А вие згодни сте???

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by the nurse on Чет Јун 17 2010, 20:47

:Imam dolgi nokti! paga smea
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by the nurse on Пет Јун 18 2010, 15:42

Skoro pola od koleskive u posledno vreme stavija vestacki trepavici.Ubavo izgleda,samo jas ne smeam bidejki nosam leci,a mus mi vika:-Abe,da vi kaze nekoj deka e moderno i rogovi ce stavite! Cudna rabota,poznavam povece mazi so poubavi trepavici(pr.ovie trojca doma sto gi imam,pa nekoj od ovde...)od zenite.Stvarno ne e fer! trepka
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by zbunet on Пет Јун 18 2010, 17:04

So ako imam dolgi trepavici koa nemam karakter

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by the nurse on Пет Јун 18 2010, 18:00

Koj ti vika deka nemas karakter?
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by zbunet on Пет Јун 18 2010, 19:21

Se zezam vo kontekst na onaa : Demek so ako ima pari, koga ne znae da zivee.

Pa se obidov da napravam nekoja parodija od recenicata, ama pak nepsretno ja sostaviv

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by Кидман on Пет Јун 18 2010, 19:40

hot nurse напиша:Skoro pola od koleskive u posledno vreme stavija vestacki trepavici.Ubavo izgleda,samo jas ne smeam bidejki nosam leci,a mus mi vika:-Abe,da vi kaze nekoj deka e moderno i rogovi ce stavite! Cudna rabota,poznavam povece mazi so poubavi trepavici(pr.ovie trojca doma sto gi imam,pa nekoj od ovde...)od zenite.Stvarno ne e fer! trepka


Јас нема да ставам рогови
99% сум сигурна
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by the nurse on Саб Јун 19 2010, 00:58

Ni jas , osven ako neznaejki ni stavat kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by the nurse on Саб Јун 19 2010, 19:26

Денес се смеевме,за една со тоа трепавиците.Две недели ги има маж и уште не ја приметил,а комшијата од едно видување искоментирал дека добро и стојат!? iznenad
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by zbunet on Саб Јун 19 2010, 20:58

Oti maz je si ja smatra za ubaa i otsekogas mislel deka ima dolgi trepavici

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by the nurse on Вто Јун 29 2010, 21:35

Kaj nas doma majka mi i sestra mi otsekogas bile ubavici,a jas bev bubalica.Koga resiv da prestanam da bidam bubalica mislev deka e zabavno(gadno se zeznav).Zatoa sega sum si uspesna sestra(neuspesna inzenjerka).Sega pak sakam da sum bubalica,ama malce tesko odi.Najvazno e da si pameten,a zgodnocata e dosadna... flower
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by Кидман on Саб Jул 03 2010, 10:00

ако лажам, да ме пресечите кај што сум најтанка


avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by zbunet on Саб Jул 03 2010, 14:35

A ja kaj sum najdebel

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by Кидман on Саб Jул 03 2010, 15:22

Волкот во вратот е најдебел
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by zbunet on Саб Jул 03 2010, 16:15


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by Кидман on Сре Aвг 25 2010, 17:35

"Dogs never bite me. Only humans." M.Monroe

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by Александра on Пон Сеп 06 2010, 08:38

чудно, но вистинито:
една обична фризура, може да те позгодни за девет класи.
... или да те огрди frizura
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by Кидман on Пон Сеп 06 2010, 08:41

апсолутно!
како рече Коко Шанел
,, не постојат убави и грди жени. Само паметни и глупави,,
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by trpe on Пон Сеп 06 2010, 10:07

Е така де, лесно ви е на вас жените, фризурче, шминка, ова, она, а што да кажеме ние Ако некој ја офарба косата , ако исчупа веѓи , пак , ако се депилира . . . Во секој случај што и да направиме, многу е блиску границата да не не’ направат онакви . Е па сега видете на кого му е потешко!!! Затоа мора во секое време и на крај вие пак , а ние
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by Кидман on Пон Сеп 06 2010, 10:34

хахахахахахах......
Трпе, во форма си утрово

ела да те гушнам

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by zbunet on Пон Сеп 06 2010, 10:42

trpe напиша:Е така де, лесно ви е на вас жените, фризурче, шминка, ова, она, а што да кажеме ние Ако некој ја офарба косата , ако исчупа веѓи , пак , ако се депилира . . . Во секој случај што и да направиме, многу е блиску границата да не не’ направат онакви . Е па сега видете на кого му е потешко!!! Затоа мора во секое време и на крај вие пак , а ние


Они па не снеат

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by the nurse on Пон Сеп 06 2010, 10:50

Абе,доста едно бричење имате и тоа ве мрзи... trepka
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by zbunet on Пон Сеп 06 2010, 10:52

Ја имам јака брада, ама не идам контра и нормално иако свежо бричен ме критикува дека не сум се избричил добро

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by Кидман on Пон Сеп 06 2010, 11:00

вакви работи ние никогаш не правиме
- ни на само!
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by the nurse on Пон Сеп 06 2010, 11:27

Тоа со бричењето,па може малку и да боцка...поинтересно е flower
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by zbunet on Пон Сеп 06 2010, 11:33

Abe na edni im smeta, na drugi ne

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: А вие згодни сте???

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот