Кој учи-знае, кој штеди-има?

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Саб Сеп 05 2009, 00:34

Onodel ne onodel vreme minuva na ...se
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Александра on Пон Сеп 07 2009, 19:51

Од тоа што сум учела, досега многу малку сум искористила,
а од тоа што сум штедела сум потрошила десетпати повеќе.

Наравоучение: Требало помалку да учам, а повеќе да штедам :P. Но, има време, млада сум, ќе ги исправам грешките ;)
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Пон Сеп 07 2009, 19:56

сега ме збуни :збунет:
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Александра on Пон Сеп 07 2009, 20:00

ако де, така те личи :гушка:
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Пон Сеп 07 2009, 20:08

Nitu ucam, nitu stedam, nitu go e . . .
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by ?????? on Пет Сеп 11 2009, 22:56Овој изгледа многу штедел, па затоа и има !!!

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Саб Сеп 12 2009, 08:57

Кој штедел долари бајаги се заебал
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by fragola on Сре Сеп 30 2009, 21:35

Kolku i da ucam nema da doznaam do koga ke bidam ziva za da stedam.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by ?????? on Сре Сеп 30 2009, 22:31

кој учи - треба да плати партиципација
кој штеди - парите ќе му ги изеде инфлација

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Сре Сеп 30 2009, 23:39

Paricka po paricka - prasence
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe on Пет Окт 16 2009, 22:49Јас многу штедам за да имам повеќе и затоа си ја рециклирам тоалетната хартија повеќе пати.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Александра on Саб Окт 17 2009, 14:37

јас учам да се штедам


Последната промена е направена од dalas2no на Саб Окт 17 2009, 22:49. Мислењето е променето 2 пати.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Тото on Саб Окт 17 2009, 15:35

јас оште учум и не знам колко знам пошо тија ќељавте професоре обично не са слажат су мене пу тоа прашање, а за штедејне, тија мојте дома викаа сум штидел само на сапун, ама тоа са смени уткоа одум со таа мојта пијанистка :бацка:
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Нед Окт 18 2009, 12:45

Учи да за да знае како да не му штрчи некој екстремитет надвор од чергата и да му настине
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by ?????? on Пон Окт 26 2009, 19:02

... а кој три ноќи не е спиен...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by ?????? on Сре Окт 28 2009, 01:02

Зависи ШТО учи, а тој што штеди џабе му е само да има

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Сре Окт 28 2009, 20:43

Nema gajle, ke se najde koj da mu gi trosi ako ne znae samiot
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe on Вто Ное 03 2009, 11:23

Две во едно

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Вто Ное 03 2009, 23:28

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by fragola on Пон Ное 09 2009, 20:48

Koj gleda da si se zastedi,nema da nauci.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Пон Ное 09 2009, 23:33

луѓето се делат на оние кои знаат што кажуваат и на оние што кажуваат што знаат
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe on Пон Дек 21 2009, 13:13

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Александра on Пон Дек 21 2009, 14:42

dalas2no напиша:јас учам да се штедам

fragola напиша:Koj gleda da si se zastedi,nema da nauci.

a?
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by ?????? on Пон Дек 21 2009, 15:26

Ако сам не се поштедиш, никој не те штеди

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet on Пон Дек 21 2009, 22:59

Што мислите, дали има нешто вистина во оваа поговорка ?


Од стара комунистичко - женска гаќа, се прават 10 танги
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот