Вицови

Страна 4 of 18 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Next

Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Чет Апр 01 2010, 15:09

Им рекла учителката на децата секое дете од дома да донесе
по некој апарат за домакинството. Утредента некое дете донело пегла, некое дете
отворач за конзерви, некое дете миксер и така стигнала до малиот Трпе:
- Што ти е овој апарат?
- Тоа учителке е апарат за вештачко вдишување на кислород!
- Па од каде ти е тоа?
- Го земав од дедо ми!
- И што ти рече дедо ти?
- Агххххххх!
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Чет Апр 01 2010, 15:11

Се сретнале три мрсула :
- Ти од која партија си ?
- Од СДСМ
- Ја од ДПМНЕ
- А ти ?
- Ја не сум у партија.
- Затоа ќе висиш.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Чет Апр 01 2010, 15:42

Ги собрал лавот животните :
- Кој ќе рипне у провалијава ќе му дадам да ја ебе лавицата.
Никој. И таман почнале да се разидуваат се слушнал силен тресок. Станува мечката од провалијата, се тресе и чисти и вели :
- Лаве спремај ја лавицата да ја ебам,а ти зајко после ќе ти ебам матер оти ме бутна у провалијата !
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Чет Апр 01 2010, 15:51

Си биле двајца браќа, на едниот му бил многу голем, на другиот многу мал и затоа отишле на лекар. Лекарот им дал апчиња на едниот да му се зголеми, а на другиот да му се смали. Се било добро додека не ги побркале апчињата. Тој со малиот доаѓа пак на лекар :
- Докторе, ги побркавме апчињата.
- А каде е брат ти ?
- Ене го, не може да заврти во кривината.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Саб Апр 03 2010, 00:51

Во аптека :
- Дај ми две вијагри.
- Што ќе ти се две вијагри ?
- Вечер ќе ми дојдат две.
- Ииии, утре ќе ми кажеш како си поминал.
Утредента поминува со раката во гипс.
- Што направи, бе ?
- Ќути, бе, не дојдоа.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Саб Апр 03 2010, 09:52

Ебиветер на хрватски - зракопрц.

Домазет на хрватски - припиздек.

Ако на хрватски судија се вика судац како се вика курир ?

На маѓарски полско вц - Серет клек.

На маѓарски пчела - Сере мед

На маѓарски оса - Не сере мед.

На маѓарски швалер - Ебеш бегааш.

Тинејџер - Немаш дркааш.

На јапонски птиците умираат пеејќи - Чиу, чиу, туп !

На јапонски гребатор - Сешибасошеф.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Саб Апр 03 2010, 09:53

Што е мастурбација ? - Кога од раката правиш пичка, а од курот будала.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Саб Апр 10 2010, 19:49

Лавот избегал од зоолошката градина во Скопје и нападнал едно девојче. Тогаш се појавил еден човек и со голи раце го задавил лавот, и го спасил девојчето. Утредента наслов во Утрински:

Храбар Скопјанец задави лав и спаси девојче!

Човекот се јавил во редакцијата на Утрински и им рекол:
- Слушајте ваму јас сум тој што го задави лавот и јас не сум Скопјанец!
Следниот ден наслов во Утрински:
Храбар Македонец задави лав и спаси девојче!
Повторно човекот се јавил во редакцијата:
- Не сум Македонец.
- Е добро кажи што си?
-Јас сум од Грција, работам во амбасадата.
- Добро, извинете, утре ќе го смениме насловот.
Наредниот ден наслов во Утрински:
Ненормален Грк го задави лавот, миленикот на децата!
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Чет Апр 29 2010, 15:09

Пет хирурзи дискутираат за тоа кои се надобри пациенти во операционата сала.

Првиот вика: Јас најмногу сакам да оперирам сметководители. Кога ќе ги отвориш кај нив се е подредено од најмало кон најголемо.

Вториот: Јас налмногу ги сакам електричарите.Кај нив се е поредено према бои.

Третиот: Најдобри се библиотекарите, кај нив се е по абецеда.

Четвртиот:Нема подобри од механичарите. Тие доаѓаат со делови за замена.

Петиот:Жал мие што ќе морам сите да ве демантирам. Најдобри се политичарите. Тие немаат срце,немаат внатрешни органи, а немаат ни муда. А можеш слободно и да им го замениш мозокот со шупакот, никој ионака нема да забележи.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Сре Мај 05 2010, 23:34

Некојси го заробиле племе Амазонки. Послемто му пресудиле смртна казна со кољање и го прашале за последна желба. А он па рекол :
- Нека ме коља најружната меѓу вас.
И така си прошол еден ден, никој не доаѓа да го коља, па два, па три...и го пуштиле.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Чет Мај 06 2010, 10:06

Трпе влегува во месара.
- Имате влакно од коњска опашка, ми треба за жица од бас гитара?
- А да ти дадам ја дунда од крава па да свириш на усна хармоника!?
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by alisa on Пет Мај 07 2010, 09:59

Мажот ѝ се обраќа на жената:

– Мила, сакаш вечер да пробаме нова поза?

– Супер идеја драги! Ела ти до даската за пеглање и пеглај, а јас ќе седнам на фотељата, ќе пијам пиво, ќе пушам и ќе гледам натпревар. А на полувреме ќе ти поставувам глупави прашања!
avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Пет Мај 07 2010, 16:47

Студент одит на испит. Професорот го прашува прво прашање, тој не го
знал, второ не го знаел, трето не го знаел. Професорот на листот му
пишал мајмун. Студентот видел и се вратил кај професорот и му
одговорил:
- Професоре овде нема оценка, вие само сте се потпишале.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Пон Мај 10 2010, 10:19

Оди некој старец во аптека и вели:
-Дајте ми два леба.Продавачката му вели :
-Ова е аптека, овде нема лебови. Старецот вели :
-Како те зафркнав велосипедот ми е надвор.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Кидман on Вто Мај 11 2010, 21:43

си биле две кучиња.
еднотот се чешка, другото се словачка
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Сре Мај 12 2010, 11:50

Психијатриска болница! За време на посета на психијатриска болница,
новинар го прашува директорот на болницата врз основа на што одлучуваат
кого ќе примат во болница на лечење...
- Многу едноставно, ќе го ставиме пред када наполнета со вода,
ќе му дадеме лажица, чаша и кофа, па ќе му кажеме да ја испразни
водата на најбрзиот начин.
- Аха, разбирам... - одговара новинарот. Значи, оној што е нормален
ќе почне да вади вода со кофата?
- Не, тој што е нормален ќе ја извади затката од дното на кадата.
Сакате соба со балкон или без?
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Поучен виц

Пишување by alisa on Чет Мај 13 2010, 01:32

Додека се возел со својот автомобил, свештеникот здогледал калуѓерка покрај патот. Застанал, и понудил превоз, таа прифатила.

Седнала покрај него и ги прекрстила нозете откривајќи ги своите прекрасни колена.
По некое време, ја спуштил својата рака на нејзините нозе. Таа го погледнала и му рекла:
- Оче, зарем не се сеќавате на 129-от псалм?
Свештеникот длабоко се извинил, ја повлекол раката, но, по некое време, повторно му отишла раката накај калуѓерката.
- Оче, зарем не се сеќавате на 129-от псалм?
Тој уште еднаш се засрамил:
- Проштевајте сестро, телото е грешно.
Калуѓерката стигнала до манастирот а свештеникот продолжил до својата црква. Влегол и веднаш ја побарал Библијата за да се потсети на 129-от псалм. А тој гласи:

- Оди напред и барај, продолжи и ќе го спознаеш врвот на задоволството.

Наравоучение: Доколку не си доволно информиран за работата со која се занимаваш, можеш да пропуштиш сјајни прилики.
avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Чет Мај 13 2010, 13:37

Полагаат Трпе и Трпана за возачка дозвола.
Отишол Трпе со комисијата во една кола на една страна, а Трпана со друга кола и комисија на друга страна. После пола саат се среќаваат на местото од кај што тргнале:
- Шо напраи бе Трпе, положи ли?
- Ма јок бе, ме изебаа на онаа кривината кај Зоолошка и ме бутнаа. Ти шо направи?
- И мене ме изебаа, ама положив.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Вто Мај 18 2010, 13:15

Се јавува човек во брза помош и вика:
- Брзо пратете кола, тука еден човек го згази ваљак!
- Добро, кажете ми на која адреса е човекот?
- Па лежи на Партизанска број 33, 34, 35 и 36.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Вто Мај 18 2010, 17:41

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Александра on Сре Мај 19 2010, 01:36


Трпче, ниту еден виц немаш промашено, алал да ти е
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by the nurse on Сре Мај 19 2010, 15:43

Ovoj e star ama dobar, Mujo fatil zlatna ripka i ja donel doma.Gi zamolila ripkata nego Fata i maliot da ja pustat i na site ce im ispolni po edna zelba.Mu dala prednost na maliot. Maliot:-Hocu jeza!!!,Mujo iznerviran mu odvraca:-J...o ti jez mater!Normalno zelbite se ostvarile i sega zenata histericno vika:-Skinite mi jeza s p....e!!!-I tolku zavrsile zelbite.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by the nurse on Сре Мај 19 2010, 15:51

Mazot se vraca nenadejno doma,a zenata so svaler.Brzo mu vika taa na svalerot zemi nesto cepkaj vo strujata,kao popravas.Mazot prasuva:-Koj e ovoj?Majstor!!-Pa,sto e po gaki?-Sto znam ja,takov imale ,takov pratile!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Сре Мај 19 2010, 15:52

Добар е !
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by the nurse on Сре Мај 19 2010, 15:57

Na nekoj mu bil mnogu golem i otisol na operacija za korekcija.Pocnala ekipata no ne znaele kolku da skratat,pa ja viknale glavnata doktorka da odredi.Dosla taa,gleda,gleda, i kazuva:-Ke gi prodolzime nozete!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 18 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот