Светот е голем и шарен

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Светот е голем и шарен

Пишување by Александра on Саб Фед 13 2010, 00:04

Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by zbunet on Нед Фед 14 2010, 04:07

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Кидман on Сре Фед 24 2010, 23:48

Бев во саботата на балет
Во еден момент, Жан де Бриен го уби Абдерахман, овој театрално паааадна ах...ах...ааахххх...., неговите другари го изнесоа на раце и веднаш после тоа... музичка пауза. Шшшшштама... и наеднаш, сред целата напнатост, заѕвони некој мобилен со некој турбо фолк рефрен пуштен на најјако. Дури си го изваде типкава телефонот од ташна, имавме време да ја ислушаме цела мелодија. А диригентот ја чекаше. И кога конечно мислевме дека го најде и ќе го исклучи, таа ни малку тивко ни усрамено, рече - Ало??? Тоа костумосаните тетки и чичковци беа запрепастени од случката. Некои викаа шшшшш...., некои - свашта, некои како мене се згазија од смеење. Ја раздвижи атмосферата. И баш беше симпатична цуцата.

Светот е навистина шарен и убав
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by ?????? on Пет Фед 26 2010, 01:09

не е ни голем ни шарен, глупав е
ајде в кревет

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Кидман on Пет Фед 26 2010, 22:46

Кери Бредшо напиша:не е ни голем ни шарен, глупав е
ајде в кревет

мала, да не имаш некој хормонален дисбаланс?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by alisa on Саб Мар 06 2010, 04:47

alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by alisa on Нед Мар 07 2010, 15:17

alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Александра on Пет Апр 02 2010, 17:08

Кој вели дека Хрватите немаат интересни идеи за споменици?

Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe on Сре Мај 19 2010, 14:51

Така викаат, не знам, мојот е изгледа мал и еднобоен
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Александра on Сре Мај 19 2010, 18:38

Тебе така ти изгледа. Можеби нејзе не и` изгледа ни толку мал, ни толку еднобоен
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe on Сре Мај 19 2010, 18:51

Треба да прашам
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe on Чет Мај 20 2010, 17:24

Во светот има многу чудни работи да се видат. Така на пример може да се види како мажјаците мајмуни од родот Rhesus можат да висат на гранките закачени на своите пениси.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Кидман on Чет Мај 20 2010, 18:35

јаз`к
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe on Вто Јун 01 2010, 00:37

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Биенале во Карара: Гомно - уметност!

Пишување by trpe on Чет Jул 01 2010, 14:25

И ова е уметност! Со импресивни димензии од 2 на 1 метар секоја, направени се и поставени две измет - скуплтури на “Corso Roma“,
во италијанскиот град Карара, и тоа токму пред седиштето на главната банка.


Автор е американскиот уметник Пол Меккарти кој двете големи парчиња гомна ги направил од травертин. Сето ова е во
рамките на 14-тото Меѓународно Биенале на скулптури во овој град, познат по најдобриот мермер. И разбирливо, оваа “уметност“ веднаш предизвика силни реакции и барања да биде отстранета.

Авторот изјави дека тој “намерно ги ставил скулптурите на измет пред банка за да го изрази својот протест против капитализмот“. “Денес во општеството има тенденција работите да се кријат, а нештата кои не им одговараат, да ги отстрануваат.

Токму и затоа, јас ги направив скуплтурите“, додаде тој. Како одговор на ваквата провокација, во текот на ноќта некој ја прекрил скуплтурата со големи железни кутии, но веќе следниот ден макси-изметот сепак бил достапен на јавноста. Нема што, уметноста си е уметност!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by zbunet on Чет Jул 01 2010, 14:33

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Александра on Пон Jул 05 2010, 16:28

Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Тото on Сре Jул 07 2010, 02:29
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe on Сре Jул 21 2010, 13:42

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe on Пет Jул 30 2010, 16:48

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe on Нед Aвг 15 2010, 01:36

Ааааааа, да ви ја претставам Пламенка!!!trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Скопје 2014

Пишување by trpe on Пон Aвг 23 2010, 10:58

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Александра on Чет Aвг 26 2010, 14:04

Мароко. Бојосување текстил.

Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот