АФОРИЗМИ

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet on Чет 2 Дек - 8:53

Грев е ако спиеш со друг со немиени нозе kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by ?????? on Чет 2 Дек - 8:58

Повеќе перверзија, отколку грев...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet on Чет 2 Дек - 9:08

Грев е ако не се вметне некоја преверзија, затоа што ќе влезе монотонија kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by ?????? on Чет 2 Дек - 9:20

Ако вметнеш таква перверзија, треба да го затнеш носот...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet on Чет 2 Дек - 9:27

Промената е секогаш добродојдена. Важно да не трае предолго kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti on Пет 3 Дек - 13:12

Афоризми од Кети

1. После збунување следува разбудување. А до тогаш Збунет е наш, ние сме Збунети.

2. Животот ми е премногу мил за да се откажам од него. А јас од најмилите никогаш не се откажувам.

3. Децата ни носат пораки од иднината. Треба само да ги разбереме и примениме во сегашноста.

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet on Пет 3 Дек - 13:53

kez guska

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Александра on Саб 4 Дек - 12:06

keti напиша:Афоризми од Кети

1. После збунување следува разбудување. А до тогаш Збунет е наш, ние сме Збунети.


и по Збунет - Збунет flower

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti on Нед 5 Дек - 12:22

Афоризмите на Кети

1. Испразни го срцето од тагата за минатото и исполни го со радост за иднината. Само така можеш да живееш во сегашноста.

2. Повторно се враќаат истите настани и бараат разумна промена, за иднината да не биде неразумна.

3. Денес треба да сме свесни за она што се случува, за да не се случи утре да се збунуваме.

4. Не се збунувајте повеќе од дозволените граници, зошто може да се случи да се освестите.

5. Влегуваш во моите мисли и ме збунуваш, за да си ги реализираш своите замисли.
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet on Нед 5 Дек - 19:49

smesko zbunet kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti on Нед 5 Дек - 22:51

Збунет, да не се пронајде некаде во афоризмите?...Зошто си збунет?...

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Кидман on Нед 5 Дек - 23:11

2. Повторно се враќаат истите настани и бараат разумна промена, за иднината да не биде неразумна.

--------------------------------------------------------------------------

Не го плеткај разумот кај што не му е местото

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by ?????? on Пон 6 Дек - 1:20

Мажите се како деца. Таман мислиш оти си научил се за нив... и ...они ќе те изненадат!

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti on Пон 6 Дек - 9:29

Кидман напиша:2. Повторно се враќаат истите настани и бараат разумна промена, за иднината да не биде неразумна.

--------------------------------------------------------------------------

Не го плеткај разумот кај што не му е местото


Кидман овде се мисли на настаните на глобално ниво...она што се случува кај јас и во светот.
Колку и да сакаш да ги тргнеш од глава тие настани, сепак тука се и се случуваат и не можеш да ги занемариш... guska

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti on Сре 8 Дек - 12:43

Афоризмите од Кети

1. За да си високо вреднуван уметник, треба само да ги разголиш своите мисли на сцена.

2. Ако успееш да ја надминеш пониската страст, тогаш ти следува повисоко задоволство.

3. Не ми ги земај крилата, зошто само со нив можам да го остварам својот сон.

4. Кога не ја добивам потребната заштита, секогаш се појавува алтернативата.

5.Имај верба во својот пријател, за тој да не ја изгуби вербата во себе.

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti on Нед 12 Дек - 18:40

Колку повеќе зборуваме неразбирливо, толку повеќе стануваме поголеми филозофи...

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet on Нед 12 Дек - 19:07


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti on Нед 12 Дек - 19:30

Тешко на жена со филозоф, ама уште потешко на маж со филозофка...

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Александра on Нед 12 Дек - 19:43

keti напиша:Тешко на жена со филозоф, ама уште потешко на маж со филозофка...

paga smea токму така. од филозофка домаќинка не бидува vredna

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti on Нед 12 Дек - 20:50

Значи, одбираш меѓу кариера и домаќинка...На крај, што и да одбереш, секако си зезната...

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti on Нед 12 Дек - 20:52

Секоја намера на крај се дознава, но добро е што сите од неа имаат корист...

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti on Нед 19 Дек - 16:30

Ако живееш со политика и за политика, не очекувај она што е ветено да биде и исполнето...
Или, како беше онаа народната „Арен маж на збор не стои“... kez

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Кидман on Нед 2 Јан - 10:22

Београд је јутрос велики фрижидер у који је стављено милион и триста хиљада људи, ваљда да се не покваре.
И то је у редуДушко Радович

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by ?????? on Чет 13 Јан - 10:38

Најди жена што не сака шопинг, ќе најдам тројца мажи што не сакаат секс

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti on Пет 28 Јан - 23:47

Материјалист е човек кој продава мудрост со нечесни игри...

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот