РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by ?????? on Вто Окт 27 2009, 22:39

КОЈ Е ТУКА ВАНЗЕМАЉАЦ?
не сме биле многу одамна и ние деца бре мајка му стара, само пред некоја деценија
сепак, понекогаш се однесуваме како возрасни да сме се родиле
зошто мора секоја, ама баш секоја генерација да го вели како узречица она познатото, ,,ах, оваа денешна младина...,,

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Чет Окт 29 2009, 21:41

Pa ako nema drugi argumenti da dokaze deka e pameten, se povikuva na godinite
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Александра on Саб Окт 31 2009, 19:10

Кога децата веќе не се деца?

Кога ќе престанат да прашуваат од каде излегле, а не сакаат да кажат каде излегуваат :денсање:
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Тото on Саб Окт 31 2009, 19:48

,,ах, оваа денешна младина...,, е добар знак :трепкање:

замисли јас и мојте старци да сме во иста шема affraid
ми јас ако не ги шлогирам одвреме навреме, они први ке се насекират да не ми фале нешто и да неам неочекувани пречки во развојот :ѓаол:
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by ?????? on Пон Ное 02 2009, 18:00

на син ми му се повраќа од музиката која јас ја слушам
и има мисија да ме научи да рапувам како Тони Зен или барем како Слаткар

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Пон Ное 02 2009, 21:02

Ova znaci deka decata porasnalee
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe on Саб Ное 14 2009, 19:05

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by ?????? on Чет Ное 26 2009, 21:55

- дур не видам ДНК-тест, црно на бело, не признавам!


??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Пет Ное 27 2009, 14:08

Samo decata dodeka se mali imaat visoko mislenje za nas
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by ?????? on Пон Ное 30 2009, 22:32

никогаш доста од родителска љубов
упс.... СКОРО никогаш??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Тото on Пон Ное 30 2009, 22:37

avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Пет Дек 04 2009, 14:10

Karajte gi decata ako pocnat da licat na vas.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by ?????? on Вто Дек 15 2009, 23:06

Мајка ми почнав да ја сфаќам откако станав мајка. Сега не си го сфаќам детето...А за денешнава младина, па да не збориме. Катастрофа ...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Чет Јан 07 2010, 12:06

Sega ima najubavi zenski od bilo koga. Interesna stana modava so cizmite, ama fali uste mini suknja.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Чет Јан 07 2010, 12:51

НИКОГАШ НЕ СЕ ПРЕДАВАЈТЕ И НЕ ПОПУШТАЈТЕ!
ПРИМЕНУВАЈТЕ РАЗНИ ТЕХНИКИ И СЕКОГАШ ПОКАЖУВАЈТЕ КОЈ Е ПОСИЛЕН

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Чет Јан 07 2010, 14:23

obavezno pasvord stavajte

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Чет Јан 07 2010, 14:58

пред да му го дадете млекцето на бебето, обавезно пробајте да не е жешко
еве како тоа го прави мајката,
а како таткото
(мис'м се' е кажано)

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Пет Јан 08 2010, 23:04

на ќерка ми и' се гушкало
добра ноќ!!!
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe on Сре Јан 27 2010, 19:52

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe on Пон Фед 08 2010, 15:03

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe on Сре Фед 10 2010, 19:07

Вчера ме праша едно комшивче:

-Чичко Трпе, како се викаат жителите на Сардинија? Сардини?
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Чет Фед 11 2010, 13:08

- Мамо, навистина ли тете ќе има бебе?
- Да, ќе има
- А ова бебе ќе го роди, или и него ќе го донесе штркот
- Ќе го роди, сите бебиња се раѓаат
- Ааа... не мамо, Филип не го роди, Филип штркот и' го донесе.
- Не мамице, и Филип го роди.
- Мамо, грешно си разбрала, Филип штркот им го донесе, мене тетин ми кажа, стварно. И кога дошол штркот, се напиле по едно ракиче и си разговарале.
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Нед Фед 14 2010, 19:36

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман on Вто Апр 13 2010, 18:21

Вчера ќерка ми и` рекла на баба и` дека е досадна трујачка (умно ми е детето, одма сфаќа) хихи...
и.... сега ајде мама си дојде дома и треба да превземе прекорувачки мерки. Разговарвме, разговаравме... дека така умни девојчиња не прават, по малку и се поткаравме, и тоа црвчето си легна со повредено его.
Утрово, ми доаѓа во кревет и ми вика, мамо, може ли да се смириме? Јас и викам, не сме ни скарани мамиче, јас само морам понекогаш да те искарам, зашто не сакам да дозволам ти да пораснеш во невоспитано девојче. А таа ме гушка и ми вика, и јас мамо нема да дозволам ти да пораснеш во лошка мајка.
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet on Вто Апр 13 2010, 19:16

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот