Што ќе јадете ?

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра on Нед Јун 06 2010, 19:20

Честитки, Кидман. Да е здраво и живо бепчето(Мљац-мљац, многу стручни крофни, уф-уфф ...)
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Нед Јун 06 2010, 23:42

Сеа ќе вечерам пржени кобасици, салата од патлиџан, сирење и пола леб
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра on Пон Јун 07 2010, 11:37

„Што ќе јадетe?“

Пак нешто загорено или преварено (ако поседам овде уште малку)


Последната промена е направена од dalas2no на Вто Јун 08 2010, 13:05. Мислењето е променето 1 пати
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Кидман on Вто Јун 08 2010, 10:10

денес ништо не јадам
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Кидман on Вто Јун 08 2010, 10:14

... и да ме молите џабе ви е
... и да ми велите слаба си, слаба си, ќе се исушиш, пак не јадам!!!
... и да ми давате бурек... и мекици... и крофни...па после штрудла со афион... и коковче печено за ручек... па винце со него... ох...ох... и салатичка... ббббуууууаааа.....
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by ?????? on Вто Јун 08 2010, 23:59

а да касневме нешо благичко бе Кидманке,м?
еве јас штотуку изедов пет-шест(отини) ресани

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Сре Јун 09 2010, 09:15

Крофна
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Кидман on Сре Јун 09 2010, 12:11

Lynn напиша:а да касневме нешо благичко бе Кидманке,м?
еве јас штотуку изедов пет-шест(отини) ресани


пет-шест (отини)
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Александра on Сре Јун 09 2010, 13:22

на тој што му е слатко да си каснува, слатки му се сите орални задоволства.

sladoled
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Саб Јун 12 2010, 00:56

Na ,,Trenutak istine,, Radisa,likot od VB go prasuvaat:-Sta volite da jedete?-Crnke,plave,ne prebirem! ... Sta volite da JEDETE?-se iznervira voditelkata.-Aaa,sta god spremi komsinica!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Пон Јун 14 2010, 12:56

Ќе мачкам на леб, а потоа ќе лижам тоа што има во замрзнувач
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Кидман on Пон Јун 14 2010, 18:16

баш се думав...
нели кога е жешко, не би требало толку да ти се јаде????????????
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Сре Јун 23 2010, 19:10

Згреав компир манџа и кога оно... чинијата ми паднаа !

И се налутив и јадев салата од патлиџан и кобасица
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Саб Јун 26 2010, 13:12Aj mor zeno, do koga ke te cekam
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by fragola on Саб Јун 26 2010, 13:20

avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Сре Јун 30 2010, 01:17

Sega me iskaraa.Dosta so tie mekici,koga ce ni pravis palacinki?
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Сре Јун 30 2010, 01:24

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Сре Јун 30 2010, 11:49

Стварно ќе морам денес да им направам палачинки.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Сре Јун 30 2010, 12:14

Замрзни ги повраќаниците во калупи, малце шеќер и однесу му на директорот у знак пажње
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Сре Јун 30 2010, 12:15

Може,добра идеја!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Нед Aвг 08 2010, 00:05

Моментално грицкам сончоглед.Денес на работа расправавме дали е грев да фрлаш храна,затоа што некој некаде нема ништо за јадење!О.К.Но кога таков ти ѕвони на врата и ти кажува дека нема што да јаде,ако му понудиш храна те одбива и ти бара пари!!!???Е,па сега ако не ми се допаѓа некоја храна или сумњам дека е стара,подобро да ја фрлам во канта за ѓубре, отколку во себе(оти греота било да се фрла ,а не е греота да бидеш ти таа канта што собира се!)
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by keti on Вто Aвг 31 2010, 18:13Еве предлог за убав ручек..."МИКС РИБА" специјалитет кој јас често го порачувам и ми е омилен...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Пет Сеп 10 2010, 15:21

На работа веќе два дена се прејадуваме баклави и слични такви работи,ќе се испоразболиме... jazik
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Пет Сеп 10 2010, 23:53

Imalo dva tipa na orevi. Me zafrknaa, mi dale od tie za spienje
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Саб Сеп 11 2010, 01:29

Сега се вратив од свечената вечера.За десерт ,нормално баклава и тулумба... kez Што е многу,многу е...сите го оставивме,келнерите се чудеа.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот