РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Чет Aвг 05 2010, 00:17

И ја не сваќав дека ако вика по мене значи ме сака. Што не вика по јабанџии ?
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Вто Aвг 10 2010, 23:28

hot nurse напиша:Не им кажуваме бајки на децата,дека постојат змејови.Тие тоа го знаат.Им кажуваме бајки да научат дека змејовите можат да се победат. vinozito
Ова уствари ми е модифицирано од мајка ми(и нејзе од мајка и).Мајка ми и денес знае да ми го каже,кога сакам да поклекнам пред проблемите:-Животот е таков,треба секој ден да се бориш со мечки. se klanja НО;ЗА ВОЛЦИТЕ МАМО,НИШТО НЕ МИ КАЖА!!!???
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe on Вто Сеп 07 2010, 17:28

Мајката и вика на ќерката:
- Јана јас ќе одам во комшии и се враќам за 10 минути а ти промешувај го ручекот на 30 минути.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Пон Сеп 13 2010, 01:15

,,Нашата душа како и да ја наречеме Александре,умира заедно со нашето тело,но таа останува вечна единствено преку плодот наш. Задача на секое живо суштество е да раѓа друго живо суштество слично на себе.Така живото суштество продолжува да живее во суштеството слично на себе.,,-АРИСТОТЕЛ
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Пон Сеп 13 2010, 11:21

Нашите претци биле само привезок за тоа кое го носиме во себе, како што сме и ние.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Пон Сеп 13 2010, 12:05

Зошто привезок,подобро звучи клуч!Привезокот се менува,а клучот е тој што ја отвора вратата! flower
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Пон Сеп 13 2010, 12:31

Фројд вели дека сите ние сме само привезок на либидото кое се стреми незапирливо напред
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Пон Сеп 13 2010, 16:21

Да,само за клучот мислев на ДНК-та,која може секогаш да ни каже кој сме и од каде потекнуваме(чисто биолошки)
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Пон Сеп 13 2010, 17:01

hot nurse напиша:,,Нашата душа како и да ја наречеме Александре,умира заедно со нашето тело,но таа останува вечна единствено преку плодот наш. Задача на секое живо суштество е да раѓа друго живо суштество слично на себе.Така живото суштество продолжува да живее во суштеството слично на себе.,,-АРИСТОТЕЛ

еј, баш сега го читав Бегбеде
вика вака ,,Тогаш кога ќе решиш да создадеш нов живот, се откажуваш од својот,,
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Пон Сеп 13 2010, 17:42

Е па , така некако му доаѓа... flower но тоа го правиме најчесто свесно и со љубов.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Тото on Пон Сеп 13 2010, 18:13

iznenad МЕКИЦИ :: СКОКОТЛИВО :: БРАК

Моите старци ич не изгледаат како да им е бракот скокотливо. Попрво би рекол дека ги чеша и жуља него скокотка paga smea
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Пон Сеп 13 2010, 18:18

Штом постоиш,имало скокоткање kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Пон Сеп 13 2010, 20:22

Кидман напиша:
hot nurse напиша:,,Нашата душа како и да ја наречеме Александре,умира заедно со нашето тело,но таа останува вечна единствено преку плодот наш. Задача на секое живо суштество е да раѓа друго живо суштество слично на себе.Така живото суштество продолжува да живее во суштеството слично на себе.,,-АРИСТОТЕЛ

еј, баш сега го читав Бегбеде
вика вака ,,Тогаш кога ќе решиш да создадеш нов живот, се откажуваш од својот,,

hot nurse напиша:Е па , така некако му доаѓа... flower но тоа го правиме најчесто свесно и со љубов.
А ние шо бевме у војска ?
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Пон Сеп 13 2010, 20:56

Не те разбрав,сакаш да ја споредиш војската со раѓањето деца? paga smea
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Пон Сеп 13 2010, 21:01

Војска? Јас не знам баш како изгледа тоа, ама претпоставувам нешто како на филмот Гладијатор, не?
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Пон Сеп 13 2010, 21:05

На времето еден мој братучед беше во војска на Бриони.И се сеќавам дека не му се идеше дома. flower
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Пон Сеп 13 2010, 21:18

Е мене ни се идеше дома, ама немаше.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Пон Сеп 27 2010, 21:11

Ja sam te, lepoto moja, naučio da hodaš.
Svima sam plaćao piće kad su ti zubi nikli.
Ja sam ti dao život. Nije te donela roda.
A sada smo se, odjednom, jedan od drugog odvikli i kao da sve što kažem
zaista ne razumeš i kao da sve što umem ti triput bolje umeš.

M.A.
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Александра on Пон Сеп 27 2010, 23:49

cita Miroslav, ah, Miroslav zaljub
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe on Нед Окт 03 2010, 16:11

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe on Нед Окт 03 2010, 16:39

А кај е таткото

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe on Пон Окт 04 2010, 20:35

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Чет Окт 07 2010, 13:52

1. Мајка ми ме научи да ценам добро завршена работа
"Ако сакате да се потепате, идете надвор, само што го бришев подот!"2. Мајка ми ме научи да верувам и да се молам
"Моли се на Бога оваа дамка да не остане на тепихот"3. ...ме научи дека насилството е неопходно од време на време
"Ако не се исправиш има да те треснам"4. ...за логиката
"Јас сум мајка и затоа секогаш сум во право!"5. ...да мислам на последиците
"Ако паднеш од љуљашката и скршиш врат, нема сладолед после ручек!"6. ...да предвидувам случки
"Облечи чисти гаќи, свашта може да ти се случи"7. ...за иронијата
"Само ти плачи па јас ќе ти дадам причина за плачење!"8. ...сè за чудата на осмозата
"Затвори уста и јади!"9. ...за искривувањето
"Погледни ја само таа нечистотија позади твоите уши!"10. ...за издржливоста
"Нема да станеш од стол сè додека не го изедеш целиот ручек!"11. ...за времето
"Твојата соба изгледа како да прошло торнадо!"12. ...дека повторувањето е мајка на знаењето
"Ти кажав еднаш, ќе ти кажам уште сто пати - не претерувај!"13. ...за наследните особини
"Престани да се однесуваш како татко ти!"14. ...за зависта
"Има безброј несреќни деца на светот што немаат родители како твоите!"15. ...за нестрпливоста
"Чекај само да стигнеме дома.."16. ...за примањето
"Ќе го добиеш ти твоето кога ќе стигнеме дома.."17. ...за медицината
"Ако голтнеш мастика ќе ти се залепат цревата!"18. ...за гатањето
"Облакај џемпер, ваљда знам јас кога е ладно"19. ...да се угледувам на другите
"Како можела таа што седи до тебе да добие петка, така можеш и ти"20. ...да НЕ се угледувам на другите (контрадикторно со точка 19, затоа е потребно секогаш консултација со мајка)
"Што ми е мене гајле што направило детето на комшијата, може да се убие ако сака"21. ...за растењето
"Ако не го изедеш зеленчукот нема никогаш да пораснеш"22. ...за одвишокот
"Ако пиеш кафе ќе ти порасне опашка"23. ...за готвењето
"Следниот пат направи го ти ако знаеш подобро"24. ...за мудроста
"Ќе разбереш кога ќе дојдеш на мои години"25. ...за иднината
"Чекај само да те видам ти кога ќе бидеш мајка"
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Чет Окт 07 2010, 13:54

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Чет Окт 07 2010, 14:50како она.
Што е џемпер?
- Тоа што мораш да го носиш кога на мајка ти и студи
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот