Светот е голем и шарен

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

НАТПРЕВАР НА ПОДМОРНИЦИ

Пишување by trpe on Нед Јан 16 2011, 16:02

ВИСТИНСКО УЖИВАЊЕ Е ДА НАВИВАШ НА ТРКА НА ПОДМОРНИЦИ

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by keti on Нед Јан 16 2011, 19:08

Трпе наш секогаш расположен за шеги...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by the nurse on Нед Фед 27 2011, 11:58Ова ме потсети на филмот,,Труман Шоу,,...сепак,вистискиот свет е надвор. smesko
Но,добра идеја...ако не можеш да отидеш на тропски остров,направи си го дома.Макар на кратко да се избега од секојдневното сивило.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и страшен...

Пишување by the nurse on Пет Мар 18 2011, 23:11

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Забевен парк

Пишување by trpe on Вто Мар 29 2011, 10:27

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe on Пет Мај 06 2011, 10:37

За пет години, британскиот уметник Џејми Меккартни, успеал да собере 400 отпечатоци од вагини за да од нив го направи "The Great Wall of
Vaginas".

Контроверзното уметничко дело ќе биде премиерно претставено на јавноста овој месец во склоп на фестивалот Фринг во Брајтон.
Скулптурата е долга 9 метри, а е направена од 400 излиени гипсени женски вагини, на жени на возраст од 18 до 76 години. Меккартни го
работел ова 5 години.

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe on Пет Јун 17 2011, 16:19

Дејвид Арманд е комичар, глумец и сценарист. Тој има талент при секоја песна брзо да смисли пантомима.

За Дејвид не е важно дали се работи за песна на Џорџ Мајкл или на Бритни Спирс, едноставно тој во истиот момент ќе смисли пантомима според текстот во песната.trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Александра on Пет Јун 17 2011, 18:55

трпе, кај ги наоѓаш се` некои вакви
стварно со шетан, човече, по големиот и шарен свет
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe on Сре Jул 20 2011, 13:12

Канкун е крајбрежен град во мексиканската сојузната држава Кинтана Ро,и се наоѓа на источниот дел од полуостровот Јукатан. Канкун брои 705.000 жители по пописот во 2010, за 20% повеќе од 2005. Лоциран е во каналот Јукатан, кој го двои Мексико од Куба и Големите Антили.

Регионот околу градот е познат како, Мексиканските Кариби и Мајска Ривиера. Канкун е седиште на општината Бенито Хуарез и е светски познато туристичко одмаралиште. Градот е лоциран на главното копно, кое се поврзува со Ничупте и останатите лагуни и заедно формираат остров во форма на седмица, на кој се наоѓаат модерни хотели во туристичката зона.

Во Канкун постојат релативно малку остатоци од мајската цивилизација. Во хотелската зона се наоѓаат рушевините на Ел Реј; урнатините Ел Меко се наоѓаат на крајот од градот, северно од патот за Пунта Сам. Близу областите Ривиера Маја и Гранд Коста Маја, во јужниот дел на Јукатан, се наоѓаат остатоци од древните градови: Коба, Мујил, Поле, Коунлик, Кинцина, Дицибанче, Окстанака, Тулум и Чакобен. Чичен Ица е познато археолошко наоѓалиште и соседна држава на Јукатан.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by keti on Сре Jул 20 2011, 20:32

Многу убави фотографии Трпе...твои ли се?
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by the nurse on Пон Aвг 08 2011, 11:31

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by the nurse on Чет Aвг 11 2011, 18:15

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by alisa on Пет Jул 20 2012, 10:34alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Тото on Чет Aвг 16 2012, 23:36

Dali se planira i kaj nas nesto vakvo vo Skopje 2014? smesko

Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by keti on Пет Aвг 17 2012, 07:57

kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe on Вто Апр 23 2013, 15:55

Карневал во Рио де Жанеиро

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by the nurse on Вто Јун 11 2013, 11:25

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by keti on Пон Дек 28 2015, 23:31

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by keti on Пон Дек 28 2015, 23:51

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by keti on Вто Дек 29 2015, 00:12

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by keti on Вто Дек 29 2015, 00:13

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот