Што ќе јадете ?

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Пет Мај 21 2010, 13:17

...во наредниот оброк ? Чекам да ја спреми пицата на која секогаш и’ се радувам.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Пет Мај 21 2010, 13:27

А после ќе ми даде од нејзината баклава
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by ?????? on Пет Мај 21 2010, 16:52

nie denes postime ,no utre na menito e pizza
eve eden interesen recept:testo za pizza
1kg brasno,1 sholja mleko,1 sholja koka kola,1 sholja kisela voda 1 kocka kvas,2 golemi lazici sheker,1 lazice sol,
se mesi meko testo ,se ostava da skisne i se oblikuva pizzata ,
fil: kechap,kashkaval, pechurki,origano,shunka,kraevite da se premachkaat so jajce i odozgora da se posipi so susam ...
mmmm..prsti da izlizes ..
.a desert ..:PIVARKI..... :tavce:

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Саб Мај 22 2010, 00:30

Samo sto izedov eden prekrasen sladoled.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Саб Мај 22 2010, 14:03

Uste ne mi dava da jadam oti ne sum umen oti sum tropal gluposti i sum ja nerviral.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Саб Мај 22 2010, 15:30

- Сакаш јагоди со шлаг ?
- Неќу, ќе ме шлакнеш.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by fragola on Саб Мај 22 2010, 20:50

Sto ke mi zgotvat...a sekogas e nesto gorko ili kiselo
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Саб Мај 22 2010, 21:01

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Вто Мај 25 2010, 14:16

Gledam vo friziderot i ja se cudim
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by fragola on Вто Јун 01 2010, 00:12

Od utre nisto...
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Вто Јун 01 2010, 00:32

Не сумњам дека добро изгледаш.Само чувај здравје!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Сре Јун 02 2010, 00:24

Nesto,soleno,ljuto,mrsno...taka da si zamezam.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Сре Јун 02 2010, 00:47

Ете, сега и мене дома ми нуди да лижам
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Сре Јун 02 2010, 00:50

Nemoj da si odbil!(Ti se falis ili se zalis?)
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Сре Јун 02 2010, 00:52

Заинат два пати ќе и‘ побарам, па да види она дали пак ќе ми даде.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Тото on Сре Јун 02 2010, 01:15

Имаше еден долг виц, некоја домаќинка ли беше, шо знам, многу убаво готвела и вели „на крајот тој ја лиже тавата, а јас дршката“
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Тото on Сре Јун 02 2010, 01:16

п.с.

Трпе сигурно го знае цел
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Саб Јун 05 2010, 15:58

Momentalno przam 2kg.kompir,ama bukvalno posto na ovie neka se zdravi i zivi nikad ne im e dosta.Za mene i tato plus taraturce i nesto mevce,i taka.A za kraj nekoj sladoled od dinja(prv pat go probam,Trpe sigurno go znae)
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Кидман on Нед Јун 06 2010, 11:29

ноќеска добив внука

повелете на крофни

Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Нед Јун 06 2010, 11:43

Cestito,neka e ziva i zdrava!Nema nisto povazno na svetot od raganjeto nov zivot!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by zbunet on Нед Јун 06 2010, 11:50

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by fragola on Нед Јун 06 2010, 12:16

..da e zdravo zivo veselo i srekjno....
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by keti on Нед Јун 06 2010, 13:04

Честита... да расти голема и да е среќна и весела... guska
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Кидман on Нед Јун 06 2010, 13:52

ви благодарам на сите

јас сум од 2,30 будна, ми се јавија кога почнале контракциите за како поискусна да дадам поддршка, демек да и речам на мајката се ќе биде во ред,
ама лелеееее кога се испаничиииииивввввв.......
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by the nurse on Нед Јун 06 2010, 17:52

Za prvoto e panika ,a posle si znaeme sto ne ceka...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што ќе јадете ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот