Културни манири

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Културни манири

Пишување by the nurse on Нед Окт 24 2010, 21:36

И... го најде? kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Нед Окт 24 2010, 21:46

Обично го наоѓам, значи му треба нешто. Можеш да ми го замислиш запрепастеното affraid ми лице кога еднаш во милион години нема да најдам зајак.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by the nurse on Нед Окт 24 2010, 21:48

paga smeaМожам...да замислам.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Нед Окт 24 2010, 21:52

E zatoa sum stalno afro

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by Александра on Пон Окт 25 2010, 14:13

zbunet напиша:Да бидеш културен и воздржан најчесто значи дека ти е сеедно.

првиот диктира како ќе биде.
ако првиот почне `културно`, не е културно да му одговориш `некултурно` zakacko
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Вто Окт 26 2010, 16:35

Ако заминам од овој свет и некоја не му даде на мужот бар 40 дена, значи стварно ме поштувала

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by the nurse on Вто Окт 26 2010, 16:48

Што ти е муабетов!? iznenad Ќе ти речев нешто,ама не ...ќе си бидам културна kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Сре Ное 24 2010, 21:06

На неприметлив начин го вметнала и во позадина на телефонот кога ќе го вклучам се појавува нејзиното око, што значи „ Те гледам што правиш“ affraid

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by fragola on Сре Ное 24 2010, 22:54

Ljubeznost znaci iskezenost dodeka niz mislite vi letaat boksovi upateni kon doticniot.
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Чет Ное 25 2010, 00:36

kez 10

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by trpe on Чет Ное 25 2010, 11:03

тивко, тивко, не галамете, колешка ми спие на биро!
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by trpe on Чет Ное 25 2010, 11:07

А да ми падне нешто као случајно, би било културно да ја разбудам така
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Чет Ное 25 2010, 11:48

Setaj se otkopcan dukan, sigurno ke vidi i ke se rasoni kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да спакувате мачка за подарок

Пишување by trpe on Пет Ное 26 2010, 15:28

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Саб Дек 04 2010, 21:31

Култура е да не бараш веднаш, но ако таа прва ти побара значи дека си претерал со културата.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by Кидман on Саб Дек 04 2010, 21:37

мааа директно конкурирај за Министер за Култура
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by keti on Нед Дек 05 2010, 13:30

Не го подучувај Кидман, може ќе посака да конкурира... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Вто Јан 11 2011, 22:43

Да бидеш нежен со нежните, груб со грубите, културен со културните тоа значи да бидеш волк кој личи на јагне.
Лично, тоа е мојот идеал.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by the nurse on Сре Јан 12 2011, 01:37

zbunet напиша:Да бидеш нежен со нежните, груб со грубите, културен со културните тоа значи да бидеш волк кој личи на јагне.
Лично, тоа е мојот идеал.

Е да... smesko
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by Александра on Нед Јан 16 2011, 16:13

кога домаќините треба да ручаат, гостите треба да си одат taxi
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Сре Фед 09 2011, 01:36

Не постојат пријатели или непријатели. Постојат само пријатни и непријатни односи.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by keti on Сре Фед 09 2011, 08:51

Дали односите ќе бидат пријатни или непријатни зависи пред се од нашиот однос... guska
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Нед Фед 20 2011, 20:43

Најблизок до човекот е шимпанзото, значи комшиите ти се шимпанзи.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by Кидман on Нед Фед 20 2011, 22:09

Kulturnite maniri se pridobivka uvezena od Zapad i kako i se drugo, ne odgovaraat na nasiot mentalitet
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Нед Мар 06 2011, 22:03

Културен значи образовен, но образовен не значи нужно културен.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот