ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Страна 2 of 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Саб Мај 22 2010, 21:07

Tuka sme, kaj ima gaga ?
Dali skoro se pocesa i kade ?

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Саб Мај 22 2010, 21:33

Samo doma ima gaga.Cesanjeto ce go ostaime za drugpat. Kako ja pisuvas sedmicata so ili bez crta?

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Нед Мај 23 2010, 02:35

Со црта!

Дали играте игри на среќа?

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Нед Мај 23 2010, 12:15

Не! Ако е 2+3=10,7+2=63,6+5=66,8+4=96.....Колку е 9+7=???

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Нед Мај 23 2010, 12:34

144 . Дали веќе имате некој план за летниот одмор?

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Нед Мај 23 2010, 14:01

Браво,Трпе.Прво да видиме колку одмор ќе ни дадат.А ти каде?

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Пон Мај 24 2010, 03:26

Изгледа секаде иста песна со одморите, ако не може повеќе, Охрид не ни бега.

Дали гледате цртани филмови?

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Пон Мај 24 2010, 14:03

Филмови гледам многу,меѓу кои и цртани.Класика како ,,Убавицата и зверот,,но и серии како ,,Симпсонови,,и ,,Саут парк,, Што да праам за ручек?

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Пон Мај 24 2010, 16:14

Napraj se bolna i neka ti napraat rucek

Dali ti se pravi pak toa sto go pravese nokeska ?

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Тото on Пон Мај 24 2010, 16:32

Се гушкавме со веце шолјата , која романтика, човече. Денес сум на друга шолја .

Каква боја чорапи носош?

Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Пон Мај 24 2010, 17:27

Не носам чорапи, инаку би навлекол баклавки.

Можеш ли брзо да кажуваш : “Црна чипка, бела чипка, црна чипка, бела чипка ...“ ?

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Пон Мај 24 2010, 19:35

Можам и те како:чрна чипка, бела чипка, црна чипка, бела чипка, чрна пичка, бела пичка,уф, уф....Изгледа ја утнав работата
Дали сакате да провоцирате?

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Пон Мај 24 2010, 20:03

Nikogas, ja ne sum takov.

Pred upotreba e kruto, za vreme upotreba mokro, a posle visi i kape ?

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Пон Мај 24 2010, 23:49

Кој си носи чадорче не наврнува,сув поминува, не настинува...ААА,не знам што да прашам.А што сте во хороскоп?

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Пон Мај 24 2010, 23:59

Стрелец, у подзнак збунет.

Дали некогаш очекуваше дека ќе ти биде вака како ти е сега ?

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Вто Мај 25 2010, 00:02

Стрелец,никад не би рекла.А од каде знаеш како ми е сега?

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Вто Мај 25 2010, 00:08

Оти ја не очекував дека ќе ми биде вака како ми е сега, па да си прашам дали е така и кај други.

Дали еднаш е ко ниеднаш,а двапати ко еднаш ?

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Вто Мај 25 2010, 00:13

Еднаш е за проба .Ама не чини ако сакаш уште,или не мислиш така?

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Вто Мај 25 2010, 00:24

Четврт бурек ми е малку, два ми се многу.

Дали нешто што имаш би менувал/а за нешто што немаш ?

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Вто Мај 25 2010, 00:28

Секако.Што ќе частите за 10000-тиот ванземаљац?

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Вто Мај 25 2010, 00:35

Pa nesto zeleno ,sega ima zeleni slivi i kajsii.

Se spremi za spienje ?

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Вто Мај 25 2010, 00:39

Да.Добра ноќ!А утре шо праиме?

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Вто Мај 25 2010, 18:44

За вас не знам, ама јас си имам занимација, уште сум на работа.

Кога одите во шопинг, пред кои продавници највеќе се задржувате?

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Вто Мај 25 2010, 19:40

1.za cevli,2.obleka i taka 1. pa 2. ....pa nesto treba da se jade, Trpe,ovie bubackive ti se da go predizvikuvas pajakot?

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Вто Мај 25 2010, 20:07

Не, туку немав ништо по интересно да ставам.

Дали си ја сакате работата?

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот