ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Александра on Нед Сеп 12 2010, 01:07

кога другарка ми почна да се чувствува осамена покрај сопругот и двата сина, отиде на трета среќа што се вика Александра kez
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse on Нед Сеп 12 2010, 11:10

Касно е веќе,а можеби и не.Една докторка кај мене,после два сина на 43-44г.се реши,сега ќе си родам една ќерка...И пак машко kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet on Пон Сеп 13 2010, 10:59

Значи жена сака да има дете кога ќе се почувствува осамена. Целосно внимание може само од бебе да добие.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Александра on Пон Сеп 13 2010, 11:24

paga smea да де!

кога жената се бори против осаменоста, тактички почнува вака
а завршува вака
kez
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet on Пон Сеп 13 2010, 11:41

Два пати ќар, а в’кот останува сам
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse on Пон Сеп 13 2010, 11:46

dalas2no напиша:paga smea да де!

кога жената се бори против осаменоста, тактички почнува вака
а завршува вака
kez
И после толку примери,пак ништо не сме научиле! guska
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet on Пон Сеп 13 2010, 11:48

Детето ќе порасне и ќе се одбие од цицка, ама таткото никогаш
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Тото on Пон Сеп 13 2010, 12:06

Секоја женска што сака неподелено внимание, нека ги извади цицките на мегдан. hehe
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse on Пон Сеп 13 2010, 12:08

paga smea Има некои како маж ми што се алергични на млеко(а уствари и јас не го поднесувам),може затоа он не сака поголеми,(барем така ми збори) iznenad
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet on Пон Сеп 13 2010, 12:25

Сигурно пробал па знае. Бљак ! Големи цицки, како не и’ е страм !
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse on Пон Сеп 13 2010, 12:34

Он уствари има траума од големи,крупни и влакнести жени.Кога бил мал имал уплав од некоја таква,и сега така ги учи дечкиве! kez Уствари,нема ништо против големи (како и секое машко нормално),но да се вистински и на тенко тело! flower
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet on Пон Сеп 20 2010, 15:52

Не би сакал да бидам јавна личност затоа што ќе ме препознаваат само забегани како мене.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Александра on Пон Сеп 20 2010, 19:50

да се мислиш со саати (не дај боже, денови) кому, дали да се јавиш и што да кажеш, а во меѓувреме никој да не те побара ... бррр pale
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet on Чет Сеп 30 2010, 16:53

Ако си осамен и никој не те бара значи до тебе е. Ако си осамен иако те бараат значи до нив е.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse on Чет Сеп 30 2010, 19:08

Колку би ми годела неколкудневна осаменост, никој да не заѕвони,ниту да ми го спомне името...Само неколку дена,после се по старо
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Кидман on Чет Сеп 30 2010, 23:01

така ти се чини
јас со работата отсуствувам често од дома, немаш појма колку ми недостасуваат и само им праќам смс
едноставно се навикнуваш на тој ритам
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse on Чет Сеп 30 2010, 23:05

Не зборам за овие дома, зборам за овие од работа што ми досаѓаат и по дома.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet on Чет Сеп 30 2010, 23:20

Може искрено те сакаат
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse on Чет Сеп 30 2010, 23:26

Ептен,,искрено,, Ако не добијам некој удар или тумор у мозок од толку зборење на телефон,ќе бидам среќна.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Александра on Вто Окт 12 2010, 22:42

малите чуда не и` се случуваат на толпата туку на поединецот
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet on Чет Ное 04 2010, 14:01

Милосрдна жена е таа која се разголува затоа што дава утеха на тажни очи.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by keti on Чет Ное 04 2010, 23:51

Ја разгледав оваа тема и видов дека ме нема овде, а за да не се делам од групата, еве да напишам и јас нешто...
НЕ МИ Е ЈАСНО ЗОШТО ДА БИДЕМЕ ОСАМЕНИ, КОГА ТОЛКУ УБАВО СЕ ДРУЖИМЕ ОВДЕ НА ФОРУМОТ, СИ РАЗМЕНУВАМЕ РАЗНИ ИНФОРМАЦИИ, РАЗМИСЛУВАЊА, УБАВИ ПИШАНИ ЗБОРОВИ, ВИЦОВИ, МУЗИКА... ИМА ОД СЕ ПО НЕШТО ЗА ДА НИ БИДЕ ИНТЕРЕСНО И ЗАБАВНО... ПОТРЕБНО Е САМО ДА СИ ЧИТАМЕ И ДА СИ УЖИВАМЕ...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet on Пон Јан 10 2011, 20:39

Осаменоста е избор кога имаш полош избор.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by trpe on Чет Јан 13 2011, 02:49

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet on Сре Мар 16 2011, 11:19

Само мобилните телефонски компании вистински ја сфаќаат вредноста на пријателството и како е во интерес на нивниот профит ќе не’ натераат сите да се засакаме.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот