Кој учи-знае, кој штеди-има?

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Чет Окт 21 2010, 18:57

Кој на лесни жени се восхитува кои не знаат да исперат и да зготват, оџак негов нема да чади, ама бар ќе може да си одбере кондури од пред врата.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse on Чет Окт 21 2010, 19:00

paga smea Браво,домаќине!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Пон Дек 20 2010, 17:50

Кога сакаш, а не можеш е исто како да можеш, а не сакаш
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse on Пон Дек 20 2010, 18:23

Исто е,ама не е исто smesko
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Александра on Пон Дек 20 2010, 20:36

zbunet напиша:Кога сакаш, а не можеш е исто како да можеш, а не сакаш


iznenad
значи ти можеш се`, само не сакаш се` - блазе тебе paga smea
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Вто Јан 11 2011, 22:34

За да ти нудат наместо да бараш, ти нуди и ќе те сметаат за богат кому евтино нудат.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ефтино и еколошки

Пишување by trpe on Чет Јан 13 2011, 03:08

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Чет Фед 10 2011, 21:36

Која е разликата од теорија до пракса? Колку од љубовен до порно филм.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse on Пет Фед 11 2011, 00:16

И откако ќе станеш пеперутка,за некои засекогаш остануваш гасеница.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Александра on Пон Фед 14 2011, 15:26

Кој учи а не мисли - е изгубен. Кој мисли а не учи - е во голема опасност.

Конфучие
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Чет Фед 24 2011, 14:47

Кога си тажен работи нешто каде не треба да зборуваш оти види до каде те дотера зборувањето
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe on Саб Фед 26 2011, 11:06

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by alisa on Нед Фед 27 2011, 01:01

avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by keti on Пон Фед 28 2011, 00:50

Браво Алиса, идејата е навистина интересна...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Нед Мар 13 2011, 18:08

Како своја рака друга не може така да те почеша. Посебно ако е недостапно место
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Вто Мај 03 2011, 15:58

Често кога е нешто “наше“ е всушност “ничие“.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe on Сре Мај 04 2011, 14:00

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Саб Мај 07 2011, 01:01

Не помагај секому кој е паднат во дупка. Поарно затрупај го од колку и тебе да те повлече. smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by keti on Саб Мај 07 2011, 19:40

Некогаш вреди да ризикуваш за да му помогнеш на оној што е паднат „во дупка“...може баш тој ќе ти помогне да го достигнеш својот врв... trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Пон Мај 16 2011, 02:01

Како се станува успешен и убедлив говорник? Ќе земеш природно сомничава жена на која повремено ќе и’ даваш помали поводи и ќе имаш можност непрестано да се усовршуваш. kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe on Пон Мај 23 2011, 12:39

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Вто Јун 14 2011, 22:32

Како ќе препознаеш ситна душа? Често раскажува колку е тој голем. smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by keti on Сре Јун 15 2011, 08:05

zbunet напиша:Како се станува успешен и убедлив говорник? Ќе земеш природно сомничава жена на која повремено ќе и’ даваш помали поводи и ќе имаш можност непрестано да се усовршуваш. kez

А важи ли истото и за природно сомничав маж? kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Саб Јун 18 2011, 19:36

Sitiot pocesto sere od gladniot ajde be
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse on Саб Јун 18 2011, 21:37

ТВОИТЕ ЗБОРОВИ...ЗБОРУВААТ ЗА ТЕБЕ СЕ'
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот