Типови на карактери

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet on Вто Мај 17 2011, 15:35

Колку и да се обидуваш да бидеш дискретен, ќе те извади од такт некој кретен. kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by the nurse on Вто Мај 17 2011, 15:42

palce
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet on Сре Мај 18 2011, 08:11

Mi bese receno od edna licnost deka sum karakterno slicen so druga licnost. Go saslusav troa i si rekov " Lele ama e dosadeen"
Ete primer kako moze nekoj na diskreten nacin da ti kaze deka si dosaden.kez
Ne za drugo, si rekov i deka e glup iznenad
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by the nurse on Сре Мај 18 2011, 19:58

Никогаш нема да се дружат богат и сиромав,убав и грд,умен и глупав...кој поинаку ќе каже, лаже.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet on Сре Јун 08 2011, 23:15

Postojat dva tipa na luge. Ednite simboliziraat ventilacija na covestvoto, drugite kanalizacija kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by the nurse on Чет Јун 09 2011, 09:56

Ventilacijata ne moze da postigne so rabota...prepolna kanalizacija kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet on Чет Јун 09 2011, 09:58

Potreben e covek - ventilator kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by the nurse on Чет Јун 09 2011, 10:02

Ima dal Gospod...no,ima i lugje sto sakaat da mu ja isklucat strujata kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet on Нед Јун 26 2011, 09:54

Aroganten covek e kako nekoj sto izvrsil nuzda vo gaki i zatoa e nepodnosliv kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by the nurse on Пет Jул 01 2011, 19:29

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet on Сре Jул 27 2011, 12:50

На семафор една жена просеше, беше нападна, одмнавнав со раката, таа почна да ме колне. Почнав да се смеам „ Па ти рекет ќе ми правиш ! “.
Помина наркоманче, ми побара некој денар, 100 ден му дадов. Беше љубезен. kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by Тото on Сре Jул 27 2011, 14:55

Тврди и меки
Остри и тупи
Лути и благи
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet on Сре Јан 11 2012, 14:19

Каде има лигавост, таму има ограниченост со ретардираност kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by the nurse on Чет Јан 12 2012, 17:51

Не знам...
Не ме бива...
Не сум способен/а...

Абе што карактер прави и раѓа вакви ,,карактери,,? kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet on Саб Мар 10 2012, 17:27

Малтретирачот пократко памети од малтретираниот и затоа после се чуди зошто му враќа на тој начин smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by Александра on Нед Мар 11 2012, 00:07

некој рекол: луѓето се како пчели и муви на ливада.
пчелите ги облетуваат цвеќињата и прават мед.
мувите наоѓаат и јадат лајна.
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by keti on Пон Мар 12 2012, 22:03

zbunet напиша:На семафор една жена просеше, беше нападна, одмнавнав со раката, таа почна да ме колне. Почнав да се смеам „ Па ти рекет ќе ми правиш ! “.
Помина наркоманче, ми побара некој денар, 100 ден му дадов. Беше љубезен. kez


Што ти требало со раката да "одмнавнуваш" на жената бре Збунет... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by keti on Пон Мар 12 2012, 22:06

dalas2no напиша:некој рекол: луѓето се како пчели и муви на ливада.
пчелите ги облетуваат цвеќињата и прават мед.
мувите наоѓаат и јадат лајна.

Тоа зависи каков тип на карактер имаш и со каков тип на цвеќиња се среќаваш... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by Александра on Пон Мар 12 2012, 23:27

keti напиша:
dalas2no напиша:некој рекол: луѓето се како пчели и муви на ливада.
пчелите ги облетуваат цвеќињата и прават мед.
мувите наоѓаат и јадат лајна.

Тоа зависи каков тип на карактер имаш и со каков тип на цвеќиња се среќаваш...

а-ха, е па добро - значи не сум ја промашила темата
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet on Сре Апр 04 2012, 19:50

И вистинските личности се луксуз, затоа почесто сме опкружени со тие другите kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by the nurse on Чет Апр 12 2012, 08:27

Стабилноста се гради во друштво на нестабилни smesko
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet on Нед Ное 11 2012, 01:50

Типологијата на карактерите потекнува од хороскопите, гледање на кафе, трачање и оговарање. Кога се оговара првин почнуваат со “ Неќам да оговарам, ама...“ (Шије ми га Џуро, само на оговарање добива оргазам), така да за секого се’ знаат, кој каков е, што требало да направат, како не требало тоа што направиле итн. Ама кога е за нив, да турат палец у талог од кафе, е тогаш е мистерија, на таа што и’ се гледа, се ствара мистериозна пауза во “ Една црна особа...“ (а всашност појма нема наводната гледачка што гледа, а се понаша ко да е интернист што гледа во ЕХО, кои патем кажано и тие немаат појма што гледаат, ама бар зјапаат у монитор и бар за тоа земет плата). Така да пошто на таа што и’ се гледа е особа скоро непогрешлива само што често зетот или снаата не им се погаѓаат, иднината и’ е полна со тајни и мистерии и за кои светот т.е. маалото ќе чуе сигурно, што значи кој знае што ќе и’ се деси велечасно. Исто така и у хороскопите кои редовно ги пишува некој под дејство на некоја супстанца и нормално појма нема што напишал, и така се поднаместуваат наочарите и се бара појасен одговор во подзнакот кој само ќе ги измеша работите, ама важно не ја губат надежта дека прочитале нешто важно или ќе им стане појасно, така да не си велат „Абе што се замарам со глупости кој како ќе му прдне на памет!“
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by Тото on Сре Ное 21 2012, 20:49

закопчани, разголени и разгаштени
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet on Нед Јан 06 2013, 13:27

Можеш да проверуваш кој и’ е типот ма карактерот, но внимавај во меѓувреме да не налета нејзиниот тип kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by Тото on Саб Мај 25 2013, 18:08

avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Типови на карактери

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот