АФОРИЗМИ

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by the nurse on Вто Aвг 31 2010, 20:06

Јас не би сакала тука да се мешам,прво од причина што не сум ти блиска личност,друго поради немешање во уметничката слобода...Сепак,на Кидман советите ги поддржувам и можеби требало некоја насловна решена како некој заебантски стрип(тука сигурно би ти требал некој професионалец) и така,иначе си мозоче,што е сигурно,е! backa
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet on Вто Aвг 31 2010, 23:01

Dobro, ova e sepak eksperimentalna verzija i na A4 format kakvi idat na pdf nema pomal format. Tuka ima materijal za dve knigi koga bi se pecatele na hartija bidejki aforizmi se pecatat vo dzepno idanie. Za naslovot se slozuvam deka ne e najsreken izbor no prioritetite poveke mi bea na drugi detali.
Blagodaram za sovetite i veruvam deka zaedno ke gi resime problemite
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Александра on Сре Сеп 01 2010, 13:43

„Проблемите во животот се решаваат само ако ги создаде некој друг, никогаш ако ги создадеш самиот ти.“ - Збунет

kez smeenje
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet on Сре Сеп 01 2010, 13:55

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Александра on Сре Сеп 01 2010, 15:44

eve nekolku poseriozni
pak od zbunet, of course flower

- - - * - - -

Ако се сметам себе за гревче отепано, за што го сметам тој што ми завидува?

Да имаш карактер занчи да не можеш да бидеш добар со сите.

Некој учи за повеќе да знае, некој за повеќе да заработува, а некој за повеќе да забушава.

Проблемите на работа се решаваат така што ќе му ги префрлиш на оној кој не се буни и си работи.

Кога сум искрен, ја гледам горе. Кога не сум, ја гледам доле. lol!

- - - * - - -
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Кидман on Сре Сеп 01 2010, 16:56

јас сум фан на Душан Радович
афоризмите на збунет се далеку поштосни
збунет, ми те волимооооооооооооо

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by the nurse on Сре Сеп 01 2010, 20:49

Јас сакам црн хумор affraid kez Можеби затоа најмногу ми се допадна,,Сите сме ние мртовци на одсуство,, kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti on Сре Сеп 01 2010, 22:17

[quote="zbunet"]
[/quote

Честитки за книгата...супер е... bravo 10 palce
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet on Сре Сеп 01 2010, 22:52

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by alisa on Чет Сеп 02 2010, 22:30

Кога некој има поддршка од своите пријатели за неговата работа, успехот е загарантиран.
avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Кидман on Пет Сеп 10 2010, 12:43

Što ako je sve iluzija i ako zapravo ništa ne postoji?
U tom sam slučaju definitivno platio previše za svoj auto
.

Ljubav je cilj, ali dok do njega dođete,
seks je prilično dobra zanimacija.


- Woody Allen-
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by ?????? on Чет Ное 11 2010, 21:56

Малите нешта можат да ти донесат среќа, ама не и оргазам...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet on Чет Ное 11 2010, 22:08

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti on Пет Ное 12 2010, 01:54

Ili напиша:Малите нешта можат да ти донесат среќа, ама не и оргазам...
Немој да бидеш сигурна во ова..Животот носи изненадувања...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Кидман on Пет Ное 12 2010, 10:07

Ili напиша:Малите нешта можат да ти донесат среќа, ама не и оргазам...


мор те обожавам, кокош еден кокошкосан
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by ?????? on Пет Ное 12 2010, 10:38

keti напиша:
Ili напиша:Малите нешта можат да ти донесат среќа, ама не и оргазам...
Немој да бидеш сигурна во ова..Животот носи изненадувања...

Нема 100% сигурност...Само да не е изненадување што пука

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by ?????? on Пет Ное 12 2010, 10:47

Мислиш пиленце Кидман...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti on Чет Ное 25 2010, 19:01

Афоризмите на Кети

1. Ако знам малку повеќе, ризикувам да ми се избриши меморијата.

2. Важен ми е пристапот кон соговорникот, ако сакам да го слушне моето мислење.

3. Мислењето е филозофско и бара многу размислување.

4. Со прибор за пишување ја ловам мислата за да не ми избега.

5. Филозофирам само тогаш, кога никој не може да ме разбере.

6. Моето мислење е парадокс на општото мислење.

7. Кажи ми како да работам, за да знам како да размислувам.

8. Ми подметнува литература за да ме потсети на улогата во семејството.

9. Љубовта е мисловен поим се' додека не се претвори во дело.

10. Очите гледаат според правилото на разумот, но чувствуваат според желбата на срцето.

11. Љубовта ме топли кога ми е ладно, но зошто не ме лади кога ми е жешко!

12. Сакам кога не можам, а можам кога не сакам.

13. Зошто не ме бараш кога не ти требам, а ме бараш кога ти требам!

14. Кога зборувам никој не сака да слуша, а кога слушам никој не сака да зборува.

15. За да се разбереме потребно е да се наштелуваме на иста бранова должина.
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet on Чет Ное 25 2010, 19:16

bravo guska
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti on Чет Ное 25 2010, 19:17

Верен оригинал сум на твојата копија, нели?
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti on Пет Ное 26 2010, 19:59

Афоризмите на Кети

1. Се' што ни се нуди има цена, но таа е превисока и не вреди да се плати.

2. Ги лекуваме комплексите зошто не можеме да си го промениме карактерот.

3. Збунетоста е конфузија на свеста со потсвеста.

4. Твоја сум до моментот кога ќе посакам да бидам своја.

5. Моето видување е твое заслепување.

6. Брзам за да те стигнам и престигнам, зошто времето ме гони.

7. Ми го даваш она што го бараш од мене, но не' и она што ми треба.
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti on Чет Дек 02 2010, 01:09

Афоризмите на Кети

1. Животот е игра со одредени правила. За кршење на правилата следува исклучување од играта.

2. Ако имаме добар пријател на важно место, можеме да добиеме добро место со неважен документ.

3. Можеме да го видиме само она што ни е дозволено. За да го видиме недозволеното ни требаат темни наочари.
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by ?????? on Чет Дек 02 2010, 09:37


„Животот е игра со одредени правила. За кршење на правилата следува исклучување од играта„

Многу сурова игра. Но, има финта, не ги кршиш, ами ги поткршуваш правилата...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet on Чет Дек 02 2010, 09:43

на пример со немиени нозе да си легнеш kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by ?????? on Чет Дек 02 2010, 09:48

zbunet напиша:на пример со немиени нозе да си легнеш

Тоа е веќе грев, ама ти се простува муабетот. Сепак ти си машко

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот