Вицови

Страна 6 of 18 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next

Go down

Re: Вицови

Пишување by keti on Саб Јун 26 2010, 23:36

Едно утро, мајката на четири годишно девојче му појаснува:
-Ако продолжиш да си го цицаш палецот ќе се надуваш како балон!
Наредниот ден мајката заедно со ќерката присуствуваат на семеен собир.
Помеѓу присутните има и жена која е очигледно бремена. Малото девојче ја забележува идната мајка и неможе да се воздржи, оди до неа и и’ шепнува:
-Знам што си правела... smesko
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Саб Јун 26 2010, 23:47

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Пон Јун 28 2010, 11:27

Овој виц е многу стар и веројатно сите го знаете, ама нема врска, повторувањето е мајка на знаењето. Е, па вака:


Си биле двајца стажисти по медицина и требало да работат малку и во мртовечница. Си седеле тие така трета смена и по некое време огладнеле. И што да прават, во близина немало продавници, а цревата кркорат ли кркорат.
- Што ли јадел овој пред малку што го донесоа? А, што мислиш?
- А да го отвориме, само малку да ѕирнеме,а, што викаш?
И така тие му го расекле стомакот на мртовецот, кога оно полн стомак со гравче.
- Трчи по тањири, јас ќе го чувам!
Додека да се врати тој со тањирите овој веќе го излапал гравчето.
Кога видел овој, рекол:
- А бе што направи, зошто го изеде гравот без мене, па не виде ли дека имаше влакно внатре?
Буааааааааа, му се згадило на човекот и исповратил се. А другиот ја дочекал повраќотката во тањирите и почнал бргу да јаде!
- Фала што ми го подгреа гравот!!!
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by the nurse on Сре Јун 30 2010, 12:10

-Дали можеби е некој гладен?(пациентиве ми повраќаат)
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Сре Јун 30 2010, 12:11

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Чет Jул 01 2010, 15:14

Отишла Трпана кај својот доктор, но кај него имало многу гужва па овој ја препратил кај неговиот помлад колега со кој ја делеле ординацијата. По пет минути излетува Трпана од кај младиот доктор и целата испаничена трча и вришти по ходникот. Ја сопрел нејзиниот доктор и ја прибрал во својата ординација да види што се случило. После пет минути, влетува право во ординацијата на помладиот колега:
- Па добро бе колега, ти нормален ли си, женава има 63 години, две ќерки, четири внучиња, како си можел да и кажеш дека е трудна?
- Колега, а престана ли да ика?
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Чет Jул 01 2010, 21:56

Колку “ Р “ има во “ Бонанца “ ?

Трам, трам, трам Бонанцаа, трам, трам Бонанцаа !...
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Пет Jул 02 2010, 17:12

- Зошто дигитронот е најдобар пријател на човекот?
- Затоа што секогаш можеш да сметаш на него.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by alisa on Саб Jул 03 2010, 11:57

Си биле две желки.... И се возеле во авион.. И паднале во пустина.. Биле многу жедни, па тргнале по пустината да бараат вода... Така барајки наишле на едно вирче. И токму во моментот кога и двете се наведнале да се напијат вода, едната и рекла на другата:
„Еј.., ама немој да пиеш, се гадам од тебе“.. рекла првата желка.
"Па што ќе правиме сега и јас се гадам од тебе????!!!" - рекла втората.
„Па ако не те мрзи оди до дома и земи една чаша“ - и рекла првата на втората
"Ајде еве јас ќе тргнам по чаша само немој да пиеш вода додека не се вратам." -и поставува услов првата желка на втората.
"Додека не донесеш чаша нема да се напијам од вирчето".- рекла втората.

И тргнала едната желка по чаша, а оваа другата ја чекала покрај вирчето ...
И чекала... и чекала 3 години, 5 години, 10, 15, 30, 50, 70, 100, 120, 160, 180, 200.. и и се смачило веќе.. и си рекла:
"Многу време помина откога замина по чаша, дај јас да се напијам од водата, се може да и се има случено по патот".

Решила да се наведне и да се напие од вирчето.. Во моментот кога се наведнала, оваа другава излегува од една грмушка и жи вика:
„Аха!.. Ако се лажеме, поарно е да не тргнувам по чаша“!!!!!!
avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Саб Jул 03 2010, 14:28

Со швалер се разбива малер.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Кидман on Нед Jул 04 2010, 00:04

Си бил некој полицаец и му умрела мајката и се собрале сите роднини на
погреб. На полицаецот му заѕвонел телефонот и овој се јавува...
-Ало? Аха добро...
Го прашуваат сите што е работата, и овој вика:
-А бе несреќа у несреќа.... и на брат ми мајка му умрела
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by the nurse on Сре Jул 07 2010, 16:51

Odi zena na zabar.Sednuva i gi rasiruva nozete.Doktorot :-Ama,gospogjo jas sum stomatolog,ne ginekolog.-A,vie li na mojot mas Trpe mu gi pravevte vestackite zabi?-Da.-Epa,sega izvadete gi!


Последната промена е направена од hot nurse на Пет Jул 09 2010, 19:04. Мислењето е променето 1 пати
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by zbunet on Чет Jул 08 2010, 00:00

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Пет Jул 09 2010, 16:33

Трпе имал запек. Два саати седел на шоља и стенкал. Наеднаш снемало струја.
- Лелеее, Трпанооо, помагаааај!
Ете ја Трпана дотрчува.
- Добро бре што си се раздрал толку како мало дете си, снема струја и одма врескаш!
- Снемало струја!?... Уф ... јас помислив дека ми испаднаа очите.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Александра on Нед Jул 11 2010, 15:07

Трпе, за да не ја деранжираш Трпана, конзумирај топол компот од суви црни сливи, трипати на ден :kafe:
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by the nurse on Нед Jул 11 2010, 15:36

Мексиканец,американец и црнец некаде во САД наоѓаат волшебна лампа,и нормално дух кој исполнува желби.Црнецот посакал сите црнци да си отидат во Африка,каде богато ќе живеат.Мексиканецот, исто за своите сонародници.Останува американецот-белец да посака желба.-Си отидоа овие,сигурно?-прашува.-Да!-одговара духот. hehe -Епа,тогаш дај една кока-кола!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Пон Jул 12 2010, 19:42

Еве еден виц од мене за подобро расположение на оние кои не се расположени:


Чепка Трпе црно од под нокти. Налетува Цветко:
- Што ти е тоа црнила под нокти, кал или некое гомно!?
- Појма неам, баш тоа се мислам?
Ја зема Цветко раката на Трпе ја помирисува, па ја лизнува.
- Пу, пу, па ова е гомно!
- Баш тоа и си мислам,од кај кал у гаќи..
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Кидман on Вто Jул 13 2010, 11:56

леле Трпе... бљак...бљак....
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Чет Jул 15 2010, 13:57

Се муваат директорот и секретарката под биро.
- Директоре, го ставивте ли?
- Да, да!
- Лелееее колкав ви е, директоре!
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Тото on Чет Jул 15 2010, 14:49

smeenje bravo

avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Пет Jул 16 2010, 17:03Што е заедничко помеѓу сојата и вибратор?-И двете се замена за месо
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by the nurse on Пет Jул 16 2010, 18:50

Isto e ,ama ne e isto! kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by keti on Пет Jул 16 2010, 23:12

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Саб Jул 17 2010, 22:03

Три деца се натпреваруваат кој има поголемо памтење.

Првото: Еее, јас памтам кога го изговорив првиот збор...

Второто:
Јас памтам кога се редов и кога ми ја пресекоа папучната врска...

Третото:
Вие двајца врска немате, јас памтам кога отидов со татко ми во кафиќ, a се вратив дома со мајка ми!
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by trpe on Пон Jул 19 2010, 20:00

Трпана се вратила од пазар и му вика на Трпе.
- Имам една добра и една лоша вест, која ја сакаш прво?
- Е ај, добрата!
- Ти работат воздушните перничиња!
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 18 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот