Кој учи-знае, кој штеди-има?

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Нед Јун 13 2010, 12:07

Умната таа

Има многу што начекаа кога ептен се распаѓаше државава ( она и сега се распаѓа, ама поспоро). Најнеписмените овчари станаа газди, министри итн, така да не треба да не’ чуди што ни’ се случува. Гарант мислат дека скапите парфеми се замена за бањање, а џакузите им се повеќе за фалба. Кога ќе го залиже некое младо у скут мора прво да исплука тоа урдата што му се собрала зад уши.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse on Нед Јун 13 2010, 14:39

paga smea guska
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Пон Јун 21 2010, 00:57

Некој учи за повеќе да знае, друг за повеќе да заработува, трет за повеќе да забушава.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse on Пон Јун 21 2010, 01:05

Во право си,а овие третите сега најмногу ги има
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Чет Jул 01 2010, 12:31

Треба да внимаваш што учиш за не ти биде џабе знаењето
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse on Чет Jул 01 2010, 12:35

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe on Сре Jул 07 2010, 19:16

Каков изум, каков геније... Кој сака да има, мора и да штеди, а не да фрла скоро нови работи. Има да си го отслужи своето до крај


avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse on Сре Jул 07 2010, 19:51

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Саб Aвг 07 2010, 22:44

Оној кој знае ги штеди тие околу него
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse on Саб Aвг 07 2010, 23:17

Ама затоа пати,а тие околу него тоа не го ни забележуваат
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Саб Aвг 07 2010, 23:18

Ne gi prokockuva
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe on Нед Aвг 15 2010, 01:28

Кој си штеди ќе има и за другпат

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Вто Сеп 14 2010, 20:43

Зад големи зборови, стои мало куре
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse on Вто Сеп 14 2010, 22:09

Кажи им го тоа на политичарите kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Вто Сеп 14 2010, 22:23

Sega site stanaa politicari
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse on Вто Сеп 14 2010, 22:25

Значи сите се такви... kez Големи зборови, а мало ...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Вто Сеп 14 2010, 22:47

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Чет Сеп 30 2010, 11:48

Сите од прилика исто продаваме, но немаме сите прилика скапо да го продадеме.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse on Чет Сеп 30 2010, 11:50

Купувачот што дава најмногу,обично изгледа најнепривлечно.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Кидман on Саб Окт 02 2010, 09:17

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Сре Окт 06 2010, 11:02

Жените можат повеќе работи да завршат од мажите...и повеќе пати
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse on Сре Окт 06 2010, 11:04

Е токму на тоа мислевме во онаа денешната тема ,,Од сите мисли...,,повеќе пати е повеќе пати kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Саб Окт 09 2010, 21:04

Успешен значи досаден.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Тото on Саб Окт 09 2010, 21:23

zbunet напиша:Успешен значи досаден.згодна значи празноглава
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот