РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Чет Окт 07 2010, 17:33

Навистина така било,се што сме правеле ко деца ,нашите ни го враќаат.Се лутам на моите што не излегуваат од вода и се прејадуваат сладолед(јас па и мраз јадев)а мајка ми ми вели:-Не ми кажувај,иста жаба беше! За сестра ми па да не зборам.Кога ја гледам внука ми како сеуште им го наплаќа(во играчки и др.)секое одење на лекар или забар(овој им е 5-6-ти)како сестра ми да ја гледам. Како мали на стоматологија на клиника не носи мајка ми, и сестра ми кај не дава да и се приближат,уште вришти:-Нејќам црнецот!(имаше студенти странци)
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Саб Окт 30 2010, 09:41

Голдини умре,бог да го прости,болен беше...и да нема плачки купив две нови.Доаѓаат мајка ми и сестра ми,ги гледаат и баба:-Рипчето се опраило? iznenadДа!-вели сестра ми-И се дуплирало! zbunet
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Пон Ное 01 2010, 18:58

Во ова денешно модерно време, мир во куќа не може да има ако имате само еден компјутер
Да имаш само еден компјутер, тоа ти е исто како во голема куќа да имач само едно вц
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by keti on Сре Ное 03 2010, 14:40

Во денешно време се' помалку можеме да имаме влијание на децата во нивното однесување....А детето во видеото си е посебно надарено за музика и актерство... smesko
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Чет Ное 04 2010, 18:02

ја разгледував тетратката со рецепти од мајка ми
до насловот на еден рецепт за некој пилешки ролат, во заграда имаше напишано, Кидман го бендисува
ме разнежни... ех мајки...
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Сре Ное 10 2010, 00:33

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Сре Ное 10 2010, 00:53

iznenad На времето,само што го родив првиот син читав изјава од една хрватска водителка(која исто тогаш роди син):-,,Bit cu GROZNA svekrva!,,...и тогаш, и сега тоа ми звучи многу невкусно.Но,сепак има такви...ГРОООЗНИ... affraid kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Сре Ное 10 2010, 00:54

а ние никогаш нема да бидеме такви
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Сре Ное 10 2010, 01:03

Нема шанси... kez П.С.Од сега ги учиме демек каква да одберат...прле се учи...магаре ќе биде касно.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Саб Ное 13 2010, 10:33

Ме гледа мајка ми како вежбам јога со децава, и загрижено:-Што правиш ма,ќе се шинеш така! iznenad
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe on Вто Ное 16 2010, 13:58

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by keti on Вто Ное 16 2010, 14:10

Брачната двојка Бејтс од Тенеси, САД, толку многу сака деца, така што неодамна го прославила раѓањето на 18-то дете и веќе се подготвуваат за следното. Тие се надеваат дека еден ден ќе имаат најголемо семејство во светот.


avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by keti on Вто Ное 16 2010, 14:30

Трпе, што си ми ја украл идејата!... kez guska guska
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by na oko on Вто Ное 30 2010, 12:40

kaj sum smeel da mu kazam na tatkomi:ne mi vlagaj u soba .so zenskata sum.?????????

na oko


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Вто Ное 30 2010, 12:44

Ja si setam nadvor ko ulicar koga ke mi bide kazano kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Вто Ное 30 2010, 18:21

Се лути тренерот по карате зошто не е редовен.Има за учење го правдаме,ги расипа оценките , женски многу му одземаат време и внимание.
-Ааа,женски!Ако,така треба!-одма го оправда и тој.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Саб Дек 04 2010, 22:30

бев кај мајка ми после работа, да си ги земам децата
тие си играа, мајка ми миеше тањири во кујна, па си седнав таму кај неа
и дури и раскажував како си го поминав денот,
таа си буцка нешто, ваму таму, лупи јаболка, цвекло, моркови, лимон, црц прц, ги измиксира и ми стави пред мене една чаша убав, свеж, полн со витамини црвен сок., без и да ме праша дали сакам, цело време внимателно слушајќи ме што зборувам
мајчичка...
тоа... ништо битно...
ме трогнуваат вакви работи
толку
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Саб Дек 04 2010, 22:47

Колегата донесе по две пива и многу ме дирна тој потег kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Нед Дек 05 2010, 10:55

шо се заебаваш бе со моите дирљиви моменти???
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Нед Дек 05 2010, 20:52

А не ме ни праша kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Нед Дек 05 2010, 21:02

изглеа те сака
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Нед Дек 05 2010, 21:10

E toa e postovanje kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Нед Дек 05 2010, 21:40

Постарите велат дека живеат за внуците. А убаво се сеќавам дека бегав од баба ми оти ќе ме излигавеше и налет такво чоколадо.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот