ФОБИИ

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet on Нед Окт 24 2010, 21:03

Повеќето од нас имаат мајмунофобија т.е. се плашиме да не испаднеме мајмуни и да ја задржиме сликата дека сме колку -толку паметни и дека нема играчки со нас, иако повеќе сме уживале додека сме биле играчка-мајмун.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by Александра on Пон Окт 25 2010, 14:18


Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet on Чет Ное 25 2010, 12:15

Дали е е нормално да се плашиш од беззаконието кое го споведуваат носителите на функции од областа на споведување на законот?

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by fragola on Пет Ное 26 2010, 00:43

Ne e normalno affraid i zatoa ke te lecime...a eden nacin da se izleci fobija e sto pocesto soocuvanje so izvorot na stravot...

fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet on Вто Јан 04 2011, 22:32

Секогаш пред да одам на работа обавезно ме боли стомак zbunet

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse on Сре Јан 05 2011, 01:23

Дојди кај мене на работа,ќе те боцнеме kez ...па ќе те боли нешто друго...

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet on Сре Јан 05 2011, 15:49


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse on Сре Јан 05 2011, 15:55

Абе,да видиш денес каква софра(бадникова) сме имале.
Ѕверот беше кум,се покажа ептен...му пожелавме секоја година да му паѓа,паричето.

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet on Сре Јан 05 2011, 16:06

Ne se somnevam, toj za toa e roden kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse on Чет Јан 06 2011, 01:26

Се плашам од ,,луѓе,, без СРЦЕ affraid

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse on Чет Јан 13 2011, 20:05

Се плашам од ...скокоткање. Едноставно,не можам да го поднесам.
Кога скоро овој мојов(на ,,шала,,) ми ги фати рацете и ги викна децата,ајде да ја скокоткаме мама...
Кошмар lut affraid

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet on Чет Јан 13 2011, 20:43


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by trpe on Пет Јан 14 2011, 16:45

Имам фобија од самотија

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by trpe on Пет Јан 14 2011, 16:52

Алооооооооооо!!! affraid

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by trpe on Пет Јан 14 2011, 17:03

Фобија е она од што се плашат сите, само многу малку признаваат pale

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet on Вто Фед 08 2011, 13:40

Ти си тоа што те плаши.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by keti on Вто Фед 08 2011, 21:31

Ти си тоа што те прави среќен...а тоа што те плаши се вика фобија и тоа е само илузија...

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet on Сре Мар 30 2011, 19:54

Машко не се плаши од таа каква е иако не ја познава, туку какви биле неговите претходници.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse on Нед Апр 03 2011, 12:47

Не постојат чудовишта...освен оние кои самите ги создаваме.


the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet on Чет Апр 28 2011, 16:07

Колку пати испаднало во ред, а си се нервирал дека нема да биде во ред, а цело време со тебе не било во ред kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by trpe on Сре Мај 11 2011, 15:50

Каков хорор


trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse on Сре Мај 11 2011, 20:11

iznenad Кој филм беше ова?
Розмариното...топче? kez

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet on Пон Сеп 05 2011, 10:40

Ако долго живееш во страв, значи си силен штом можеш тоа да го издржиш kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse on Вто Сеп 06 2011, 18:19

.Čega se ja ono navodno najviše plašim?... Visine!... Eh, kakva bi sad šala bilo otplesati valcer na rubu strmog krova i verati se kao senka Petra Pana po klimavim štanglama soliterskih balkona, samo... Samo kad bih znao da je to put do nje.......Đole
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse on Нед Апр 15 2012, 21:03

Strange Life:
A Cockroach is afraid of Rat;
Rat is afraid of Cat;
Cat is afraid of Dog;
Dog is afraid of Man;
Man is afraid of Woman;
And Woman is afraid of Cockroach!

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОБИИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот