Ваши фотографии

Страна 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман on Нед Мар 21 2010, 17:50Ова лево на сликата се конаците, а десно по скаличките долу е црквичето
на олтарот има икона од Исус и една од Богородица. Според правилата и традицијата, Исус се поставува десно, а Богородица лево на олтарот.
И така ги поставиле. Арно ама, утрото кога се разбудиле, ги нашле иконите преместени. Три дена со ред ги враќале на место, а утредента ги наоѓале преместени. На еден монах на сон му дошла Богородица и му рекла, не ме преместувајте, јас не сакам да му вртам грб на син ми.
Брррр... многу студи во црквичето

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by alisa on Вто Мар 23 2010, 19:29


alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by trpe on Чет Мар 25 2010, 21:50


trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман on Нед Апр 04 2010, 11:30- Тргни го рачето да те сликам!
- Сакам јас да го тргнам, ама сонцето ми ги плачи очињата


Последната промена е направена од Кидман на Нед Апр 04 2010, 11:34. Мислењето е променето 1 пати

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман on Нед Апр 04 2010, 11:33


Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман on Нед Апр 04 2010, 13:59


Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by zbunet on Нед Апр 04 2010, 20:05


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by zbunet on Нед Апр 04 2010, 20:05


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман on Нед Апр 04 2010, 20:40


Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман on Нед Апр 04 2010, 20:42


Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by alisa on Нед Апр 04 2010, 21:14

Кидман напиша:


На некого креативноста му е јака страна

alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by keti on Вто Апр 06 2010, 18:03

Кидман напиша:

Прекрасна изработка...многу ми се допага...

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман on Вто Апр 06 2010, 21:59

Клементина, Кети, ви чувам по едно

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by trpe on Вто Апр 20 2010, 22:56


trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by zbunet on Сре Апр 21 2010, 19:35

Кај бе Трпе све се погаѓаш у такви моменти ? Да не им тури вијагра у вода за да имаш шо да сликаш ?

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман on Саб Апр 24 2010, 23:13оваа фотографија се вика ,,Солун е наш,, и сликана е вчера

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by zbunet on Саб Апр 24 2010, 23:25


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман on Саб Мај 01 2010, 20:53


Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман on Саб Мај 01 2010, 20:55


Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман on Вто Мај 04 2010, 00:12


Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by Кидман on Вто Мај 04 2010, 00:24


Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Роденден

Пишување by keti on Саб Мај 08 2010, 20:17


keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by trpe on Нед Мај 09 2010, 18:28


trpe


Вратете се на почетокот Go down

Me or my fantasy

Пишување by keti on Нед Мај 16 2010, 15:07


keti


Вратете се на почетокот Go down

My hands

Пишување by keti on Нед Мај 16 2010, 15:12


keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ваши фотографии

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот