ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Страна 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Вто Фед 02 2010, 21:17

Некој кој сака може да постави прашање, а другите да одговараат на прашањето, а може да напишат и ново прашање. Нема некој редослед на одговарање на прашањата, се е дозволено
Еве јас ќе го поставам моето прво прашање:

Зошто жените ги тријат очите кога ќе станат од спиење?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Александра on Вто Фед 02 2010, 22:33

Не им се верува дека ова нештото што лежи до нив е принцот од синоќа


Зошто мажите решаваат крстозбор во ве-це?
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман on Пет Фед 05 2010, 00:43

зашто за потешки поими треба напор.


- зошто ноќе малите проблеми изгледаат ГОЛЕМИ?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by ?????? on Пет Фед 26 2010, 00:45

зошто е темно

- зошто ни е јазикот побрз од мозокот?

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by ?????? on Пет Фед 26 2010, 00:51

зашто понекогаш се ни е преку такво

- зошто дозволувате да ви биде преку такво?

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by ?????? on Пет Фед 26 2010, 00:54

зашто немаме онакво и плус зашто инаку се би било премногу сериозно

- што има лошо во тоа да сте сериозни?

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by ?????? on Пет Фед 26 2010, 00:56

тоа значи дека сте стари

- какво е времето денес?

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Тото on Саб Мар 06 2010, 03:09

колебливо

Какво ќе биде утре?
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Саб Мар 06 2010, 12:04Кој број носиш ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Тото on Пон Мар 29 2010, 22:46Што правиш кога сите те нервираат?
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман on Пон Мар 29 2010, 23:07

си легнувам - до утре ми поминува
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Чет Мај 20 2010, 21:00

Дали знаете да плетете чорапи?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман on Пет Мај 21 2010, 00:13

не, ама знаеме да ги закрпиме ако се скинат

- што е полошо, пуштен котелец или недепилирани нозе?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Пет Мај 21 2010, 00:18

I edno i drugo. A koj broj cevli nosite?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман on Пет Мај 21 2010, 11:54

38 - стандард

- може ли денот да ти биде убав ако врне?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Пет Мај 21 2010, 12:17

Зависи што правиш и со кого си.

Колкава е веројатноста денес да ти се случи нешто скокотливо ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Пет Мај 21 2010, 12:28

Nikakva, 12h sum na rabota.Vazno ima i ovde kompjuter. A vam kako vi e planot?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet on Пет Мај 21 2010, 12:34

Сличен со разлика на околности и опкружување.

Ако на хрватски судија се вика судац, како се вика курир ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Пет Мај 21 2010, 14:54

Мислиш дека ќе наседнеме на финтата и ќе кажеме дека се вика курац, ама нема да кажеме така, туку се вика исто - курир


Дали имате некое домашно милениче?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман on Пет Мај 21 2010, 17:47

имам, свекрва

- што имавте денес за ручек?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe on Пет Мај 21 2010, 17:55

Кидман напиша:имам, свекрва

- што имавте денес за ручек?

Е, ама ти е миленичето


Ориз со пилешко и салата.

Дали ќе ви биде жал кога ќе заврши „Шехерезад“ ?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман on Пет Мај 21 2010, 19:34

уф... само да се смират со господин Онур... ексик другото...

- како да се помине вечер во досадно друштво?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by alisa on Пет Мај 21 2010, 19:49

Викнете уште некој да ви прави друштво, па можеби ќе ви биде повесело, а ако не, барем упропастете им ја вечерта на уште некои, да не бидете само вие зафркнати.

Што највеќе конзумирате, кафе, нес, капучино, чај или нешто друго?
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Александра on Саб Мај 22 2010, 00:18

3 од 5: кафе, капучино и чај.

на колку матурски прослави „гостувате“ овој мај?
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse on Саб Мај 22 2010, 17:02

Фала богу,оваа година немаме ниедна. Каде сте македончиња?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот