Кој учи-знае, кој штеди-има?

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe on Пон Дек 21 2009, 23:02

А ако претходно не биле испрани ќе добиеш 10 катанги

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Пон Дек 21 2009, 23:04

А од две се добива - битанга

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Кидман on Пон Дек 21 2009, 23:16

кој учи знае,
кој штеди е стечаец

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Пон Дек 21 2009, 23:18

Цел живот се учи за да го употреби на оној свет стекнатото знаење

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe on Сре Јан 27 2010, 20:08Зошто да давам пари за скара, кога можам да уштедам

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by alisa on Пет Јан 29 2010, 14:09

" Сé додека си жив продолжи да учиш како да живееш. "

Сенека (55 пр.н.е. - 40 пр.н.е.)

alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe on Вто Фед 16 2010, 15:51


trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Александра on Пон Фед 22 2010, 20:46


Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by fragola on Чет Фед 25 2010, 00:54

Koj si go stedi mozokot, ne uci i nisto ne znae...ama pa mozok ima

fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by alisa on Вто Мар 23 2010, 19:01

Не може да штеди оној што нема, затоа што нема што да штеди, значи прво треба да имаш, па потоа да штедиш. А оној што има не мора да штеди, а и по забавно е да трошиш, отколку да штедиш


alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Вто Мар 23 2010, 21:43

Оној кој штеди си го расипува здравјето и нервите заради некои подобри времиња во кои нема да му останат многу нерви и здравје

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe on Пет Мар 26 2010, 20:35

Штедење е мудрост на трошењето

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Пон Мај 03 2010, 21:01

За да ги научам основните животни лекции имав не-среќа да бидам во друштво со друштвениот отпад. Додека живеев меѓу таквото ѓубре кое отворено смрдеше, сватив какво ѓубре во себе прикриваат наводните светци.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by keti on Вто Мај 04 2010, 15:33

zbunet напиша:За да ги научам основните животни лекции имав не-среќа да бидам во друштво со друштвениот отпад. Додека живеев меѓу таквото ѓубре кое отворено смрдеше, сватив какво ѓубре во себе прикриваат наводните светци.

Кое е чарето од научената лекција?...

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Сре Мај 05 2010, 00:23

Најчесто си ја ишкаат мувата затоа што им е полесно да наоѓаат мани на другите и наводно со добри намери да ги корегираат, со подмолна цел себе си да се истакнат на тој начин. Значи прикриена и замаскирана суровост

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Кидман on Сре Мај 05 2010, 00:27

јас на сите се пофалив дека си купив машинче за месење леб
го купив заради тие адитивите и боите со кои го поцрнуваат или обелуваат лебот
ама испадна многу економично...
маж ми ми купи вреќа брашно - 14ден/кг
ние дома јадеме кило леб на ден, порано купувавме од тој сечениот леб на жито-лукс, тој кошташе 35ден/400гр, значи сме трошеле околу 90ден на ден.
со машинчето, кило леб ми испаѓа некои 8ден, тоа ти се 80ден. дневно заштедени. по 30дена, 2400денари месечно.значи за два месеци си се исплаќа сама
струја троши колку една сијалица

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Сре Мај 05 2010, 00:31


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Кидман on Сре Мај 05 2010, 00:36

мекици не знае да прави

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Сре Мај 05 2010, 00:41

Значи сеуште жената е незаменлива

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Кидман on Сре Мај 05 2010, 00:53

паа...... има уште пар ствари во кои е незаменлива
ама тоа е за еден друг подфорум

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Вто Мај 25 2010, 14:56

Кој има троши, кој нема продава демагогии.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse on Вто Мај 25 2010, 15:00


the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Вто Мај 25 2010, 15:04


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Нед Јун 13 2010, 00:43

Ако немаш педигре ќе мораш супер многу да учиш за да станеш суперпаметен и супер многу да штедиш за да ги достигнеш просечните со педигре.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse on Нед Јун 13 2010, 01:37

А денешниве со педигре се се со ,,јак,,генетски материјал,се гледа по нив и нивното потомство.Да не зборам за манирите кои ги ,,поседуваат,,Господа со изглед и понашање на слуги.Се е наопаку,порано да бидеш благородник ,требало да бидеш најдобар,најдоблесен од сите.Сега изиграваат господа ситни души(крупни крадци)кои се женат со женски со сумњиво минато(обично им се тоа втори жени)кои после тоа стануваат тешки госпоѓи кои неуспешно ги кријат ,, копитата ,, во ,,Балдинини,,и сл.Најмуваат жени да им ја работат домашната работа,децата им ги чува ,,успешно,,локалниот дилер и така се ,, аристократско,, и за на бал...

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот