РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe on Сре Апр 28 2010, 14:40

Најголемиот изум за тишина во куќата

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Вто Мај 11 2010, 21:21

ќерка ми сакала сама да се тушира и еве ја сега се соблече гола и ми филозофира дека е голема
хмммм..... ако се истушира сама, јас ќе си поседам на компјутер
хмммм..... а мала е

да станам или не,..... да станам или не.....

ќе се прошлака само

хмммм.....
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe on Вто Мај 11 2010, 22:44

Како така, битно сама ќе се тушира, а јас уште не се туширам сам. Секогаш барам да ме тушира, а јас само да уживам
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Вто Мај 11 2010, 22:47

експериментот беше успешен - пееше на цел глас

ама јас не можев да си седам на компј. - морав да ја гледам и да не се мешам
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe on Вто Мај 11 2010, 22:57

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Сре Јун 09 2010, 19:05

дали и вашите синови ги носат фармерките на половина газе?
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Пет Јун 11 2010, 00:42

Ќерката си игра пред зграда, излегува мајката на тераса и вика
- Ајде мамичке дооооомааа.....
- Зоштоооо? Ми студи?
- Не, ти се јаде!
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Пет Јун 11 2010, 16:59

син ми ми е пријател на фејсбукЈас


мами, јадевте супа?

15:45E

mamo

15:47Јас

м?

15:49Е

nema da jadime !!!
si zaminaa zenskive

15:50Јас

ги зеде баба?
а сине?

15:50E

da be mamo

15:50Јас

ами ти јадеше супа?
сине!!! не бегај од темата СУПА
мајка се слуша
ггггррр......
мене никој не ме слушааааа....
мене никој не ме сакаааа.....
јас сум тажна мајкаааа....
сине....
СИНЕЕЕ....
аљо
НЕМА УТРЕ ЏЕПАРАЦ!
Е ЦВРЦ!

15:54E

a
abe mamo
igram strategija ne mi kazuvaj supi
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Саб Јун 12 2010, 22:06

,,Вашите деца не се ваши деца.Тие се синови и ќерки на копнежот на Животот по самиот себеси,,-Калил Гибран,,Пророк,,
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Нед Јун 13 2010, 17:12

Мислев заврши школото , ќе се опуштиме.Еве ги сега,ги избркав од компјутер,се тепаат со перници,детската е лом.Кај се напив вино за ручек,ќе си легнам,што сакаат нека прават.И јас сум на распуст...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Сре Jул 07 2010, 17:24

син ми е рапер демек
вчера сабајле, станал и пуштил рап музика на цел глас, а маж ми се спрема за на работа. И му влегува во соба и му рапува и тој како него, јеа мен...
син ми го гледа и му вика,
- море тато, каков рапер си со ова кошулчево и со панталончињата
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Александра on Пет Jул 09 2010, 13:05

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Александра on Нед Jул 11 2010, 13:46

Мала семејна собиранка во „Дукат“.
Машките мезат, а женските стигнаа до благото.

Внука ми: Тето, како се вика тортата?
Мајка ми: Ти кажаа веќе еднаш де - чист кејф. (cheese cake)
Јас: iznenad Мамо ма? paga smeaМајка ми guska е домаќинка прва класа ама оваа глобализацијата usramen ја усрами жената


avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Сре Jул 14 2010, 01:10

кога ми е премногу тежок товарот, паѓам и физички и психички, ама морам да продолжам зашто нема кој друг,
единствена личност на која секогаш можам да рачунам е мајка ми
боже, си викам, како нејзе никогаш ништо не и е тешко?
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Сре Jул 14 2010, 15:33

Изгледа не слушало малото деновиве(-Па ти си барем мед.лице,не ти е гајле за себе,-Не,тебе не ти е гајле за мене!За тебе,за мене па уз муабет ќе извадиме ,, лански праски,, и така безвезе расправии...) Зборот ми беше, станувам сабајлево и наоѓам ливче од малото:GETWELL Мамо и ( малку понатака со помали букви) и Тато... iznenad Ме изеде и срам и жал...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Сре Jул 14 2010, 21:04

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Сре Aвг 04 2010, 22:51

Не им кажуваме бајки на децата,дека постојат змејови.Тие тоа го знаат.Им кажуваме бајки да научат дека змејовите можат да се победат. vinozito
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Сре Aвг 04 2010, 22:58

hot nurse напиша:Не им кажуваме бајки на децата,дека постојат змејови.Тие тоа го знаат.Им кажуваме бајки да научат дека змејовите можат да се победат. vinozito

wow...
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Сре Aвг 04 2010, 23:02

Sto ne sum dete na nekoi vakvi majki, pa, pa...
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Сре Aвг 04 2010, 23:16

Благодарам,на двајцата backa
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Сре Aвг 04 2010, 23:19

Гарант муж ти те барал со детектор меѓу толку жени за да те узме
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Сре Aвг 04 2010, 23:26

детектор за бомби
wow...
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Сре Aвг 04 2010, 23:40

paga smea Сега се кае,ама касно е...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Сре Aвг 04 2010, 23:42

Не очекувал дека имаш толку многу барут
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by the nurse on Чет Aвг 05 2010, 00:02

Е да,јас само дома се лутам и викам.Надвор ме знаат ,,Добринка,, paga smea
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот