Шо праиме со диетиве...уф...

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by Кидман on Пет Окт 15 2010, 16:15

trpe напиша:Што плачеш ма ти? Па ти не си стара Или тоа однапред за кога ќе остариш?

дете, шо пиеш?

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by zbunet on Пет Окт 15 2010, 19:34

Ја си сакам и дебели и слаби, све си јадам

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЗУМБА

Пишување by trpe on Пет Окт 22 2010, 14:54

Колешките се договараат и се запишуваат да вежбаат зумба! А ја глуп не сум знаел до сега што е тоа, па си ќутам и се смешкам, као она знам, па барав по интернет да видам што е тоа. Само се мислам сега дали да ги дружамtrpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by Александра on Пон Окт 25 2010, 14:27

ова е за моите слабодушни друшки hehe


за мене trepka

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by zbunet on Пет Окт 29 2010, 13:47

Еве ви диетален предлог


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Е па кога може тој, можам и јас

Пишување by trpe on Пет Окт 29 2010, 14:26


trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by Тото on Вто Ное 02 2010, 00:10

И купив чоколадо. Вели, не, ќе јадеме калинки. ....
Се испотресе што ја испрска ролката, а јас што ќе се задавев за малку - тоа не било ништо tazen

Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by Кидман on Сре Ное 03 2010, 12:40

денес од сабајле вака се малтретирав
1. цеден лимон со топла вода и малку ѓумбир
2. едно свежо цвекло измиксирано во соковник само со вода и ништо друго
3. мусли во чај со едно лажиче лецитин (ти го голташ, тоа не оди)

ооооооооо муке моје нико не знааааааа....

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by trpe on Сре Ное 03 2010, 17:15

На сето ова додај зелен чај, викаат дека е корисен за организмот и помага за одржување на линијата

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by Кидман on Сре Ное 03 2010, 17:24

trpe напиша:На сето ова додај зелен чај, викаат дека е корисен за организмот и помага за одржување на линијата

сполај ти

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by zbunet on Пон Ное 08 2010, 09:11

Диетална препорака за доручек: Четврт пица со маслинка.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by na oko on Вто Дек 21 2010, 10:31

edna runda sex ednakvo na polovina cas trcanje vo priroda,pa sega ti racunaj!!

na oko


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by the nurse on Вто Дек 21 2010, 18:11

У бању за мршављење дошле даме како би обавиле третман.

Инструктор први дан обави све вежбе предвиђене планом (трчање, склекове и остало).

На крају дана, оне мртве уморне.

Инструктор њима објашњава колико су данас изгубиле калорија и каже:

"То вам је исто као да сте данас имале три сексуална односа."

На то ће једна

" Па што нас не је..те, него нас мучите?"

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Многу ефикасна диета - „Српска дијета“

Пишување by trpe on Вто Дек 21 2010, 18:17

ДОРУЧАК:

Један кекс и један секс


РУЧАК:

Два кекса и два секса


ВЕЧЕРА:

Ниједан кекс и два секса.

Ако се осеќате гладни, дуплирајте вечеру!!!

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by alisa on Сре Дек 22 2010, 18:06

Се јаде следново, по следниов редослед:


3 дена тестенини без јајца со рендано сирење

3 дена варено или печено телешко со зеленчук, секаков, освен грашок и компири

3 дена варено или печено пилешко со салати

3 дена печена или варена риба со салати, моркови, карфиол, брокули

3 дена варен или печен ориз со сирење, кисело млеко, јогурт

2 дена посни слатки без јајца и без шеќер (со шолт шеќер, малтекс)Друга слична варијанта:

1 ден макарони и сирење

1 ден ориз и сирење

3 дена пилешко и салата

3 дена говедско и салата

3 дена риба и салата

2 дена грашок или боранија или пченка

2 дена компир со сирење

2 дена овошје

1 ден макарони и сирење

1 ден ориз и сирење

последниот ден што сакате од благо.


Во текот на диетата може да се јаде салата, жива туршија, со секој оброк. Во салатите може да се стави малку сол, малку зејтин и оцет. Може да се пие чај, кафе, сок од лимон, минерална вода со сок од лимон. Алкохол не се пие.

alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by trpe on Пет Дек 24 2010, 13:21

Со помош на шопинг се горат 450 калории за двочасовно пешачење

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by ?????? on Пон Јан 03 2011, 18:46

секој ден јаболка овошје а и брокула неможам јас подобро да не држиме диета нормално да си јадеме што ни сака душата

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by Кидман on Сре Мар 16 2011, 20:31

,,U meni vristi jedna mrsava zenskica, koja hoce da izadze napolje,
ali ja obicno brzo ucutkam doticnu keksima,,

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by trpe on Сре Мар 16 2011, 23:06

Ако и даеш и сладолед сигурно ќе ти биде многу благодарна

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by Александра on Вто Мар 22 2011, 22:11

рано е за сладолед, ...бррррр...
дај нешто топло


Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by the nurse on Вто Мар 22 2011, 22:39Inače, poznato je da pevačica ima sumanuti režim ishrane, te da većinu vremena gladuje, kao i da je 2009. šest puta hospitalizovana zbog iscrpljenosti i izgladnjivanja.

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by alisa on Вто Мар 29 2011, 14:55

- Пијте сок од моркови. Ако во текот на 3 месеци пиете по 1 чаша сок од моркови дневно, ќе ослабите со 2 килограма, затоа што сокот од моркови е богат со растителни влакна и хранливи материи кои ги топат масните наслаги.

- Зачинете со цимет. Циметот го забрзува метаболизмот и со тоа помага во согорувањето на повеќе калории. Само половина лажичка цимет дневно (во млеко или јогурт) може да ви помогне да губите по 1 килограм месечно.

-Пијте зелен чај. Зелениот чај го забрзува метаболизмот со околу 20%.

-Јадете леќа со секој оброк. Ако успеете да јадете леќа со секој оброк, за 10 седмици ќе ослабите 7 килограми, затоа што леќата содржи амино киселини кои брзо согоруваат масти.

-Јадете по едно јаболко пред секој оброк
. Околу 15-20 минути пред секој оброк јадете по едно јаболко. Така ќе го намалите вносот на калории во просек за 180.

alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by Кидман on Пет Апр 22 2011, 21:35

и... јас сум нели на диета
а на мајка ми сум ѝ поубава подебелка, па само ме кара и денес на работа ми донесе пита
мх...мх.. топличка тогаш месена пита со јаболка
како мирисашеее....
како изгледаше....
ѝ викам мамо, немаш милост!
ами мајче, ти се слизнало лицето, ми вика
и не можев, не можев да не пробам
гризнав едно парче, го мљацкав, го мљацкав....испуштав мммммм...звуци(и на крај го плукнав)
ете...

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by the nurse on Саб Апр 23 2011, 09:24

Половина живот го поминуваме труејки си го организмот,во другата половина се обидуваме да го исчистиме од нив. nema pravda

П.С.Напрај си кеиф на телото,да не страда душата. kez

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by trpe on Сре Мај 04 2011, 13:51


trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот