Вицови

Страна 15 of 18 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Пет Мај 13 2011, 22:59

Кој е најсмешниот виц на светот? Секој кој го дознал не е е веќе меѓу нас kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Вто Мај 24 2011, 10:17

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Пет Мај 27 2011, 15:04

Сообраќаец застанува плавуша и и бара возачка дозвола, а она :

- А што ви е тоа
- Па тоа ви е една пластика на која има ваше име и презиме и слика
- Дали ова е тоа?
- Да тоа е возачката

Ве молам дајте ми и сообраќајна дозвола

- А што е па сега тоа?
- Тоа ви е книшка на која има податоци за возилото
- Дали е ова тоа?
- Да тоа е сообраќајната дозвола.

По неколку секунди преку токи-воки колегата го прашува полицаецот кој ја застанал плавушата:

- Ти ли застана една плавуша сега што не знаеше што е возачка?
- Да, а зашто?
- Побрзо соблакај се и не прашувај зашто.

Полицаецов се соблекол и на тоа плавушата:

- Што? Повторно ли алкотест?
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Саб Мај 28 2011, 00:51

Влегува сомничав цариник дома и го бара швалерот, кој претходно се сокрил под креветот.
- Каде е?! - вика кон жена му, а таа се прави наудрена.
Отвара шифоњер: „ Не е тука “ мрмори. Трга завеса : „ Не е ни тука “. И тргнува да провери под креветот, но претходно швалерот спремил 100 евра и ги пружа. Цариникот ги зема и :„ Не е ни тука “ и заминува. kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Нед Мај 29 2011, 16:11

Наставничката го прашува малиот Трпе:
- Трпе, кој збор го користиме за негација?
- Курац!
Наставничката видно нервозна му одговара:
- Не е точно!
А Трпе:
- Курац не е точно!
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by the nurse on Пет Јун 10 2011, 23:27

Pirocanac kupuva urna za pocinatiot tatko vo krematorium.
Prvata sto ja fatil,prasuva kolku e...30evra mu odgovaraat,skupo e ...ovaa drugava 10 evra...i toa skupo...
A...onaa tamu?
Abe,toa e tegla...besplatna e!
Moze,odgovara...i taka tate mnogu sakase da gleda niz prozor.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Саб Јун 11 2011, 08:01

Pa so? Umen Pirokanac kez I od tamu imam zicka
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by the nurse on Сре Јун 15 2011, 13:47

Pitala učiteljica djecu šta će biti kad odrastu.
„Ja ću biti mafijaš!“ kaže mali Ivica.
„Pobogu djete, pa što baš mafijaš?…“
„Mafijaši su najjači, imaju puno para, vole ih žene, voze dobra kola… Baš kao ona „mečka“ najnoviji model dole što je parkiran.“
Javlja se mali Davor i kaže:
„Ja ću biti političar… predsjednik države!“
„Ajde, to je već ljepše, ali zašto bi baš u politiku Davore?“
„I oni imaju puno para, niko im ništa ne može, čuvaju ih
tjelohranitelji, imaju vile i stanove, voze se u dobrim autima… Baš kao onaj najnoviji model što je dole parkiran, i sviđa se i Ivici.“
„A šta bi ti volio biti Perice?“ upita učiteljica malog Pericu.
„Ja želim biti dlakav po cijelom tijelu!“
„Bože Perice… Pa što baš dlakav, od čega ćeš živjeti, u cirkusu ćeš nastupati!?“

„Vidite učiteljice… Moja sestra je dlakava samo malo između nogu, a ono dole je njen Mercedes!“avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by doc holliday on Пет Јун 17 2011, 09:14

Жената на еден бизнисмен отишла сама на крстарење.
Бидејќи и било здодевно водела дневник:
1 ден.
Денес се сунчав покрај базенот,помина капетанот и ми подели комплимент.
2 ден.
Вечерва капетанот ме покани на вечера и пиејќи шампањ ми предложи да отидеме во неговата кабина,што нормално одбив.
3 ден.
Денес капетанот беше многу налутен поради моето одбивање и кажа ако не спијам со него ќе го потопи бродот.
4 ден.
Многу сум среќна,ноќеска спасив 1600 животи...четири пати.
avatar
doc holliday


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Пет Јун 17 2011, 10:58

E toa e humanost smeenje
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by doc holliday on Саб Јун 18 2011, 11:07

Се возеле Перо и Блажо од Скопје кон Битола и повремено среќавале стопери. Се одлучиле евентуално ако застанат да земат само женски, но само...


...откако ќе проверат што им нудат за возврат.

Перо: До кај ќе одиш девојко?

Авто стоперка 1: До Битола.

Блажо: А, што ќе ни дадеш за возврат ако те земеме?

Авто стоперка 1: Па еве, јас одам да продавам јаболки, па може да ви дадам некое кило.

Перо: Блажо, ни требаат ли јаболки?

Блажо: Не ни требаат! Вози ајде.

И така се возеле се додека не наишле на друга девојка.

Перо: А, до кај одиш ти девојко?

Авто Стоперка 2: До Битола.

Блажо: А, што би ни дала ти ако те однесеме?

Авто стоперка 2: Реденка.

Перо: Блажо, ни треба ли нас реденка?

Блажо: Не, вози понатаму. ... 15 секунди подоцна...

Перо: Блажо, а што е тоа реденка?

Блажо: Не знам. Ајде да се вратиме и да ја прашаме.

....и така се вратиле кај стоперката...

Перо: Мала, а што е тоа реденка?

Авто Стоперка2: Ќе ги соблечам гаќите па ќе му дадам на едниот и после тоа му давам на другиот.

Перо: Блажо, ни требаат ли гаќи бре?

Блажо: Ма какви гаќи, вози ајде понатаму!
avatar
doc holliday


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by the nurse on Пон Јун 27 2011, 19:35

Žali se žena prijateljici : Muž me vara !
Prijateljica : Pi*ka mu materina !

Žena : Nema veze , probušila sam mu sve kondome !
Prijateljica : Pi*ka ti materina !!!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Саб Jул 30 2011, 23:18

Зајакот и’ вели на мечката:
- Абе ми се тепа некој, кого да го измаваме? Ми текна, на волчко ќе му се изнатепаме!“
А мечката:
- А кој изговор ќе го најдеме?
- Па не носи капа и затоа ќе го тепаме!
Отишле и оти не носел капа го ишчукале.
По некое време пак зајко нервозно се вртка:
- Абе пак ми се тепа некој, да му се вратиме на волчко?
А мечката:
- Епа сега кој изговор ќе го најдеме?
- Епа ќе му побараме цигари и ако ни’ даде со филтер ние ќе го истепаме оти сакаме без филтер!
Ама лисицата ги чула и претрчала да му каже на волчко.
Кога двајцава наострени дошле до волчко и го прашале:
- Волчко, дај ни’ цигари!
А волчко:
- Сакате со филтер или без?
Двајцава се загледале и збуниле. По некоја секунда зајко го загледал волчко и му вели:
- Абе ти пак капа не носиш!
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Пет Aвг 05 2011, 15:36

Се вози малиот Трпе во автобус и си пее:
- Татко ми е слон, мајка ми е
слоница, а јас сум мало слонче, татко ми е лав, мајка ми е лавица, а
јас сум мало лавче... и така си пее пола саат.
На шоферов му пукнал филмот:
- Мали ако татко ти е педер, а мајка ти е курва, што си ти?
- Па... шофер!
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Вто Aвг 09 2011, 13:06

Една госпоѓа влегува во аптека и бара арсен. Аптекарот:

- Бидејќи се работи за силен отров, морам да ве прашам за што ви е потребен?
- Сакам да го отрујам маж ми.
- Жал ми е, во тој случај не можам да ви го дадам.

Госпоѓата ја отвора чантата и од неа вади фотографија на која се гледа нејзиниот маж како води љубов со жената на аптекарот.

- Простете госпоѓо, не знаев дека имате рецепт.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by keti on Вто Aвг 23 2011, 18:23

Светло!
Барал Трпе нешто ноќта на улицата. Поминува еден негов другар и му вели:
- Што бараш бе овде?
- Клучот.
- А каде го загуби?
- Онаму кај уличкана.
- А оти таму не бараш?
- Па таму нема светло.
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Пет Сеп 16 2011, 13:32

Му раскажува жената на мажот:
- Абе што беше еден, ист како тебе. Влезе кај нас дома, абе исти ти. Ме однесе во спалната и ме фрли на креветот, абе исто како ти што правиш. Кога ме налегна, абе исто ко тебе. Е кога рече „ Ај уште една партија“. Е тогаш знаев дека не си ти. kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by doc holliday on Нед Сеп 18 2011, 10:33

Стара, но добра приказна, виц. Дошол нов млад поп во селска црква. Пречесниот го советува: кога ќе дојде некоја девојка и ќе каже дека се бакнувала со......дечкото кажи и дека 2 пати треба да каже „оче наш“.

Ако спиеле заедно, 3 пати „оче наш“, а ако имале орален секс – 4 пати.

Следниот ден доаѓа девојка во црквата да се исповеда.

Оче, грешев.
Бог е милостив, тој простува. Кажи ми за што станува збор?
Синоќа бев со дечкото и се бакнувавме.
Два пати „оче наш“ и Бог ќе ти прости.
Но, тоа не е се. Водевме и љубов.
Три пати „оче наш“ и Бог ќе ти прости.
Но, тоа не е се. Имавме и орален секс.
Четири пати „оче наш“ и Бог ќе ти прости.
Но, тоа не е се. Имавме и анален секс.
Попот не знаел што да каже сега, бидејќи пречесниот не му го кажал одговорот на оваа варијанта. Ги видел црковните момци како поминуваат пред исповедалницата и истрчал да ги праша: „Дали знаете што дава пречесниот за анален секс?“
Некогаш Милка, некогаш Сникерс, како кога...
avatar
doc holliday


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Нед Сеп 18 2011, 18:59

smeenje
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Пон Сеп 19 2011, 17:44

Перо, студент во Скопје, и пишува на својата девојка која студира во Софија: "Драга Ивана! Мислам дека нашата врска веќе не е тоа што го замислував. Оддалеченоста помеѓу нас е премногу голема. Морам да ти признаам дека од твоето последно доаѓање тука те изневерив 4 пати. Мислам дека тоа не е во ред ниту за еден од нас. Прости ми и те молам да ми ја пратиш сликата која ти ја оставив минатиот пат. Поздрав, Перо."

Ивана, видно повредена, веднаш заминала кај својата колешка која работи во фото-студио и ги собрала сите слободни фотографии од згодни момци и на тоа ги додала сите фотографии од своите млади роднини, пријатели и бивши дечковци. Сите насобрани фотографии (50 на број) заедно со фотографијата на Перо ги ставила во еден коверт и му напишала: "Драги Перо! многу ми е жал но навистина не можам да се сетам на тебе. Те молам да си ја земеш твојата слика а останатите да ми ги вратиш назад. Поздрав, Ивана!"
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Кидман on Вто Окт 11 2011, 11:11

" border="0" />
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by the nurse on Чет Окт 13 2011, 08:24

Išle dvije ruže pustinjom.

Pošto su strašno ožednile priđoše izvoru:

- Mogu li se napiti vode? - upita jedna.

- Možeš ako mi daš jednu laticu.

Ruža dade laticu izvoru i napije se vode.

- Ja ne dam moju laticu! - reče ona druga.

I one nastaviše zajedno kroz pustinju.

Kada dođoše do drugog izvora prva upita:

- Mogu li se napiti vode?

- Može, ako mi daš jednu laticu.

Ruža dade laticu i napije se vode.

- Ja ne dam moju laticu! - reče opet druga ruža.

I one nastave zajedno kroz pustinju...

Dođoše do trećeg izvora...

Pa do četvrtog...

I na zadnjem izvoru ona ruža koja je davala, uvene zato što nije imala više
latica,... a ona druga isto uvene, jer nije imala vode.Pouka: DAVALA, NE DAVALA, UVENUT ĆEŠ!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Сре Окт 19 2011, 13:46

Си била капетаница која си сакала војничиња и Капетанов кога разбрал и’ ставил жилет. И по неколку дена ги построил војниците и им наредил да ги соблечат гаќите. Оно, све искасапени, сем на еден и му рекол :
- За тебе недела дена слободни денови!
А овој :
- Лазбилам, Капетане!
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Сре Окт 19 2011, 13:46

Новинар го прашува Супермен за сексуална авантура ( ама у тоа време имало и Спајдермен, Бетмен, Невидлив човек ..)
- Па летам ја така и кога на тераса од небодер натртена гола женска и ме гледа.
- А ти што направи тогаш? - го прашува новинаров
- Па нормално, се залетав и одпозади на неа.
- А таа се изненади?
- Па таа не, ама многу се изненади Невидливот човек кој и’ бил од позади
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Сре Окт 19 2011, 13:46

Се лапале дечко и девојка и после оваа му рекла:
- Извини, ти ја зедов мастиката.
- Нема гајле, нова ќе напраам - и извадил мрсул од носот и почнал да го џвака
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 18 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот