ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Страна 6 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман on Сре Aвг 25 2010, 15:16

Џони Штулич за сва времена

прашање? нема прашање - за инает
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Сре Aвг 25 2010, 15:33

Уф, ама си строга Ај ма одљути се Малку сме спори со одговотите и тоа е се

Ај сега тури едно питањце
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман on Сре Aвг 25 2010, 16:02

Трпе беееееееееее........................

прашање: дали се согласувате со мене дека Трпе е гребатор најгребаторски на цел на свет?
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Чет Aвг 26 2010, 01:49

Нема врска, јас не сум таков, нели

Гледаш дека никој не се согласува со тебе (добро е што повеќето се на одмор)


Дали сте го слушнале новиот албум на Ѓорѓе Балашевиќ?
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман on Пет Aвг 27 2010, 15:21

само две три песни, целиот не

Добар е?
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Саб Aвг 28 2010, 17:32

Не сите, ама тие што ги слушнав ми се допаднаа. Верувам дека и останатите се добри, како и секогаш !


Што правите кога не правите ништо?
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман on Саб Aвг 28 2010, 18:06

- купуваме пица за ручек

се спремивте ли психички за новата учебна факинг година?
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман on Вто Aвг 31 2010, 09:15

Каде е Кети????
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Вто Aвг 31 2010, 10:48

Na odmor


avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман on Вто Aвг 31 2010, 10:57

на одмор, а?
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Вто Aвг 31 2010, 11:12

Заслужен одмор! flower А тоа за новата учебна година,јас кога учев едвај чекав да почне школото,а сега страв ме фаќа zbunet. Дали и кај вас е така?
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кое животно се крие на сликата?

Пишување by trpe on Пон Сеп 06 2010, 09:12

Јас не одам на школо, а тој што оди нека му ја мисли со вакво школство


Кое животно се крие на сликата?


На прв поглед ќе помислите дека е лав. Но, тука се крие уште едно животно. Одговорот ќе го видите малку подолу.

.

.

.

.

.

.

Уште малку подолу
.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.
Само уште малку

.

.

.

.

.

.

.

.
Ако се изморивте може малку пауза.

.

.

.

.

.

.

.

Еве сега ќе биде одговорот!
Дали сте нестрпливи

.

.

.

.
.


.

.

.

.

.

.

.

.


.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.Дали видовте кое животно се крие во лавот?


avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Пон Сеп 06 2010, 23:04

Pa,normalno glusecot.Zasto inace bi cekal lavicata da mu ulovi nesto,ako vo dusa ne e gluvce bi si ulovil samiot.Abe ima rabota,kral e Inace sakav da ve prasam site:-Kade ste jadele najubavi mekici?(Jas na ,,Straza,,)
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Пон Сеп 06 2010, 23:07

Кај баба у Соње
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by keti on Вто Сеп 07 2010, 08:53

Најубавите мекици ги правеше баба ми, а потоа и мајка ми го научи рецептот, па јас од неа и сега е следна и ќерка ми...
Само не знам дали знаете дека во моето родно место мекиците имаат и друго име - „Пишии“ и малку се поголеми, а мене ми личат на НЛО.... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Вто Сеп 07 2010, 17:40

- Што ќе се случи ако фрлиш зелен камен во Црвно море?
- Ќе се намокри.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Вто Сеп 07 2010, 18:02

Зошто петелот кога кукурика стои на една нога?

Па ако ја крене и другата ќе падне!!!
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Вто Сеп 07 2010, 18:03

Како се вика банкомат на Унгарски?
- СЕ-РЕ-КЕШ.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Вто Сеп 07 2010, 18:03

Што е разлика меѓу педагог и педофил?
- За разлика од педагогот, педофилот навистина ги сака децата.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Пет Сеп 17 2010, 19:17

Што е полошо од слон во фабрика за стакло?
- Еж во фабрика за кондоми.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Пет Сеп 17 2010, 21:04

Зошто Влав гледа порнич премотувајќи ја лентата наназад?
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Пет Сеп 17 2010, 21:07

iznenad Да не ја потроши!? zbunet
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Пет Сеп 17 2010, 21:08

- Зашто најголем кејф му е да види како курвата ги враќа парите
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Пет Сеп 17 2010, 21:12

seti se Е да,Влав на тоа би се палел,а не на ,,дејствието,, paga smea
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој е младиот актер?

Пишување by trpe on Сре Сеп 22 2010, 14:56

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот