Што ќе јадете ?

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра on Саб Сеп 11 2010, 01:34

да му донесеше на Збунет можеби ќе го расонеше son sirena

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Вто Сеп 14 2010, 23:08

Правам палачинки и ѕиркам тука.Палачинки,мекици,мекици,палачинки...Ааа,нешто ќе загорам,тоа е сигурно smesko

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра on Нед Сеп 19 2010, 00:07

Aaaaa, младо пиле ... со градите напред kez

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Вто Сеп 28 2010, 19:20

Во книгата ,,За пица и пиво,,од Џон Гришам,има неколку страници од кои лиги ќе ви потечат.Американец доаѓа во Парма,Италија да игра американски фудбал.Неважно е тоа со спортот,ми се допаднаа тие неколку страници во кои со таква страст е опишан пармезанот,пршутата,маслиновото масло,свежо испечено лепче,тортелини( свежо приготвени),разни видови меса,специјално сушено свинско од прасиња чувани надвор да се хранат со желади и др...ммм,и на крај не сум по благо ама вакво сакам,торта нера(што се прави со многу чоколадо, а скоро без брашно(слично како топло-ладниот колач)се сервира со сладолед.И со секое јадење различно вино.Од се помалку,но многу уживање.Легендата вели дека тортелините ги измислил некој заљубен готвач кој всушност сакал да го измоделира папокот на преубава млада девојка.

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Сре Сеп 29 2010, 19:46

Сега ќе очајувам...ќе пијам чај

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра on Чет Сеп 30 2010, 22:09

храната е орално задоволство. тој што ужива во храната знае да ужива и во се` друго

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Тото on Вто Окт 05 2010, 10:13

Тоа што си надробив

Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Вто Окт 05 2010, 19:34


the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра on Сре Окт 06 2010, 00:12

утре... грав flower

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра on Пет Окт 08 2010, 02:53

ништо. само цигари и чај[

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Тото on Саб Ное 06 2010, 15:37

Морам да научам по нешто да зготвам tazen
Тетка ми вели, само маж што знае да готви умее да загрее атмосфера.

Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Пон Ное 08 2010, 09:15

Крофна со мајонез

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Пон Ное 08 2010, 10:22

Се омрси рано,рано...а? kez

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра on Пон Ное 08 2010, 11:13

ИЈУ!!! ...фки.
А бе, ќе се попарев поради тебе!


Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Вто Ное 09 2010, 21:12

Кога си во овулација,исто како трудна.Се ќе измешаш...ух...и после тешко... kez

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Пет Ное 12 2010, 11:26


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Сре Ное 17 2010, 10:17

Се знае kez БАКЛАВААА!!!

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by keti on Сре Ное 17 2010, 20:35

Баклави hot nurse, не баклава...И тоа различни видови...Денес јадевме, но и утре ќе има ...keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Чет Ное 25 2010, 23:12


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Пет Ное 26 2010, 22:01


the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by na oko on Пет Дек 10 2010, 14:42

denes petok riba verojatno??

na oko


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра on Сре Дек 15 2010, 02:28

во 1 часот по полноќ изедов 2 третини „Само ти“ со јагоди на Звечево и сега сум хепи backa

п.с. „јагоди“ - само на сликата, но нема врска

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Сре Дек 15 2010, 17:05

Zbog izuzetne vrijednosti i važnosti vitamina C za ljudsko zdravlje, evo pregleda namirnica koje se preporučuju zbog sadržaja Ce (vidi dolje ispod)
prasenCe


pivCe

vinCe

sarmiCe
kobasiCe
kez

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Пон Дек 20 2010, 18:30

Се' што останало од славата,се носи на работа и се' се изедува smesko

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра on Пон Дек 20 2010, 20:40

уф-уф, трпе, многу безобразни слики perverzna

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот