ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Страна 8 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Пет Окт 08 2010, 11:25

Татко и на Марија има пет ќерки:
1.Нана
2.Нене
3.Нини
4.Ноно
Како се вика петтата ќерка?

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Пет Окт 08 2010, 11:28

Маријаkez

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Пет Окт 08 2010, 11:36

Кој е појак(посилен)? Мики Маус или Супермен?

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Пет Окт 08 2010, 12:02

Супермен, затоа што Мики Маус не постои

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Пет Окт 08 2010, 12:06

A,Супермен постои? kez

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Пет Окт 08 2010, 12:12

НЕ!

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Пет Окт 08 2010, 12:38

Како се вика човек што знае да ракува со фен?

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Пет Окт 08 2010, 13:21

ФЕНОМЕН

trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРОНАЈДИ ГО МАЧЕТО

Пишување by trpe on Пет Окт 22 2010, 16:13

Дали можете да го видите мачето на сликата?

Ако не можете да го пронајдете, пробајте на наредната слика.
.
.
.
.
.


Ако и тука не го гледате побарајте го одговорот малку подолу
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.Их, лошо маче, како се маскирало!!!

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман on Нед Окт 24 2010, 20:10

абе тоа грутка е и тревка

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Александра on Пон Окт 25 2010, 00:34

кој од двајцата вели „ај да си легниме“?


Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Пет Окт 29 2010, 15:10

„Пустимо нека очи говоре“

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Пон Ное 01 2010, 14:34

Каде е шефот?


trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Пон Ное 01 2010, 14:45


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Пон Ное 01 2010, 16:23

Дома kez

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман on Пон Ное 01 2010, 17:15

hot nurse напиша:Дома


а јас дури и го барав

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Пет Ное 05 2010, 12:38

Што работат луѓето за време на земјотрес?

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Пет Ное 05 2010, 12:44

Бегаат ?

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Пет Ное 05 2010, 12:47

5% излегуваат на улица а 95% брзаат да објават статус на Facebook

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Пет Ное 05 2010, 12:52


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Нед Ное 07 2010, 12:31

Како се вика жената на Брус Ли?

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Нед Ное 07 2010, 12:53

Linda bese?...

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Нед Ное 07 2010, 12:54

Брусилица kez

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Нед Ное 07 2010, 18:07


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Пон Ное 08 2010, 16:26

- Како се вика девојка која заборавила да земе средство за контрацепција?

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот