Културни манири

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Културни манири

Пишување by Александра on Вто Мар 08 2011, 01:52

имам проблем како културно да им возвратам на оние кои денес културно ќе ми честитаат празник. никако да се воздржам и да не им посакам „и на ваша глава“
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by the nurse on Вто Мар 08 2011, 15:49

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Саб Апр 02 2011, 15:49

Кај нас е честа појава интелектуалци да работат како физикалци. Работа ко работа, ќе се навикнат, но не можат да се навикнат на културниот шок при културолошката разлика во работната средина која ги опкружува.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by keti on Саб Апр 02 2011, 16:35

Знаеш зошто е тоа така...Прво треба да да ја согледаш средината во која живееш, за да може после, кога ќе си дојдеш на вистинското место да знаеш како да постапуваш...но секогаш во интерес на народот... trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Вто Апр 26 2011, 19:32

Културата е врвен прозвод на умот кој имплицира технолошки напредок, висок стандард и организираност. Кој од овие три кај нас фали за да бидеме културни? kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by trpe on Сре Мај 04 2011, 13:53

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Сре Мај 04 2011, 15:50

Абе фраер и башка се глеа дека ја сака kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by the nurse on Сре Мај 04 2011, 16:01

Zatoa i kupil nejze poise... kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Сре Мај 04 2011, 16:03

Ех, љубов kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by trpe on Пон Мај 09 2011, 14:56

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Сре Мај 18 2011, 08:06

‎"Ne se predavaj, glava gore, bla, bla, bla." Za da ne go znaes toa treba da si maloumen. Mislam deka toa saka da ti kaze. Koga bi sakal da te soslusa ne bi tropal gluposti. kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by trpe on Нед Мај 29 2011, 16:15

Натпревар во бокс, едниот боксер нокаудиран и судијата одбројува дали ќе стане, а од публика се слуша еден глас од стара баба:
- Нема да стане, го знам јас од автобус.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Саб Aвг 06 2011, 14:42

Koj popusta ne e vo pravo, sekako gresi kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by the nurse on Саб Aвг 06 2011, 15:08

zbunet напиша:Koj popusta ne e vo pravo, sekako gresi kez
Bas taka ...nekogas vinata ne e vo toj sto gresi,tuku vo toj mu popusta.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Саб Aвг 13 2011, 10:51

Во нас постојат добро и лошо и треба да се одржува рамнотежа, но лошото знае да се камуфлира и да се преставува како добро и да ти сугерира дека добрите работи во тебе се штетни за тебе
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by the nurse on Саб Aвг 13 2011, 19:46

Во секое зло има и арно...во секое арно,бар зрнце зло...оти многу арно, не е на арно smesko
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Вто Сеп 06 2011, 00:20

Добар и слаб човек - го сакаат сожаливо. Силен и добар - го сакаат и почитуваат kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by Кидман on Вто Сеп 06 2011, 00:41

hot nurse напиша:Во секое зло има и арно...во секое арно,бар зрнце зло...оти многу арно, не е на арно

така е
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by Кидман on Вто Сеп 06 2011, 00:42

zbunet напиша:Добар и слаб човек - го сакаат сожаливо. Силен и добар - го сакаат и почитуваат

taka e
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Нед Окт 30 2011, 11:06

Не се изразувај двосмислено каде има глуп народ кој сфаќа буквално kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by the nurse on Нед Окт 30 2011, 11:46

Najtesko e da se druzis so lugje, koi ne ti go razbiraat humorot.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Пет Ное 18 2011, 14:03

Ne ocekuvaj od bezvreden da ti priznae deka vredis, ne ocekuvaj od parazit da ti priznae deka imas zaslugi smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by trpe on Чет Дек 01 2011, 11:31

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by the nurse on Сре Дек 14 2011, 17:34

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by zbunet on Саб Фед 04 2012, 23:48

Да кажеш вистината некому, треба навистина да те налути smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Културни манири

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот