Кој учи-знае, кој штеди-има?

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Пон Јун 20 2011, 12:36

Koj stedi ima, ama nema nisto da znae kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse on Пон Јун 20 2011, 21:42

„Да знаеш а сепак да мислиш дека не знаеш е највисокото постигнување.
Да не знаеш а сепак да мислиш дека знаеш е болест.“ jazik
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by keti on Пон Јун 20 2011, 22:26

dalas2no напиша:Кој учи а не мисли - е изгубен. Кој мисли а не учи - е во голема опасност.

Конфучие

УЧАМ МИСЛЕЈЌИ - МИСЛАМ УЧЕЈЌИ ... smeenje

КЕТИ
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Нед Jул 03 2011, 15:03

Ако некој те пофали, ти брзо смислувај изговор како да го одбиеш за тоа што последователно ќе ти го побара kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse on Чет Jул 07 2011, 21:14

Toj sto znae i znae deka znae - UCI OD NEGO

Toj sto znae i ne znae deka znae - KAZI MU

Toj sto ne znae i znae deka neznae - NAUCI GO

Toj sto ne znae i ne znae deka ne znae - BEGAJ OD NEGO
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Пон Jул 18 2011, 11:53

Тие кои се неодговорни и мрзеливи господ им помага со среќни случки за да преживеат. На тие кои се одговорни и вредни не им треба помош затоа што сами ќе се снајдат kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse on Вто Jул 19 2011, 23:07

Па,после ги спојува едните со другите smesko
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by keti on Сре Jул 20 2011, 12:30

Тоа е така за да им биде поинтересно...и...така едните цел живот ќе си работат, а другите цел живот ќе се излежаваат...„Калимеро нема правда“ kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Пет Aвг 05 2011, 10:25

Само најаден може да брои ѕвезди и да им се восхитува, во спротивно баш му е гајле што има таму горе smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by keti on Пет Aвг 05 2011, 15:50

Кој учи-знае, кој штеди-има ...и ... не ги троши парите за глупости... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Чет Сеп 15 2011, 12:09

Колку и да сакаме да сокриеме оставаме нешто зад себе затоа што некој несакајќи ќе го нагази kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe on Вто Сеп 20 2011, 15:06

Во местата без струја перењето на алишта е долготраен процес. Но Bicilicuadora може значително да помогне. Bicilicuadora - е комбинација од шпанските зборови велосипед и машина за перење алишта.

Одличен начин да ја исперете вашата облека и да останете во добра форма, во исто време без да потрошите ниту еден денар за струја. Со промена на брзината се постигнува и ефектот на центрифуга.avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Сре Јан 11 2012, 14:30

Не си се лути на себе оти животот е пун со финти и не можеш сите да ги знаеш kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse on Чет Јан 12 2012, 17:36

Трикот е...да дознаеш што повеќе трикови...пред останатите kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Саб Мај 19 2012, 15:31

Ne bidi kopija, maltretiraj gi drugite na svoj nacin kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот