ЖЕНИ vs МАЖИ

Страна 5 of 17 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Next

Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet on Нед Aвг 29 2010, 21:33

Mislam deka zena ne mu ni treba
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse on Вто Aвг 31 2010, 16:08

Е Збунет,не си ти збунет.На одмор еден тип што запознавме,тотално го заслужува не никнејм,туку име да му биде Збунет.Толку возрасен маж да се срами(а женет,жена му фина,онака) од други жени немам видено.Со една девојка од овде се паѓавме од смеење,каков беше...Абе ти праи муабет,се срами да те погледне и не можеш ни да го разбереш.Дури и маж ми ни рече,остајте го стварно е изгубен случај ceska
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet on Вто Aвг 31 2010, 16:37

Мене па ме тепа после откако ќе прозборам со женско
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Александра on Вто Aвг 31 2010, 22:56

се прашувам како би изгледала љубовта кога луѓето би биле хермафродити ceka
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet on Вто Aвг 31 2010, 23:03

Narcisi
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse on Вто Aвг 31 2010, 23:20

Нели според некоја легенда така и било.Идеален пар машко и женско биле споени,но боговите се на лутиле не знам зошто и ги разделиле,и сега цел живот се бараат,некои се наоѓаат,некои не ...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet on Вто Aвг 31 2010, 23:27

E da, taka i ja znam, ama mislam deka edna togasna licnost bila sostavena najmalku od tri-cetri segasni
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse on Вто Aвг 31 2010, 23:29

Може, затоа има се повеќе шизофреничар/ки kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet on Вто Aвг 31 2010, 23:35

Se sekavaaat na ranite inkarnacii
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Александра on Вто Aвг 31 2010, 23:53

нешто подруго ми се моташе низ глава. не дека ќе можеш сам да се сакаш и задоволуваш (и мислам дека не е баш таква функцијата на двата пола во една индивидуа), туку дека нема да бидеме обременети со проблематичните физиолошки, психолошки и социјални аспекти. сдк, за да го задоволам женскиот дел од мене ми требаш твојот машки дел (ти овде е соодветната друга индивидуа) , за да го задоволам машкото во мене ми треба женското во тебе. дали тоа би била целосна рамнотежа и рамноправност? дали би се разбирале подобро и врзувале поцврсто.

а бе глупости . што ми текна па сега ова ? muva
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet on Сре Сеп 01 2010, 00:02

Колку сватив го цитираш Јунг што значи дека машкото во себе има “ Анима“ што значи женското во себе, а жените го имаат “ Анимус “ машкото кои постојат како архетипи кои теженат кон спојување
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse on Сре Сеп 01 2010, 00:04

Не верувам,пример некои животни се хермафродити.Но,во пар едниот презема машка, а другиот женска улога.Мора така,инаку и во секој од нас има и машки и женски хормони,само количината е различна...Да не е така не би можеле да даваме трансфузија од маж на жена и обратно,а камо ли органи.Зборот ми е физиолошки сме сепак колку различни,толку слични...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet on Сре Сеп 01 2010, 00:12

Абе све сме педери
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Александра on Сре Сеп 01 2010, 00:13

ма ве разбирам јас и двајцата, имам завршено и гимназија (чак kez )
ама си правев сајанс фикшан jazik . дупла врска. и без тие (збунет знае повеќе) калкавурите, демек ние женските им завидуваме на машките за органот, машките пак имаа некој обратен проблем со онаа работа и то. нема што да си завидуваме свесно или несвесно, јас си имам се што имаш ти ама те немам тебе ...


Последната промена е направена од dalas2no на Сре Сеп 01 2010, 00:14. Мислењето е променето 1 пати
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Александра on Сре Сеп 01 2010, 00:14

zbunet напиша:Абе све сме педери

paga smea обожавам педери guska
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse on Сре Сеп 01 2010, 00:19

Еее,од вчера се поздравив и уште останав.Ми текна на оваа тема,бизнисменот Ричард Бренсон на кој му се одушевувам како навистина ужива во животот и парите што сам си ги заработил,морал да се разведе од својата прва жена затоа што буквално бил физички алергичен на неа.Иако наводно си ја сакал,после секое водење љубов со нејзе добивал таков страшен осип,што после му требала неколку неделна антиалергиска терапија!?Докторите не знаеле да го решат проблемот од ниеден аспект(хемиска и психо терапија) и следувал развод.Е ај сега!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet on Сре Сеп 01 2010, 00:26

Хистеричен психосоматски симптом, слично како деца кога ги боли мешето кога треба да одат во школо
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse on Сре Сеп 01 2010, 00:32

kez Браво,ти одма го реши,бољи си од Хаус!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet on Сре Сеп 01 2010, 00:38

Ova bese od Haus ?
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by the nurse on Сре Сеп 01 2010, 10:04

Не,навистина се случило,но најверојатно тоа е како што објасни ти(мислам дека типот длабоко во себе,веќе не ја сакал жената ама бил фин, па тоа бидејки не го искажувал,се покажало како физичка нетрпеливост). kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Кидман on Пет Сеп 03 2010, 21:12

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by zbunet on Саб Сеп 04 2010, 13:15

Ненормален !
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by keti on Саб Сеп 04 2010, 13:51

Леле Кидман, фотографијата е страшна!...Тешко на жената, посебно ако е во брак... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Тото on Вто Сеп 07 2010, 15:24

avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by trpe on Вто Сеп 07 2010, 17:27

На клупа во паркот седат двајца вљубени. Се бакнуваат тие така кога одеднаш мажот забележува, дека крај нив стои некој тип, ги гледа и повремено и дава некакви знаци на неговата девојка.
- Што сакаш ти, бе? Што си зинал? - скокнува вљубениот.
- Ајде марш од тука!
- Веднаш ке си одам, само сакам жена ми да ја замолам да ми го даде клучот од дома.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЖЕНИ vs МАЖИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 17 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот