш

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by Тото on Сре 25 Aвг - 12:23

lol! Ми личи на некаква диверзија sirena
Значи треба да го збунам непријателот и да му скокнам од зад грб :lazi:

Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Вто 31 Aвг - 23:57

Не се занесувај многу и не се лигави ко болен на помаранџа, глуп си и ќе го кркаш оти си смотан.


Е ај сега ? Што направив ?

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Сре 1 Сеп - 0:36

Ај сега падавичи се на секоја критика, на нероден Петко капа му кроиш


Кој јас ? Види како сум cool

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Сре 1 Сеп - 22:22

trepka


Последната промена е направена од keti на Чет 20 Фед - 0:50. Мислењето е променето 1 пати

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Сре 1 Сеп - 22:54

Се’ во свое време...времето е малку...

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Чет 2 Сеп - 9:36

smesko


Последната промена е направена од keti на Чет 20 Фед - 0:50. Мислењето е променето 1 пати

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Нед 5 Сеп - 16:50

Така е Кети .Така бара и I Ching. Мене повеќе ме мачи чувството на залудност за тоа што го пишувам, ме прогонува мисла како нешто да крадам кога одвојувам време за пишување.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by ?????? on Нед 5 Сеп - 17:07

pitavam se sto kazuva ta knigata za vlat4e ceka

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Нед 5 Сеп - 17:41

Ако си премногу искрен ќе те зафркнат. Ако бидеш лош ќе шеташ сам.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti on Нед 5 Сеп - 18:14

smesko


Последната промена е направена од keti на Чет 20 Фед - 0:48. Мислењето е променето 1 пати

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by ?????? on Нед 5 Сеп - 18:57

zbunet напиша:Ако си премногу искрен ќе те зафркнат. Ако бидеш лош ќе шеташ сам.
dude shit bilo ova be.
kako izleze nikakvata majkata kez trepka koj

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet on Нед 5 Сеп - 20:41

Ne prasa nisto, takov odgovor i dobi

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот