Вицови

Страна 2 of 18 Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next

Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Сре Дек 09 2009, 14:08

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Вто Јан 05 2010, 01:49

Драги Дедо Мраз,
оваа година го зема мојот најомилен пејач Michael Jackson, мојот
најомилен глумец Patrick Swayze, мојата најомилена глумица Farrah
Fawcett. Ова ти го пишувам за да те потсетам дека мојата најомилена
земја е Грција...
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Вто Јан 05 2010, 14:36

- Бабо, може да те онадам ?
- Ииии ! Ненормално детиште, сега ќе те кажам на татко ти !
Доаѓа татко му :
- Абе мочко, што си и’ зборел на баба ти, бе, ушите ќе ти ги истегнам !
- Ај па ти па, цел живот ја онадиш мајка ми, па ништо не сум ти рекол, а ја па да не смеам мајка ти !
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Пет Јан 08 2010, 15:14

-Зошто сте толку лути комшија?
-Дознав дека ќерка ми е бремена!
-И што ќе правите?
-Го барам мангупот што го направил тоа!
-И?
-Досега најдов четворица !!!
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Чет Јан 14 2010, 15:16

- Педерии ! Педерии !
Трча зајко избезумено и збрефтано гледајќи повремено зад себе.
- Педерии ! Педерии ! Идат педерии ! Бегајтее !
Мечкот се обидува да го смири зајко :
- Смири се зајко, нема никакви педери и избриши го млекото од муцката.
- Не е млеко ! Не е млекоо ! ...
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by fragola on Чет Јан 14 2010, 18:11

zbunet напиша:Што најлошо може да му се случи на лилјак оти виси наопачки ?

Да добие пролив.


ete kako da go pobedis Betmen...
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Пет Јан 15 2010, 12:22

-Што се случува кога Боки 13 ќе влезе во океан?
-Китовите почнуваат да пеат:
We are one big happy family!
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Пет Јан 15 2010, 23:21

Како се вика тенк на турски?

-Беља багер !
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by ?????? on Нед Јан 17 2010, 18:53

Го прашале мујо каква жена би сакал да има.А тој -да е паранормална.
-зошто паранормална?
мујо:да има пари и да биде нормална.

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Пон Јан 18 2010, 12:33

Копаат Мујо и Хасо дупка покрај банка. Поминувал Суљо и од банкоматот
зема пари. Но му паднала една книжна пара. Мујо ја здогледал парата и
му рекол на Хасо дека на Суљо му паднале 50 евра. Отишол Хасо ја земал
парата ја погледнал зачудено и ја искинал. Мујо зачудено го прашал:
- Зошто болан Хасо искина 50 евра?
А Хасо на тоа одговара:
- Кај си видел 50 евра со три нули?
- Сигурно се фалсификат. одговара Мујо.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Кидман on Пон Јан 18 2010, 13:50

Ги повикал Кралот Лав сите животни и им наредил,
- Ајде сега сите да се поделите, лево тие што се убави, десно тие што се паметни!
А жабата застанала на средина, - Ами сега јас кај да се расчешнувам побрзо...
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Пет Јан 22 2010, 14:06

9 од 10 мажи сакаат големи гради.
Тој 10-тиот ги сака останатите 9
Што е разликата меѓу терорист и жена ?
-Со терористот можете да преговарате понекогаш
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Саб Јан 23 2010, 12:12

После луда ноќ, дечкото ја прашува девојката:
- Ајде сега кажи ми колку си имала пред мене?
Девојката налутена молчи. После 3 саати молк, дечкото решава да прозбори:
- Па добро, извини, не требаше да поставам такво прашање, лута ли си ми?
- Доста бре, уште бројам!
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Вто Јан 26 2010, 14:46

Иде пословен човек на деловна вечера.

Жено јас отидов можеби вечер малце ќе се задржам?

Се враќа мажот во 7ч. сабајле и се начекува со жената на скали.

Она - Кај си бе Супермен

Он - Еве маче да ти кажам...

Она - Нема проблен Супермене

Он - Ама маче дај да ти објаснам

Она - Абе нема проблем Супермен ти оди и одмори се сега дома

Он - Ама маче знаеш јас .....

Она - Абе Супермен нема везе оди дома и одмори се

Он - Ама маче ти мислиш дека сум шврљал, не бе маче да ти објаснам,,,,

Она - Абе Супермен оди дома и одмори се

Он - Абе маче ти сумљаш во мене ,,,,а извини да те прашам зашто цело време ме викаш Супермен???

Она - Па само Супермен ги носи гаќите над панталоните
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by alisa on Чет Јан 28 2010, 09:47

Се шетале две чепкалки за заби по улица,
здогледале лижавче и искоментирале
- ВИДИ ГЛАВОЊА
avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by fragola on Пон Фед 01 2010, 01:03

Šef sakupio radnike pa kaze:

-Imam lošu vijest. Radi uštede firme moram otpustiti netkoga od vas.

-Mene ne mozete jer sam nacionalna manjina i mogu vas tuziti za rasizam- rece crnac.

-Ja sam zena. Odmah cu vas dati na sud radi šovinizma- rece sekretarica.

-Samo pokušajte pa cete završiti na sudu zbog religiozne diskriminacije- rece musliman.

-Probajte mi dati otkaz pa cu vas dati za diskriminaciju zbog godina- rece 70godišnji vodja grupe.

Sada svi pogledi padaju na mladog, bijeloga i zdravoga radnika.

Ovaj se na trenutak zamisli pa tiho kaze:

-U zadnje vrijeme mi se cini da sam gej...
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Сре Фед 03 2010, 22:39

Што се добива кога ќе се соблече Снежана пред седумте џуџиња?
- 7up.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Вто Фед 09 2010, 17:24

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Сре Фед 10 2010, 23:44

Прво улетува една напалена риба, па дига нозе, па скока наоколу, па улетува некој тип, па ќе ја дигне, па мислиш ќе ја секса, ама нема да ја секса, па ќе ја помести, па ќе ја фрли...и тоа хм...ти го викаат балет.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Чет Фед 11 2010, 00:35

И така остануваш два саата во дилема ќе биде или нема да биде
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by ?????? on Чет Фед 11 2010, 23:27

Едип: Сизифе аирлија работа
Сизиф: Едипе ај еби си матер

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by ?????? on Чет Фед 11 2010, 23:29

Што е тоа мало дрвено седи во ќоше и фрла струготини?
Пинокио што мастурбира

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by ?????? on Чет Фед 11 2010, 23:31

Која е најтешка операција кај жените?
Да и го извадиш машкиот полов орган од главата

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by ?????? on Чет Фед 11 2010, 23:32

Слава,кола,лова,пичиќи и дрога

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by ?????? on Чет Фед 11 2010, 23:36

Која е казната за бигамија?
Две ташти

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 18 Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот