ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Страна 3 of 11 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Вто Мај 25 2010, 20:17

Многу,со луѓе е најубаво и најтешко да работиш.Ама кога знаеш дека секој ден на многу луѓе им го продолжуваш животот, буквално,тоа многу значи. Што не може никако да се купи со пари?
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Вто Мај 25 2010, 22:47

Она што го нема.

Дали и утре ќе ти биде како денес ?
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Сре Мај 26 2010, 00:45

Se nadevam podobro.Ima nesto sto ne moze da se kupi.Zarem samo jas ne gledam Sheherezad?
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман on Чет Мај 27 2010, 00:02

еееее....го пропушти хепи ендот

- Господин Онур не ти е симпатија?
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Чет Мај 27 2010, 00:56

Ne za zal jas sum od retkite sto ne go simpatisat.A od utre sto ce gledate?
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман on Чет Мај 27 2010, 21:33

- уф, што знам, па да видам децата кај ми се.... куќа... маж.... на Онур му го одбрав гајлето

- дали мажите имаат право да им се лутат на жените кога ќе потрошат ,,малку,, повеќе?
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Чет Мај 27 2010, 23:26

Тоа „малку“ знаеме колку е, ама тоа значи и дека ќе биде мирна како бубачка ,а и ќе биде лизни-мазни, така да може лесно да помине.

Дали ќе гледате Светско првенство во фудбал, прашањето важи и за жените со оглед на тоа што згодни мажи трчаат 90 мин. по една топка и никако не успеваат да ја фатат?
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Пет Мај 28 2010, 00:08

Ма,колку сака нека се згодни,не глеам фудбал.Обично само прашувам кој играат,и често знам да погодам резултат.Онака само да го нервирам маж ми. Дали гледате серии?
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман on Нед Мај 30 2010, 00:49

Очајни домаќинки... Ели мекбил... Пријатели...Секс и град....

- И вие ли немате исав кога јадете кикирики на полноќ?
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Нед Мај 30 2010, 16:20

-Се што е за грицкање,а најмногу индиски оревчиња. -Кидман , која домаќинка ти е најомилена?
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман on Пон Мај 31 2010, 00:34

Габи
- тебе?
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Пон Мај 31 2010, 00:42

-Bri Van Der Kamp.-A dali si kupoholicarka?
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Тото on Пон Мај 31 2010, 01:51

Мајка ми беше до скоро. Сега повеќе сака да гледа.
Што е тоа воајер?
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Вто Јун 01 2010, 00:18

Малку подоле пишува колку ѕиркачи има, а ништо не пишуваат!

Дали треба да симнете некое килце пред да одите на одмор?
(јас некаде само околу 3-4 кг.)
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Вто Јун 01 2010, 00:42

Јас уствари треба да качам едно 3-4кг.Ако ги остаам цигарите може ќе биде и тоа. -А кој е овде друг по никотин(за Кидман и Збунет знам)Други?
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман on Сре Јун 02 2010, 02:06

Кери Бредшо

- не можам да спијам - чаре?
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Сре Јун 02 2010, 20:28

Opni neso.

Kako ke razlikuvas dva eza, koj e masko, a koj zensko ?
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by fragola on Сре Јун 02 2010, 21:11

zbunet напиша:Opni neso.

Kako ke razlikuvas dva eza, koj e masko, a koj zensko ?


Maskoto ima edna bocka plus!
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Сре Јун 02 2010, 21:30

prasanje ?
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by fragola on Сре Јун 02 2010, 21:55

Ako taksistot odi vo rikverc dali treba da ti vrati kusur?

(ne ja procitav temata...si odgovoriv samo
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Сре Јун 02 2010, 22:03

Ne, oti rikverc znaci od kaj si dosol tamu ke se vratis.

Ako sekretarkata golta, dali treba da i' se plati hranarina ?
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by fragola on Сре Јун 02 2010, 22:09

Ne, samo ako dzvaka ke i se plati.

Dali zivotnite moze da se samoubijat?
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Сре Јун 02 2010, 22:13

Ako gi brka lav od edna strana, a od druga e provalija.

Dali ti doslo nekogo da go grabnes i da begas ?
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман on Сре Јун 02 2010, 22:13

имам една комшиска мачка што мисли дека секој месец е февруари. Би и помогнала да можев да се самоубие

- дали оваа година ќе имаме лето?
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by fragola on Сре Јун 02 2010, 22:18

Da, od juni do avgust.

Ako vi dadat celosna mokj da go smenite svetot za edna nedela sto bi promenile?
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 11 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот