БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман on Пет Jул 30 2010, 19:47

ќерка ми и другарка и, глумат тетки големи
- ееееј, ма каде си ти.... од кога не сум те видела....како си... вработена си? имаш деца? каков ти беше пороѓајот? леле мене кога ми дојдоа болките....

( се газев од смеење, ама и од чудење како не внимаваме што зборуваме пред нив)
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse on Пет Jул 30 2010, 20:08

klementina напиша:Кога бев мала дома чувавме мачка. И така еден ден додека ја галев јас мачката и реков:
- Мацо, мацо, многу си убава, ама тоа мустаќите...Не бива женско со мустаќи .
И од зборови поминав на дело. Ги земав ножиците и крц, крц, и ги исеков мустаќите
paga smea Сум шишала кукли(чекајки залудно да им порасне коса),сум сечела фустан правејки блуза и сукња...Ама ова guska
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet on Нед Aвг 01 2010, 01:25

Nacekav edna kukla i se trlav od nea i me fatija na delo. I dolgo me zaebavaa za toa
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман on Нед Aвг 01 2010, 14:15

Внук ми не знае да рече Р
и јас го задевам, ај речи Рак. - Лак ... ај речи Рада. - Лада
ај речи Рајно. А тој молчи. Е ајде де речи Рајно...,
- Тете, не мозам да лечам како сто тлеба и ќе лечам лајно. Ти ме пушташ така да зболувам?

ахахахаахах.... ми го спушти....хахахахах.... -Не, му викам миличко, тете згреши...(ахахахахахаа... како сум се смеела)
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse on Пон Aвг 02 2010, 15:33

Малото,кога беше некаде околу 2 год. малтерисуваше еднаш со маргарин во детската соба,а другпат пак кречеше со јогурт.Што да му праиш,,,Денис напаст,, и ,,Проблем чајлд,, во едно!!!Да го остаиме сам ќе биде и ,,Сам дома,, ceska И тоа се го праеше кога сме со гости,а се заќути нешто праи беља!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман on Саб Aвг 14 2010, 15:19

Ќерка ми кога ќе порасне сака да биде Барбика
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by trpe on Нед Aвг 15 2010, 01:58

За малку ќе заборавев ова да ви го кажам, ај па да си легнам! Е па вака...

Тука во комшии има едни деца, средношколци, па се договориле со друштвото да одат на Велешко езеро . Се собрале десетина деца и отишле на железничка и купиле повратни карти Скопје-Велес. Возот малку доцнел, и кога пристигнал на железничка, се качиле и се сместиле во купеата, ла, ла, ла, среќни и весели, ќе одат децата на Велешко!
По некое време, влегол кондуктерот и им побарал карти. Децата му ги дале картите на кондуктерот. Кондуктерот ги видел картите и ги прашал децата:
-Деца, каде одите вие?
-Па за Велес .
-А, знаете каде одите сега?
-Па во Велес!
-Е,па одите во погрешна насока, возов оди за Куманово!
Ха,ха,ха, децата слатко се изнасмеале, мислеле дека кондуктерот сака да се пошегува со нив, ама кога и по втор пат им повторил, сфатиле дека го згрешиле возот

И така се прошетале до Куманово, непланирано
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse on Пон Aвг 16 2010, 23:44

Со децава играме со топка во вода и малото,те не може да ја фaти,те ја фрла предалеку,те само нему да му ја дофрламе...Се налути,се откажа демонстративно:-Вие играјте!Јас ќе ви бидам coach! ceska
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман on Пон Aвг 16 2010, 23:52

сестра ми му вика на зет ми, - еј срце, се лупиш на грбот
а малиот, - Се лупиш? значи ти си тато кромид
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse on Нед Aвг 29 2010, 10:51

Малото излегува од вода и се затрча да прска една госпоѓа која отпозади му се причинила како мене.Не го искараа,се изнасмеаа ceska А големиов се запна(не му дозволивме)да ги сними(па да ги пуштел на јутјуб!?) еден пар симпатични стари унгарци кои ни беа соседи со куќите,како пливаат со детски гуми за пливање и маици (баш беа слатки како дечиња) flower
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse on Пон Aвг 30 2010, 23:01

Вечерва на внука ми и беше роденден,и ја прашуваме со каква слика е тортата(нели на децава само тоа им е важно).Со Бети Буп-ни одговара(а знаеме дека не го гледала тој цртан).Која е таа?-прашуваат.Една ,, докторка,, што ја видов во компјутерот на тетка ми!? iznenad
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet on Пон Aвг 30 2010, 23:25

Neka i e sreken rodenden ...i na Beti Bup
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse on Вто Aвг 31 2010, 00:10

guska Фала!П.С.Морам и овој бисер од внука ми.Ја свири нотната скала и пее до-ре-ми-фа-сол-ла-си-до-ра-бо-та!!!??? paga smea
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман on Вто Aвг 31 2010, 09:06

Внука ми има 3.5 години и на баба ѝ и рекла, -Ми го уништи животот! ( тоа сигурно од некоја серија)
а бабава бисер уште поголем, - Што сум ѝ напраила, така да ми рече?
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet on Вто Aвг 31 2010, 11:28

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse on Сре Сеп 01 2010, 09:58

I wish:I could clone myself!-малото сабајле.И моето вистинско јас да остане дома да игра.А-му велам,и јас да се клонирам и некоја друга мама да оди на работа,ама таа платата ќе си ја троши...И ќе отиде кај друг татко-се надоврзува тато.Кој за што го боле.. kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман on Сре Сеп 01 2010, 11:26

Ја суредувам детската и куклите ги нафрлав во корпата,
ќерка ми ми застана до мене со рачињата на половина и ми вика,
- Добро, ти не мислиш дека некого може го боли кога така го фрлаш?
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet on Сре Сеп 01 2010, 11:31

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse on Нед Сеп 12 2010, 11:16

Јас сум за ќотек,вчера ме збеснаа,денес малото ми напишало:-J LOVE YOU MOM! 10.000.000.times! И плус,што убава ме нацртало! ceska И после како да им се лутиш! guska
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet on Пон Сеп 13 2010, 11:27

Кога ќе се налутиш на некој кого сакаш, ќе ти биде криво ако ти возврати покажувајќи колку те сака.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by keti on Пон Сеп 13 2010, 13:57

Има многу вистина во ова...Штета што не можеме да го вратиме времето и да си ги поправиме грешките...Останува само да учиме од искуствата и да ги пренесуваме на други...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet on Пон Сеп 13 2010, 14:09

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by the nurse on Пон Сеп 13 2010, 19:33

Ме потсети Кидман со тортата.Син ми скоро ќе прави 12г. и уште пред неколку месеци бара(вкусот не му е важен) да имало слика со гола женска!? iznenad Не може!-му одговараме. jazik Ама само во топлес,не мора цела гола да биде! konjce
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Кидман on Пон Сеп 13 2010, 19:36

напредно дете бре.....
син ми ќе полни 13, фаќа женски убав на мајка, ама има и критериум, мора да се постари од него барем една година, повисоки и такви ги бира со цициња, со газиња, ако се и подебелки
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by zbunet on Пон Сеп 13 2010, 20:34

Со среќа нека му е роденденот !

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: БИСЕРИ НА НАШИТЕ БИСЕРЧИЊА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот